Kardynał Nycz w DK Zacisze

4
Share

Poprzednio się nie udało, ale teraz nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie wizycie kardynała Kazimierza Nycza w Domu Kultury „Zacisze”.

kardynal_nycz_archidiecezja

Kard. Kazimierz Nycz /fot. Archidiecezja Warszawska

Raczej rzadko kardynałowie zaglądają do domów kultury, ale w tym roku metropolita warszawski wybiera się na Zacisze już po raz kolejny. Raz mu się nie udało – w lutym, zamiast na wielkopostne spotkanie na ul. Blokowej, kard. Nycz poleciał do Rzymu gdzie właśnie wtedy abdykował papież Benedykt XVI.

Tym razem nowy papież ma się świetnie i zaciszańskie spotkanie powinno się udać. W poniedziałek 30 września ks. kardynał Kazimierz Nycz osobiście wygłosi w DK „Zacisze” wykład pt. „Z Papieżem Franciszkiem w Brazylii. Refleksje po Światowym Dniu Młodzieży”.

Dodatkowo po wykładzie odbędzie się projekcja filmu „Był sobie dzieciak” w reżyserii Leszka Wosiewicza. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie powstania warszawskiego. Marek (Rafał Fudalej) to młody poeta, niedoszły maturzysta, który musi dojrzeć i dorosnąć znacznie szybciej, niż gdyby sprawy szły zwykłym trybem. Pod wpływem fascynującej go kobiety (Magdalena Cielecka), staje przed wyborami i musi zdefiniować pojęcia takie jak lojalność, przynależność narodowa, wierność.

Wykład Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, 30 września, godz.11.00, DK „Zacisze”, ul. Blokowa 1, wstęp wolny

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx