Dwóch złodziei mniej (na rok)

10
Share

Kradli olej napędowy z zaparkowanego samochodu tak nieudolnie, że sytuację musieli ratować strażacy. Na szczęście w pobliżu była też policja.

fot. JRG15/Straż Pożarna

Strażacy zbierają rozlaną ropę na ul. Lewinowskiej /fot. JRG15/Straż Pożarna

Michał J. (23 lat) i Michał M. (39 lat) upatrzyli sobie na cichej uliczce Lewinowskiej na Zaciszu dwa zaparkowane samochody – volkswagena transportera i nissana. Zaczęli od tego pierwszego auta. Nawiercili bak paliwowy, i zaczęli przelewać olej napędowy w plastikowe pojemniki. Zdołali ukraść 65 litrów oleju napędowego, gdy złapali ich policyjni wywiadowcy.

Tu gdzie skończyła się złodziejska robota, zaczęła akcja ratownicza. „Przy okazji” dwaj przestępcy rozlali bowiem część kradzionego paliwa. Wezwani na miejsce strażacy z ul. Młodzieńczej musieli uszczelnienić dziurawy zbiornik i zneutralizować pozostałości ropy.

Kradzież miała miejsce w nocy z piątku na sobotę, a wczoraj policjanci poinformowali, że Michał J. i Michał M. usłyszeli zarzuty kradzieży w recydywie (kiedyś już byli karani za takie samo przestępstwo) i, o dziwo, poddali się dobrowolnie karze jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Ulica Lewinowska zyskała paręnaście miesięcy spokoju.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx