Śmieci z Targówka odbierze MPO | | targowek.info

Śmieci z Targówka odbierze MPO

Wczoraj stołeczny ratusz rozstrzygnął przetarg na odbiór śmieci w mieście po „śmieciowej rewolucji”. Od lutego 2014 roku w naszej dzielnicy, tak jak w większej części Warszawy, odpady będzie zbierać Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

fot. MPO
fot. MPO

W postępowaniu Warszawę podzielono na 9 części (my do jednego „worka” trafiliśmy razem z Białołęką). W jednym rejonie wygrała firma Sita, w trzech Lekaro, zaś w pięciu (czyli we wszystkich, do których startowało) Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Także u nas.

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z dzielnic Białołęka i Targówek przez trzy lata MPO wyceniło na prawie 115,8 mln zł. Cena była jedynym kryterium które decydowało o wyborze oferty.

Firma zacznie zbierać wszystkie nasze śmieci od 1 lutego 2014 r. Do tego czasu obowiązują obecne, tymczasowe zasady. Miasto zapewnia, że mimo kolejnej zmiany zasad opłaty za wywóz śmieci nie wzrosną – przeciwnie, teraz zostaną ponownie przeliczone i być może nawet zmaleją. Choć to okaże się dopiero po referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy, więc jeszcze byśmy się nie cieszyli…

Firmom uczestniczącym w postępowaniu przysługuje prawo do odwołania w ciągu 10 dni. Z pewnością skorzysta z niego firma Byś, która w przetargu poległa z kretesem, więc w sumie w sprawie śmieci wciąż nic nie jest pewne.

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Śmieci z Targówka odbierze MPO

 • 10 września 2013 o godz. 09:18

  W stolicy działa tyle firm odbierających śmiecie, czy one teraz upadną dlatego, że nie będą mogły działać jak do tej pory bo MPO będzie miało monopol?

 • 10 września 2013 o godz. 09:24

  firma z najwiekszymi układami. głupi ten co myslal, ze wygra ktos inny

 • 10 września 2013 o godz. 11:26

  To proste, MPO to taki dodatkowy wplyw do kasy miasta zamiast podatku ;) Wiec logicznym byl taki wynik.

 • 10 września 2013 o godz. 13:32

  wiecie, że krewny Waltzowej ma udziały w MPO?:)

 • 10 września 2013 o godz. 14:40

  za: BIP MPO com pl
  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o.
  jest jednoosobową spółką prawa handlowego należącą do Miasta Stołecznego Warszawy.

  Janie, jak już trolujesz, to rób to z głową

 • 10 września 2013 o godz. 15:35

  i w taki to prosty sposób – zgodnie z prawem – można wykosić konkurencję i dać prawie cały rynek dla jednej firmy, cudownie! Też tak chcę dla mojej firmy.

 • 10 września 2013 o godz. 17:26

  Nie do konca raczej zgodnie z prawem – prawo wspolnotowe(a Polska wpisala sobie w zasady, ze goruje nad nim) zabrania tworzenia monopoli w jakiejkolwiek dziedzinie. Mozna za to podziekowac koalicji rzadzacej Polska i politykom glosujacym „za” w „wyborach”.

  Swoja droga to smieszne jest to co powiedzieli warszawscy politycy – miasto najpierw zbierze pieniadze, a jak zbierze to „moze obnizy oplaty”, gdy okaze sie, ze zebralo za duzo…

  Pomijajac to, ze nie widze sensu segregacji w domach, zwlaszcza w duzych osrodkach miejskich – segregacja powinna zajmowac sie firma, ktora ma odpowiednie tasmy, nawet automaty do segregacji etc. + ludzi. Inaczej zawsze moze cos wpasc, do tego dochodza problemy z transportem jesli nie jest „zbiorczy”, koszty etc. – Amerykanie wrecz oszczedzaja na paliwie do smieciarek bo niektore miasta tworza go z biogazu z wysypisk – po to zeby obnizyc koszty.

  Poza tym smieci powinni odbierac za darmo, bo z samych cennych metali moga pokryc koszty – paradoksalnie wrecz firmy mialy odrzucone „ujemne” propozycje(chcialy placic) bo wg. urzednikow prawo na to nie pozwala…

 • 10 września 2013 o godz. 17:33

  Liczac wg. spisow i danych GUS to ((115.8÷(89324+123214))÷3)×10^6 daje rocznie ~ 181.61 PLN czyli ~15 PLN miesiecznie na mieszkanca.

  Co jest bardzo duza i wrecz „drakonska” kwota moim zdaniem – jakos wczesniej bylo taniej…

 • 10 września 2013 o godz. 17:59

  do speca od BIP :) hahahaha mało wiesz człowieczku. Jetses takim typowym lemingiem, który łyka to co widzi. Pracuję w przetargach i powiem ci człowieczku, że nie zawsze jest tak jest napisane. Ale to już tylko dla patrzących inaczej. A ty dalej wierz, że wszystko jest zgodnie z tym co mówią, a raczej mówi TVN, GW i inne media:) pozdrówka

 • 10 września 2013 o godz. 22:18

  @ERRTDFDDSFSD

  Mówisz gaz z wysypisk. Mamy przecież tzw. zwałkę vis a vis Carrefour na Głębockiej. Nic, tylko odsysać jej piardy na cele energetyczne.

 • 12 września 2013 o godz. 09:04

  To dziwne! U mnie wywozi MPO i Pan Śmieciarz mówił że MPO to upadający bankrut że wysprzedaja samochody i zwalniają ludzi. Ogólnie że MPO długo nie pociągnie. Więc o co chodzi ???

 • 12 września 2013 o godz. 09:11

  To jest prawda!!!
  Miałam umowę z BYŚ na odbiór odpadów (na mokotowie) 1 x w tygodniu 1800 zł. w następnym przetargu wygrała firma MPO i za ten sam rejon i częstotliwość 127 zł. TAK, TAK 127 zł. I o co tu chodzi ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.