Nowe pomysły na skwer G.C.

11
Share

Koncert muzyki Grzegorza Ciechowskiego i multimedialna ławka grająca jego kawałki? Nasi lokalni politycy nagle polubili skwer nazwany po akcji portalu targowek.info. A my się z tego tylko cieszymy :)

Pamiętając, jaki początkowo opór wzbudził wśród targówkowskich polityków pomysł nazwania skweru nad kanałkiem przy ul. Kondratowicza imieniem Grzegorza Ciechowskiego, teraz przecieramy oczy ze zdumienia. Nie ma już aroganckich oświadczeń rzecznika dzielnicy, nie ma kuriozalnych konkursów burmistrza, nie ma krucjat niektórych radnych żeby nazwać skwer wbrew mieszkańcom. Pojawiły się za to koncepcje – zaryzykujemy użycie tego słowa – świetne!

Konkretnie dwa fajne pomysły rzucił w swojej interpelacji radny Marcin Skłodowski (PiS). Pyta on burmistrza Targówka, czy:  1) rozważane jest uroczyste otwarcie skweru połączone z „mini koncertem” prezentującym muzykę Grzegorza Ciechowskiego. A także, 2) czy możliwe jest zamontowanie urządzeń pozwalających na odtwarzanie utworów autorstwa lidera „Republiki”, np. multimedialnych ławek podobnych do tych na Krakowskim Przedmieściu z muzyką Chopina.

Myślę, że dodatkowe wydarzenia kulturalne czy urządzenia multimedialne uatrakcyjnią to miejsce, a także przyciągną mieszkańców innych części Warszawy, szczególnie fanów muzyki Grzegorza Ciechowskiego i przyczynią się do promocji naszej dzielnicy

– pisze radny Skłodowski, zaś my oczywiście w pełni mu przyklaskujemy.

Od siebie możemy także dodać, że już podczas akcji zbierania podpisów pod wnioskiem od nazwanie skweru, zapytaliśmy Jerzego Tolaka, dawnego menadżera „Republiki”, o szanse na występ pozostałych członków zespołu na ewentualnym otwarciu skweru. Pan Jerzy odparł, że od śmierci Grzegorza Ciechowskiego „Republika” jako taka nie istnieje – więc występ zespołu pod tą nazwą oczywiście nie wchodzi w grę. Lecz byli członkowie „Republiki” grywają dziś z innymi świetnymi artystami…

 

No i gdyby na skwerze faktycznie stanęła poświęcona Grzegorzowi Ciechowskiemu ławka, jak proponuje pan radny, to obowiązkowo musi być – o czym wspomnieliśmy w pierwszym naszym tekście o Skwerze Ciechowskiego – w biało-czarnych barwach. Kto choć trochę zna „Republikę”, ten wie dlaczego!

Tak mogłaby wyglądać informacja MSI na Skwerze Grzegorza  Ciechowskiego / montaż targowek.info

Na skwerze mogłaby też zawisnąć np. taka tablica informacyjna/ montaż targowek.info

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx