Procter & Gamble remontuje kamienice

13
Share

Urzędnikom rewitalizacja Targówka Fabrycznego jakoś nie idzie. Na szczęście inni działają dużo skuteczniej.

Dwie sąsiadujące ze sobą kamienice na ulicy Naczelnikowskiej 50 oraz Birżańskiej 2A, będące – delikatnie mówiąc – w kiepskiej kondycji, są właśnie solidnie reperowane przez ponad 50 wolontariuszy z firmy Procter & Gamble we współpracy z organizacją pozarządową Habitat for Humanity.

W ramach trwających od 23 września prac fundamenty oraz piwnice obu domów zostały osuszone i zaizolowane, a po zakończeniu wszystkich robót w pobliżu zostanie zorganizowany plac zabaw dla dzieci. Wielki finał akcji planowany jest na poniedziałek 7 października. Dzięki pracom sfinansowanym przez P&G władze Targówka będą mogły (później) ocieplić ściany zewnętrzne obu budynków, co z kolei doprowadzi do zmniejszenia bardzo wysokiej wilgotności panującej obecnie w mieszkaniach.

Na Targówku jesteśmy obecni od prawie 20 lat i sprawy tutejszej społeczności są dla nas bardzo ważne – tłumaczy zaangażowanie firmy Marek Kapuściński, prezes Procter & Gamble w Polsce. Do P&G należą m.in. takie marki jak Gillette, Ariel, Always czy Pampers i w tej części naszej dzielnicy ma wielką fabrykę dziecięcych pieluch.

fot. mat. prasowe

Akcja na Targówku Fabrycznym jest częścią globalnej współpracy Procter & Gamble oraz Habitat for Humanity. Podobne inicjatywy odbywają się w dwunastu innych państwach na świecie, na przykład na Filipinach i w RPA, gdzie Habitat for Humanity buduje, remontuje lub sprząta domy potrzebującym. Może takie towarzystwo nie jest dla naszej dzielnicy jakimś szczególnym wyróżnieniem – ale przynajmniej ktoś robi coś konkretnego…

Bo w planowanej przez władze Warszawy rewitalizacji Targówka Fabrycznego w latach 2014-2020, na którą pójdą miliony złotych, szykowane są tylko różnorakie „działania społeczne” (porządkowanie podwórek, integracja lokatorów itp.) – natomiast najważniejsze dla większości mieszkańców remonty starych kamienic nie są przewidywane.

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx