Śmieciowa mapa Targówka. Tu trzeba posprzątać

12
Share

Skoro teraz wszystkie śmieci należą do samorządu, to podpowiedzmy władzom dzielnicy, skąd muszą sprzątnąć swoją własność. Nie chcemy żyć w syfie. Pomóżcie nam zrobić mapę nielegalnych śmietnisk na Targówku.

 

Rewolucja śmieciowa miała sprawić, że odpadki przestaną zalegać na ulicach, w parkach i nie będzie się ich opłacało wywozić do lasów. Skoro tak, to warto posprzątać odpadki nagromadzone przez lata. Na Targówku wciąż jest wiele miejsc, w których zalega mnóstwo śmieci. Dzielnica czasami je sprząta, ale robi to stanowczo za rzadko. Może urzędnicy nie wiedzą o wszystkich zaśmieconych punktach? Pomóżmy im je znaleźć.

Nasza Mapa Zalanego Targówka okazała się sukcesem (wskazaliście nam i miejskim urzędnikom ponad 30 miejscówek, w których po każdej ulewie tworzą się jeziora), więc teraz robimy Mapę Śmietnisk Targówka. Na początek zaznaczamy na niej miejsca już wcześniej zgłaszane nam przez internautów, te wytknięte przez radnych w interpelacjach i zaobserwowane przez naszych redaktorów. Bardzo liczymy też na Wasze zgłoszenia. Piszcie na redakcja@targowek.info. Zdjęcia mile widziane, ale nie konieczne.

Działki przy Łokietka

Może sto metrów od wejście na bazarek przy Trockiej od lat rośnie wielki stos śmieci. Od ul. Łokietka słabo je widać, ale wystarczy wejść dwa kroki w działki i… zaraz chce się wracać, bo wszystko tonie w odpadkach. Ogródki działkowe są w tym miejscu w większości opuszczone, nie mają ogrodzenia ani swojego zarządu (albo ten nie funkcjonuje), więc nie ma komu posprzątać. A wystarczy zabrać śmieci i wyciąć trochę krzaków zarastających ścieżkę, żeby było całkiem fajne miejsca na krótki spacer.

 

Wał między Zamiejską a Fantazyjną

Wal ukrywający ciepłociąg do niedawna był nawet czysty, ale od lata ciężko tędy przejść bez zatykania nosa i strachu, że wdepnie się z coś niestosownego. Miejsce upatrzyli sobie okoliczni zbieracze złomu, rozkładają tu telewizory, do tego piją alkohol w dużych ilościach, strasznie śmiecą, a i za potrzebą nie odchodzą daleko… Wał był własnością SPEC-u i po prywatyzacji przeszedł we władanie francuskiego koncernu Dalkia.

 

Fundamenty przy Karkonoszy

Gdy na polanie obok rozbije się cyrk albo wesołe miasteczko, ścieżką obok wysypiska chodzą setki dzieci. Zarośnięte fundamenty od dawna służą za kryjówkę złodziei złomu i miejsce spotkań okolicznych żuli. Ratusz broni się, że opuszczone fundamenty to teren prywatny, którym właściciel się nie interesuje. Teraz nie ma wymówki. Śmieci należą do miasta i trzeba je wywieźć. I przy okazji wyciąć chaszcze.

 

Las na Utracie

Cały las przez lata służył jako miejsce wyrzucania odpadów. W krzakach można znaleźć gruz, odpady przemysłowe, budowlane. O tym, że warto tu posprzątać pisaliśmy tutaj.

Las Bródnowski

Tutaj trudno winić nawet zarządcę lasu, bo jest on dość regularnie sprzątany. Ale jeszcze regularniej – bo niemal po każdym weekendzie – wiaty i ławki zaśmiecane są resztkami po nocnych imprezach. Chyba jedyna na to rada, to wysyłać patrole w nocy, gdy biesiady trwają jeszcze w najlepsze.

Pod wiaduktem na Kraśnickiej i Spytka z Melsztyna

Przy torach zwykle gromadzi się dużo śmieci, ale te okolice chyba nigdy nie widziały śmieciarki. Pas odpadów wyrzucanych w krzakach zaczyna się przy tablicy pamięci zamordowanych 1 września 1939 r. i ciągnie wzdłuż ul. Spytka z Melsztyna.

 

Zdajemy sobie sprawę, że na razie wytknęliśmy tylko kilka punktów w całej dzielnicy. Czekamy na kolejne przez Was wskazane. Dajcie też znać, gdy któreś wysypisko zniknie. Będziemy odwiedzać te miejsca, a gdy zostaną posprzątane, oczywiście zaznaczymy to naszej mapie. Piszcie: redakcja@targowek.info

 


Zobacz Śmieciową Mapę Targówka na większym ekranie

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx