Co z kanałkiem po drugiej stronie Radzymińskiej?

17
Share

Promenada, skwery i mostki powstaną także na Elsnerowie i Zaciszu po drugiej stronie Radzymińskiej. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość. 

 

 

O promenadę pyta nas mieszkanka ul. Rzewińskiej (to na tyłach hotelu Arkadia). I nie tylko o nią. Autorka listu do reakcji przypomina, że w lutym do budżetu na 2013 rok wpisano budowę latarni na jej ulicy. 

Do końca roku pozostało 3 i pół miesiąca natomiast zapowiedzianych latarni – nadal brak.

I przy okazji – ponieważ ulica Rzewińska znajduje się nad Kanałkiem – czy znane są już jakieś bliższe plany odnośnie rewitalizacji Kanałku w tej części Zacisza? Idąc jeszcze za tematem okolicy mam pytanie odnośnie chodnika -tzn jego braku – (może ze 100m) od Hotelu Arkadia w stronę OBI- tam właściwie można poruszać się tylko jezdnią wewnętrzną – co dla dzieci idących do szkoły czy w ogóle każdego pieszego jest dość uciążliwe i czasem niebezpieczne – mimo wszystko jeżdżą tam samochody.

Niestety nie wiemy co z latarniami. Przetargu na razie nie ogłoszono, możliwe że dopiero przygotowywana jest dokumentacja inwestycji. Możliwe też że nie będzie ona przeprowadzona w tym roku, ale w warszawskich warunkach rok opóźnienia to całkiem niezły wynik. Niestety.

Promenada idzie dalej

Wiemy natomiast jaki los czeka dalsze odcinki Kanału Bródnowskiego – o co często pytacie w mailach. Na razie nowe skwery, mostki i promenady powstają od ratusza do Radzymińskiej. Na Elsnerowie rozpisano jedynie przetarg na budowę jeziora.

Dobre wieści są takie, że według autorów koncepcji zagospodarowania brzegów Kanału Bródnowskiego, promenada ma się ciągnąć do samego zbiornika, czyli także pod drugiej stronie Radzymińskiej. Koncepcję kilka lat temu zamówił urząd dzielnicy i na razie trzyma się jej założeń. Mamy więc nadzieję, że z czasem promenada zostanie pociągnięta dalej.

Tuż za Radzymińską, na skrzyżowaniu z ul. Teofila Piecyka, ma powstać nawet mały park – skwer.  Dziś rosną tam gęsty krzaki obok których strach chodzić. Według koncepcji i planu zagospodarowania będzie tu skwer i to z placem zabaw. „Wyposażony w elementy małej architektury – posągi, wodotryski itp. oraz obiekty służące codziennej rekreacji . Obowiązuje usytuowanie akcentu plastycznego w formie fontanny, pomnika lub posągu oraz placu zabaw dla dzieci.”

Na tym nie koniec. W koncepcji zaznaczono, że skwer od Radzymińskiej powinien być zasłonięty „ekranami dźwiękochłonnymi, które mogłyby być miejscem >>posterowej ekspozycji<< ilustrującej historię kanału, jego atrakcje jako trasy turystycznej, zachęcając do jej odwiedzania”.

Sama promenada początkowo będzie biegła po obu stornach kanału. Od strony ul. Teofila Piecyka ma powstać ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m. Na Rzewińskiej tylko pieszy o szerokości 2 m. Na końcu tej ostatniej ulicy mieszkańcy pogrodzili się do samej wody, więc chodnik pewnie będzie się tam urywał. Na drugą stronę kanału przejdziemy nowym mostkiem, który planowany jest kilkadziesiąt metrów za parkiem.

Promenada Rewińska Piecyka

Koncepcja zagospodarowania brzegów Kanału Bródnowskiego. Odcinek Radzymińska – tory kolejowe / materiały UM

Dalej promenada pójdzie wzdłuż Piecyka, w miejscy istniejącego mostku przy samych torach powstanie nowy i przez przejście przez tory przy Bukowieckiej trasa spacerowa połączy się z ładnie zagospodarowanym odcinkiem kanału przed Osiedlem Wilno.

Oczywiście pozostaje pytanie, kiedy to wszystko powstanie? Mamy nadzieję, że szybko.

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx