Więcej pieniędzy dla NGO? | | targowek.info

Więcej pieniędzy dla NGO?

Wygląda na to, że władzom Targówka zrobiło się głupio, że tak mało pieniędzy zaplanowali dla organizacji pozarządowych i zwiększają wydatki.

 

Kilka dni temu napisaliśmy, że Targówek drastycznie planuje obciąć wydatki na zadania celowe organizacji pozarządowych. Z 959 tysięcy w 2013 roku na 366 tys zł w 2014. To miałaby być największa obniżka ze wszystkich dzielnic, a wręcz większość przekazuje NGO-som coraz większe sumy.

Na reakcję czekaliśmy tylko dwa dni. W piątek ratusz ogłosił na swojej stronie internetowej, że w 2014 planuje wydać na organizacje pozarządowe  974 179 tys. zł, czyli wydatki delikatnie, ale jednak wzrosną w porównaniu z obecnym rokiem.

To dobra wiadomość i cieszymy się razem z działającymi na Targówku organizacjami NGO. Szkoda tylko, że ratusz ma przy tej okazji pretensje do „jednego z portali” o podawanie nieprawdziwych informacji, bo powinni mieć żal do siebie samych albo do Marcina Wojdata, pełnomocnik Hanny Gronkiewicz-Waltz ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Według renomowanego portalu warszawa.ngo.pl to właśnie Wojdat podał cytowane przez nas kwoty na posiedzeniu Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego 4 września. Albo więc ktoś nie dostarczył pełnomocnikowi pełnych informacji albo władze Targówka dopiero teraz zmieniły zdanie i zwiększyły dotacje…

Tak czy siak wygrywają na tym organizacje pozarządowe, którym życzymy dużo dobrych pomysłów na działania w 2014 r.

Tu znajdziecie wspomniany artykuł na warszawa.ngo.pl

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Więcej pieniędzy dla NGO?

  • 14 września 2013 o godz. 16:29

    Nie chcialbym widziec w tym tylko PR-owskiej zagrywki przed referendum, na zasadzie ktos krytykuje, a potem twierdzimy, ze podano nieprawdziwe informacje bo od poczatku chcielismy wiecej, a to oczywista pomylka drukarska/slowna :-)

    Ciekawe komu zabrali te 600 tysiecy(z czego przeniesli)…

  • 15 września 2013 o godz. 11:25

    @EARGO.. Może burmistrz Antonik trochę mniej „odszkodowań” zapłaci przewodniczącemu Rady Nadzorczej Spółdzielni Bródno Antonikowi :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.