Procter & Gamble remontuje kamienice | | targowek.info

Procter & Gamble remontuje kamienice

Urzędnikom rewitalizacja Targówka Fabrycznego jakoś nie idzie. Na szczęście inni działają dużo skuteczniej.

Dwie sąsiadujące ze sobą kamienice na ulicy Naczelnikowskiej 50 oraz Birżańskiej 2A, będące – delikatnie mówiąc – w kiepskiej kondycji, są właśnie solidnie reperowane przez ponad 50 wolontariuszy z firmy Procter & Gamble we współpracy z organizacją pozarządową Habitat for Humanity.

W ramach trwających od 23 września prac fundamenty oraz piwnice obu domów zostały osuszone i zaizolowane, a po zakończeniu wszystkich robót w pobliżu zostanie zorganizowany plac zabaw dla dzieci. Wielki finał akcji planowany jest na poniedziałek 7 października. Dzięki pracom sfinansowanym przez P&G władze Targówka będą mogły (później) ocieplić ściany zewnętrzne obu budynków, co z kolei doprowadzi do zmniejszenia bardzo wysokiej wilgotności panującej obecnie w mieszkaniach.

Na Targówku jesteśmy obecni od prawie 20 lat i sprawy tutejszej społeczności są dla nas bardzo ważne – tłumaczy zaangażowanie firmy Marek Kapuściński, prezes Procter & Gamble w Polsce. Do P&G należą m.in. takie marki jak Gillette, Ariel, Always czy Pampers i w tej części naszej dzielnicy ma wielką fabrykę dziecięcych pieluch.

fot. mat. prasowe

Akcja na Targówku Fabrycznym jest częścią globalnej współpracy Procter & Gamble oraz Habitat for Humanity. Podobne inicjatywy odbywają się w dwunastu innych państwach na świecie, na przykład na Filipinach i w RPA, gdzie Habitat for Humanity buduje, remontuje lub sprząta domy potrzebującym. Może takie towarzystwo nie jest dla naszej dzielnicy jakimś szczególnym wyróżnieniem – ale przynajmniej ktoś robi coś konkretnego…

Bo w planowanej przez władze Warszawy rewitalizacji Targówka Fabrycznego w latach 2014-2020, na którą pójdą miliony złotych, szykowane są tylko różnorakie „działania społeczne” (porządkowanie podwórek, integracja lokatorów itp.) – natomiast najważniejsze dla większości mieszkańców remonty starych kamienic nie są przewidywane.

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Procter & Gamble remontuje kamienice

 • 3 października 2013 o godz. 08:20

  Jak to „wolontariuszy” z P&G? Może po prostu kierownictwo P&G wysłało swoich pracowników do darmowej roboty na ulicy, bo koniunktura na rynku pampersów spadła? :-) W końcu prezesów to nic nie kosztuje a darmowy PR mają. No i dzielnica ma coś z tego. Szkoda tylko tych „wolontariuszy”, bo żeby dostać robotę w P&G trzeba znać kilka języków i mieć IQ > 150. A teraz do łopaty… ;-))

 • 3 października 2013 o godz. 08:51

  Warto by było przy okazji podać dane jak z roku na rok spadają fundusze, które miasto przeznacza na remonty domów komunalnych. Ale po co zadawać sobie trud.

 • 3 października 2013 o godz. 09:24

  CO robią TIRY na Tragówku w godzinach szczytu? Czemu tak mądra ustawa jest martwa?

 • 3 października 2013 o godz. 10:08

  @PITER

  „Miasto daje”
  Człowieku jakie miasto! Co to jest to miasto, skąd ono bierze te pieniądze? Drukuje, z drzew zbiera? te pieniądze to są NASZE podatki człowieku! A Ci w tych lokalach komunalnych żyją na nasz koszt i wiecznie źle. A to „miasto” nie daje na książki dla dzieci, a to „miasto” zasiłku nie chce podwyższyć, a to „miasto” zapomogi kolejnej nie przyznało, a to „miasto” coraz mniej przeznacza pieniędzy na remonty mieszkań, które za darmo otrzymali i które zazwyczaj tylko zadłużają, a „miasto” będzie musiało te długi spłacić. Już dość tego daj, daj. Do roboty!

 • 3 października 2013 o godz. 10:09

  do Takie życie: a co, roboty u nas nie dostałaś i teraz łkasz? to do zamiatania ulic :-)

 • 3 października 2013 o godz. 10:26

  szukam pracy. absolwent socjologii. pracowity, kreatywny, punktualny.

 • 3 października 2013 o godz. 10:26

  był zakaz na fabrycznym do przejazdu, ale ktos INTELYGENTNY to zniósł. I wszedzie tiry

 • 3 października 2013 o godz. 10:59

  Uderz w stół :-) Palmalive, ja mam pracę, robotę to ma młotkowy, kielniowy… Ajpody poprzyczepiali wam do łopat, że masz skąd pisać? W ramach bonusu, za każde machnięcie łopatą, doładowanie bateryjki? ;-)

 • 3 października 2013 o godz. 19:38

  Ale 7-10 i 15 -19 obowiązuje zakaz tirów w wawie.

 • 3 października 2013 o godz. 21:35

  co to za ustawa mówiąca o zakazie Tirów w Warszawie? można poprosić o jakieś szczegóły?

 • 4 października 2013 o godz. 08:42

  Co to za rewitalizacja?! Ochlapać farbą ściany… Może wreszcie powinno się zainstalować w kamienicach centralne ogrzewanie, łazienki, gaz… Cały czas pokutuje przekonanie, że tam mieszkają sami patologiczni ale ostatnim czasy skrajnie biedni albo patologiczni to podostawali mieszkania w nowych blokach komunalnych a reszta musi żyć jak w XIX wieku.

 • 5 października 2013 o godz. 16:26

  Do Tirówa: Marcinkiewicz wprowadził zakaz ruchu TIRów przez Wawę miedzy 7-10 i 15-20. HGW nie potrafi doprowadzić żeby była respektowane prawo

 • 28 października 2013 o godz. 07:31

  może by w końcu pomyśleli o założeniu gazu na Targówku fabrycznym,większość to mieszkania komunalne i socjalne,a za prąd(ogrzewanie,ciepła woda)płaci się więcej jak w apartamentowcach.Co z tego,że się ma mieszkanie np.socjalne i płaci się grosze za czynsz,jak ludzi nie stać na ogrzewanie.znam przypadki,że dzieci nie chcą wracać ze szkoły do domu bo rodziców nie stać na ogrzania mieszkania i nie chodzi tu wcale o tzw.patologię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.