Nowa inwestycja przy Galerii Rembielińska

11
Share

Najpierw zniknęły parkingi, później pojawił się płot, teraz wreszcie wiadomo co tu powstanie. Na przeciwko galerii zaczęła się budowa dwóch budynków, w tym jednego 9-kondygnacyjnego. 

 

Nap_płot

Płot pojawił się kilka dni temu / fot. targowek.info

Mowa oczywiście o działce na rogu Rembielińskiej i Poborzańskiej. Od ulicy przez lata znajdował się tu parking strzeżony, dalej jest ulubiony zagajnik lokalnych amatorów taniego wina. O zamknięciu parkingu pisaliśmy już zimą, ale inwestor długo trzymał plany w tajemnicy. Pognaliśmy na miejsce, gdy kilka dni temu pojawił się nowy płot, ale i wtedy wciąż nie było tablicy informacyjnej budowy. Dopiero teraz do szczegółów inwestycji dogrzebał się nasz czytelnik Paweł.

Deweloperem jest firma Napollo należąca do NAP Invest Group. Do tej pory w Warszawie dała się poznać jedynie jedną inwestycją przy ul. Niemcewicza na Ochocie, stawia też dwa domy w Lublinie. Teraz chce rozwinąć skrzydła na Bródnie.

Powstaną tu dwa budynki mieszkalne z ogrodem w środku i z lokalami usługowymi w parterach. Budynek od ulicy Rembielińskiej będzie miał 9 kondygnacji wraz z antresolą, która jest częścią mieszkań dwupoziomowych. Z kolei budynek w głębi działki będzie niższy – 6 kondygnacji. Łącznie w inwestycji powstanie 61 mieszkań od 30 do ponad 100 mkw., od jedno – do pięciopokojowych. Najwięcej będzie kawalerek i lokali dwupokojowych.

Deweloper tradycyjnie wabi klientów na metro, pisząc że stacja projektowana jest 200 metrów stąd – na rogu Rembielińskiej z Kondratowicza (choć radni Białołęki chcieliby, żeby była gdzie indziej). Atutem jest też na pewno Park Bródnowski, który będzie widoczny z okien niektórych mieszkań.

Inwestor rozpisuje się też o elewacji budynku, której „podział będzie klasyczny. Kompozycja 'rozbieganych’ prostokątów koloru i pionowych okien podkreśla wybrane płaszczyzny elewacji, przede wszystkim od strony wewnętrznego ogrodu oraz ul. Rembielińskiej. Dla równowagi, pozostałe elewacje są spokojne i dominuje w nich biel”.

Jak to będzie wyglądało możecie zobaczyć na wizualizacjach, a tak naprawdę i tak przekonamy się dopiero po zakończeniu prac.

materiały inwestora

materiały inwestora

materiały inwestora

 

materiały inwestora

 

materiały inwestora

 

materiały inwestora

A ciekawi jesteście, co w tym miejscu planowano w latach 60-tych? Odpowiedź oczywiście na targowek.info

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx