Niepełnosprawne windy na Trasie Toruńskiej

5
Share

Windy nie są dla niepełnosprawnych. Windy same są niepełnosprawne. Zielone Mazowsze nabija się ze stacji Warszawa Toruńska, ale pewnie odpowiedzialni za nią urzędnicy nawet nie wiedzą, że są pośmiewiskiem. 

Wszystkie trzy windy zjeżdżające na przystanek kolejowy Warszawa Toruńska nie działają – zauważa Zielone Mazowsze. Niby nie nowina, bo sytuacja trwa od miesięcy i piszemy o niej regularnie (tu i tu). Ale ekolodzy dodają coś jeszcze:

Zarówno remont linii kolejowej (w tym przystanku na niej), jak i wiaduktu drogi nad nim, finansowane były w ramach miliardowych projektów z funduszy unijnych.

Gdyby tylko UE wiedziała co się dzieje z jej pieniędzmi…

Sytuacja wydaje się beznadziejna, bo nikomu nie zależy, żeby stacja Toruńska służyła mieszkańcom. W PKP jak to w PKP – nikt nie ogarnia, co się dzieje.  Sytuacja z drogową Trasą Toruńską też wciąż jest niejasna, bo niby remont się skończył, ale oficjalnie tego nie ogłoszono i roboty w niektórych miejscach są rozgrzebane.

Ponieważ wszelkie apele niewiele dają, pozostaje tylko wyśmiać decydentów odpowiedzialnych za ten bałagan. Zielone Mazowsze publikuje takie zdjęcie:

fot. Zielone Mazowsze

fot. Zielone Mazowsze

Można jedynie uśmiechnąć się pod nosem i pójść na autobus, choć SKM-ką do centrum byłoby znacznie szybciej…

Całą fotorelację Zielonego Mazowsza ze stacji Warszawa Toruńska obejrzycie tutaj.

 

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx