Chaos na Trasie Toruńskiej | | targowek.info

Chaos na Trasie Toruńskiej

Sypią się kolejne wiadukty, 10 linii autobusowych zmienia trasy, drogowcy znów zamykają główny pas ruchu, a TIR–ów jest coraz więcej. Dla własnego dobra omijajcie naszą „autostradę” w ten weekend – a najlepiej zawsze.

Nie jesteśmy pewni czy sytuację na Trasie Toruńskiej, czyli targówkowskim odcinku S8, nazwać bałaganem, burdelem, czy bajzlem. W sumie wychodzi na to samo. Oto garść najnowszych utrudnień na tej supernowczesnej, kosztującej miliardy złotych arterii.

Zamknięty zjazd z Centrum w stronę Marywilskiej

Dla miejskich autobusów i pojazdów powyżej 3,5 tony – na szczęście na razie samochody osobową mogą tam jeszcze jeździć.

To byłby w zasadzie problem Białołęki, gdyby nie fakt, że wiadukt na Marywilską sypie się i wymaga pilnego remontu dokładnie tak samo jak jego sąsiad, zamknięty dwa tygodnie temu zjazd z TT w stronę Bródna. Tyle tylko, że owe dwa tygodnie temu ZTM skierował autobusy jadące w stronę Bródna na skomplikowaną pętelkę prowadzącą właśnie przez wiadukt na Marywilską. Ponieważ teraz na nim też zakazują ruchu ciężkich pojazdów, to od soboty 14 września komunikacja miejska w tym rejonie będzie zmieniona dużo drastyczniej:

104
Skierowanie linii na trasę objazdową w obu kierunkach:
BRZEZINY – … – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – BOLESŁAWICKA 03 – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – … – BRZEZINY

112
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca CH MARKI:
KAROLIN – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – … – CH MARKI

114
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE:
MŁOCINY-UKSW – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

118
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE:
METRO POLITECHNIKA – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE

134
Skierowanie linii na trasę objazdową w obu kierunkach:
OLESIN – … – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – BOLESŁAWICKA 03 – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – … – OLESIN

145
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca WIATRACZNA:
ŻERAŃ FSO – Toruńska – zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Łabiszyńską – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – … – WIATRACZNA

156
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca DW. WSCHODNI (KIJOWSKA):
METRO MŁOCINY – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Kondratowicza – … – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

414

Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca BRÓDNO-PODGRODZIE:
SZCZĘŚLIWICE – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Bartnicza – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

732
Skierowanie linii na trasę objazdową tylko w kierunku krańca MARKI (PUSTELNIK):
ŻERAŃ FSO – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – … – MARKI (PUSTELNIK)

N02
Skierowanie linii od nocy 14/15.09.2013 r. na trasę objazdową tylko w kierunku krańca MARYSIN:
METRO MŁOCINY – … – most Grota-Roweckiego – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – … – MARYSIN

Wszystkie zmienione linie będą kursować na podstawie specjalnego rozkładu jazdy (w domyśle: kompletnie nieregularnie). Zmiany ZTM wprowadza do odwołania – wstępnie na ok. 1 miesiąc.

 

Zamknięte główne jezdnie TT w rejonie Głębockiej

Takie kłopoty budowlańcy robią w tym miejscu co któryś weekend już od dłuższego czasu. Niekiedy kończy to się groźnymi wypadkami. W ten weekend (14 i 15 września) znów zamknięte dla ruchu będą główne jezdnie Trasy Toruńskiej w rejonie wiaduktu przy ul. Głębockiej. Ruch zostanie skierowany na jezdnie serwisowe:

* w sobotę, 14 września od godz. 7.00 do godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia trasy głównej S8 w rejonie węzła Głębocka (w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego). Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej.

* w niedzielę, 15 września od godz. 7.00 do godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia trasy głównej S8 w rejonie węzła Głębocka (w kierunku Marek). Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej.

 

TIR-y łamią zakaz ruchu po Trasie Toruńskiej

W Warszawie od siedmiu lat obowiązuje zakaz wjazdu dla wielkich ciężarówek w godz. 7-10 i 16-20. Ale „Gazeta Stołeczna” naliczyła w środę przed godz. 17 aż 23 wielkie ciężarówki pędzące Trasą – w ciągu pięciu minut!

Jak informuje gazeta, wg. obserwacji Zarządu Dróg Miejskich – co mieszkańcy Bródna wiedzą od dawna – odkąd w zeszłym roku do Warszawy doprowadzono autostradę, znacznie wzrósł tranzyt tirów w kierunku wschodniej granicy. Teraz zaś, gdy od sierpnia czynny jest też spory fragment miejskiej obwodnicy między Bemowem a Okęciem, większość ciężarówek przeniosła się tam z al. Prymasa Tysiąclecia na Woli. Cały ten ruch zmierza do mostu Grota–Roweckiego i dalej Trasą Toruńską w kierunku Marek (cały artykuł o TIR-ach na naszej „autostradzie” przeczytacie na stronie gazeta.pl).

Nieoczekiwanie poprawą sytuacji może okazać się… planowany wkrótce niezwykle uciążliwy remont mostu Grota. Miasto chciałoby, żeby na czas tego remontu całkowicie zamknąć Trasę AK i Toruńską dla ciężarówek. O ile tylko ktoś będzie ten zakaz ruchu TIR–ów egzekwował.

trasa_torunska
Na Trasie Toruńskiej jak zwykle bałagan /fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Chaos na Trasie Toruńskiej

 • 13 września 2013 o godz. 11:00

  To są skutki istnienia tworu zwanego GDKiA- przechowalni pociotków polityków, dzieciorobów przed 30-ką po technikum rolniczym, obecnie na stanowisku dyrektora rejonu itp. Tacy oni dyrektorzy od dróg, a na podwórku łopaty nawet w życiu nie dotknął.

 • 13 września 2013 o godz. 18:09

  Po co drogowiec ma wiedziec co to lopata? W XXI wieku? Bez zartow. Owszem sa to ludzie o watpliwych umiejetnosciach rozwiazywania problemow, ale to nalezy podziekowac w wyborach ich partiom…

  Zakaz jazdy dla ciezarowek to idiotyzm(oni placa najwiecej na drogi i to glownie dla nich wyrzucilisimy tyle pieniedzy na ekrany, poza tym czym beda dowozic towary, nie zartujcie, ze PKP bo to porazka w przypadku mniejszych ilosci i wiekszych odleglosci od stacji) – poczatkowo miano zbudowac drogi alternatywne + most tymczasowy, jak zawsze nie wyszlo.

 • 14 września 2013 o godz. 00:10

  No dobrze, ale jaki pomysł malkontenci? Można było estakady zburzyć i spokojnie wybudować nowe. Ale kierowcy MUSZĄ JUŻ, JUŻ JEŹDZIĆ. Zatem remonty, które mogą zaowocować kolejnymi utrudnieniami.

 • 14 września 2013 o godz. 12:03

  Szkoda, że tak to wygląda jak wygląda :(
  Dziw że jeszcze niktr na forum ni napisał, iż jest to wina słoików ;)

 • 15 września 2013 o godz. 09:23

  zjazd z TT na bródno nie był zburzony i postawiony na nowo podczas przebudowy TT . Lepili dziury pomalowali i dołożyli obciążenie starego zjadzu ekranami . Teraz też lepią. Co na to bufetowa warszawy ? Cisza.

 • 16 września 2013 o godz. 07:03

  to wina słoików.

 • 17 września 2013 o godz. 19:06

  Ztm to banda słoików, wszystkie linie jadą Łabiszyńską, tylko 145, najbardziej cierpiące w korkach, puścili na jakąś durną pętlę do Poloneza i z powrotem. Rozpędzić DARMOZJADYYYYYYY z ztm i gdkia!!!!!!!

 • 23 września 2013 o godz. 00:59

  Te wiadukty były odbudowywane i oddawane półtora roku temu do użytku. Podczas remontu wiaduktu w stronę Bródna autobusy jeździły obok niego skręcając wcześniej. Dlaczego teraz nie można tak zrobić???? A za naprawę niech płaci wykonawca-idiota/złodziej w ramach gwarancji!!!

 • 23 września 2013 o godz. 08:35

  o są i skutki wyboru lepkorękich z KLD zwanego PełO do rządzenia Krajem. Gratuluje wam naiwniaccy, głosujcie na nich dalej! Model Nowak i modelka Grabarczyk, dozorca Grass i konDoneg… itd itp

  KLD, PeLO, LSDe, i partia Janusza Ruhalikot-a to jedna kryminogenna owczarnia, której miejsce jest na Baiałołęce, a nie u władzy.

 • 23 września 2013 o godz. 09:12

  Ludwig idź już do szkoły biedny dzieciaku i tam głoś co usłyszałeś od taty na widzeniu,hehehe

 • 24 września 2013 o godz. 23:45

  Mieszkam niedaleko i widziałem jaki „porządek” był w czasie budowy i remontu mostu Grota Roweckiego. 2 razy dzwoniłem pod numer 112 –
  – raz kiedy zobaczyłem fontannę wody bijącej z niezakręconego zaworu na placu budowy, była niedziela a woda była pozostawiona sama sobie,
  – drugi raz jak zobaczyłem parkan metalowy przygotowany do wywiezienia przez złodziei. Tego placu budowy nikt nie pilnował i mnóstwo rzeczy musiało zniknąć z placu budowy. Nic dziwnego że potem żelbetonowe zjazdy z mostu się sypią…. i trzeba ograniczać do 3, 5 tony wagę pojazdów.
  Teraz pod mostem leżą tony ziemi torfowej przygotowanej do pokrycia terenu zniszczonego budową … Czekają aż ktoś ich ukradnie…
  Jaki pan taki kram…. To jest sprawa dla prokuratora ….
  Kto odpowiada za te prace ???

 • 19 listopada 2013 o godz. 13:37

  Też się zastanawiam kto linię 145 wpakował w te największe korki. Po „zamknięciu” grota ten autobus dzień w dzień tam stoi!Nie mógłby jechać tak jak reszta do Łabiszyńskiej i tam skręcać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.