Posprzątali dzikie wysypisko? No prawie | | targowek.info

Posprzątali dzikie wysypisko? No prawie

Bywalcy bazarku na Trockiej pewnie zauważyli: zniknęły śmieci wysypujące się z działek na ul. Łokietka. Ale to tylko pozory. 

Chodzi oczywiście o śmietnisko na tyłach bazarku przy Trockiej, na działach od strony ul. Łokietka. Umieściliśmy je na naszej Śmieciowej Mapie i czekamy, aż jakiś urzędnik wreszcie się tym zainteresuje. Dlatego tak się ucieszyliśmy, gdy w weekend dostaliśmy taką wiadomość:  „Sprzątają za bazarkiem. Stoi śmieciarka i człowiek w rękawicach pakuje na nią odpadki” – napisała Dorota.

Faktycznie sporo śmieci zostało wywiezionych, teren zagrabiono. Ale niestety tylko przy ulicy. Wystarczy wejść trzy metry dalej na działki i śmietnisko jak było, tak jest nadal. Czyli sukces jest, ale połowiczny…

Przy samym chodniku nie ma już śmieci. Ale kawałek dalej już tak / fot. targowek.info
Przy samym chodniku nie ma już śmieci. Ale kawałek dalej już tak / fot. targowek.info

Na mapie dodaliśmy też ciekawy punkt przy ulicy Nad Strugą. Wygląda na to, że na najnowszym zaciszańskim skwerku (przy okazji: są już na nim ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, a nawet barierka, żeby nikt nie wpadł do Kanałku…) powstaje składowisko wraków samochodowych. Tak opisuje to Monika:

„Śmieciowisko, a właściwie złomowisko, na ul. Nad Strugą organizuje właściciel tamtejszego bieda-warsztatu samochodowego. Przez lata wraki zaśmiecały drogę nad kanałkiem. Teraz budowniczowie ulicy zmusili go do przesunięcia – więc wraki stoją na końcu nowej ulicy z równej kostki. Obok powstaje skwerek, promenada – no a na środku stoi ten syf.”

A wygląda to tak:

Wrak samochodu przy nowym skwerku
Wrak samochodu przy nowym skwerku
 Na naszej mapie jest coraz więcej punktów. Dajcie znać, jeśli powinny znaleźć się na niej jeszcze jakieś. Albo jeśli któreś wysypisko zostanie posprzątane: redakcja@targowek.info


View Śmieciowa Mapa Targówka in a larger map

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Posprzątali dzikie wysypisko? No prawie

  • 22 października 2013 o godz. 17:10

    Dobrze, że z ul. Nad Strugą zniknęli cyganie. Przynajmniej tak się teraz wydaje. Na dworze mieli porozstawiane fotele samochodowe, robili jakieś grille, syf totalny, darli się w niebogłosy. Kto ich tam sprowadził? Jakiś cygan nie miał lokum, to spał w pobliskim kontenerze na odzież używaną. Co do graciarni samochodowej – jest tam od wielu lat. Często można było spotkać całkiem nowe auta z wyjętym wyposażeniem, światłami, bez kół. Jakaś dziupla?

  • 22 października 2013 o godz. 17:55

    Worki ze śmieciami regularnie pojawiają się w koszach przy przystankach, nagminne jest podrzucanie worków na puste posesje. Z autopsji wiem, że to robota buraków z wiochy wynajmujących pokoje, bo np. na Zaciszu co trzeci dom puszcza na lewo pokoje ekypom z llu, ndz, lhr, knt. A tacy nie dowiedzieli się jeszcze, co to jest ekologia czy umowy o wywóz odpadów.

  • 22 października 2013 o godz. 23:54

    Wielkie nielegalne wysypisko śmieci jest na ulicy Lewinowskiej (przedłużenie ulicy Jana Pawła z Ząbek na Zacisze) z tyłu warsztatów, stacji paliw na skraju Zacisza. Tam to dopiero jest z tym cyrk i to po stronie Warszawskiej :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.