Telewizja (prawie) nie wyjeżdża z Targówka | | targowek.info

Telewizja (prawie) nie wyjeżdża z Targówka

Porządek pod Cmentarzem Bródnowkim, deweloperzy mający chrapkę na stadion GKP, kłopoty prywatnej uczelni z Łabiszyńskiej – niemal cały wczorajszy Telewizyjny Kurier Warszawski poświęcony był naszej dzielnicy.

fot. TVP Warszawa
fot. TVP Warszawa

Nieczęsto to się zdarza, ale Kurier z 30 paździenika na kanale TVP Warszawa był dla mieszkańców Bródna i Targówka wyjątkowo interesujący. Reporterzy największej (a właściwie już chyba jedynej) lokalnej telewizji w stolicy poświęcili naszej okolicy aż trzy z pięciu tematów w programie. I czwarty pośrednio.

Cały program można obejrzeć na stronie TVP Warszawa w tym miejscu.

A konkretnie zwróćcie uwagę na takie wiadomości:

* Policja i Straż Miejska szykują na 1 listopada dodatkowe patrole i szczególną organizację ruchu pod główną bramą prowadzącą na Cmentarz Bródnowski, żeby nie powtórzył się gigantyczny ścisk oraz pieszy korek sprzed roku. Na ul. św. Wincentego ma powstać policyjny kordon oddzielający wchodzących i wychodzących z nekropolii, tak żeby ludzie się ze sobą nie zderzali i nie blokowali ruchu. Początek materiału w Kurierze: 5:35 min. (A tutaj przeczytacie jak dojechać komunikacją miejską na cmentarz i które ulice w okolicy nekropolii będą zamknięte od 1 do 3 listopada)

* Terenem stadionu GKP Targówek przy ul. Kołowej interesują się deweloperzy, mający chrapkę na te grunty w związku z planowaną w pobliżu budową metra. Podobno już wiele razy pracownicy deweloperów i sieci handlowych rozglądali po terenie klubu i robili jakieś pomiary. Ale władze dzielnicy zapewniają, że do tego nie dopuszczą – zaczęły się prace nad powstaniem planu miejscowego dla okolic GKP, który ma zabezpieczyć obecne sportowe funkcje tego terenu. Początek materiału w Kurierze: 7:55 min. (A więcej o kłopotach GKP ze stadionem i nie tylko z nim, przeczytacie tutaj).

* Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie, czyli największa prywatna szkoła wyższa w naszej dzielnicy (konkretnie mieści się na ul. Łabiszyńskiej na Bródnie) ma kłopoty z budową Szpitala Onkologicznego. Uczelnia ponad rok temu kupiła tereny dawnej stalowni na Pradze przy ul. Solidarności (pomiędzy Tesco a Szwedzką, a więc blisko Targówka), ale wciąż nie uzyskała wszystkich zezwoleń na budowę szpitala. Najwięcej uwag do projektu inwestycji ma stołeczny konserwator zabytków. Początek materiału w Kurierze: 3:05 min.

Mieszkańców Targówka zapewne zainteresuje też materiał otwierający cały wczorajszy Telewizyjny Kurier Warszawski, a dotyczący totalnego chaosu towarzyszącego „reformie śmieciowej”. Z tym, że to już problem całego naszego wesołego miasta…

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Telewizja (prawie) nie wyjeżdża z Targówka

 • 31 października 2013 o godz. 08:39

  nikt nie popwiedział o biedzie i patologii

 • 31 października 2013 o godz. 08:41

  hahahaha kolejna ściema dla sloików. Pisałem o tym już dawno, że stadion zostanie sprzedany. Taki teren! W takim miejscu! Zaproponują cenę 30 mln i pójdzie od ręki. Zobaczycie

 • 31 października 2013 o godz. 09:26

  Skrajnie debilny i stronniczy materiał o szpitalu na Szwedzkiej. Jakaś pała to robiła. Konserwator i tak jest zbyt bierny w tym mieście, a oni mają jeszcze pretensje, że wreszcie wziął się do roboty.

 • 31 października 2013 o godz. 09:28

  Mi się wydaje, że miejscowy plan zagospodarowania właśnie ma uchronić stadion przed sprzedaniem. Wiec dobrze że go robią, bez planu deweloperka ma większe szanse. Wystarczy że skorumpują jednego, dwóch urzędników.

 • 31 października 2013 o godz. 10:16

  Konserwator w tym miescie robi więcej złego niż dobrego. Po jego „pracach” ewidentnie widać, że jego intencją jest aby zabytek stał i niszczał.

 • 31 października 2013 o godz. 11:15

  GKP próbuje zakosić teren miastu (poprzez zasiedzenie). GKP robi na nie swoim terenie samowolki budowlane. GKP nielegalnie podnajmuje teren. GKP nie rozlicza dotacji miejskich.
  Niestety Panowie Milicjanci, jeszcze nie wiedzą że komuna upadłą i nie są świętymi krowami. Rozwiązać i zaorać czerwony klub Milicyjny.

 • 31 października 2013 o godz. 16:18

  Mo Fan jesteś wyjątkowym kretynem i kanalią.
  Ten klub to kawałek historii Targówka, a także nadal
  szansa dla wielu młodych ludzi.
  ps znawco „komuny” może jeszcze widzisz na ulicach milicjantów?
  Do Twojej wiadomości wiemy kiedy nastąpił koniec PRL-u

 • 31 października 2013 o godz. 18:41

  Dziś kolejny dzień kamery TVP na Targówku. Tym razem związane z historią Targówka.

 • 31 października 2013 o godz. 18:42

  Uzupełnienie : „Targówek – Bloki pełne historii” – niezwykły projekt mający na celu rozbudzenie poczucia więzi mieszkańców Targówka ze swoją „małą ojczyzną”.

 • 31 października 2013 o godz. 18:43

  A wiemy do kogo idzie kasa z parkingów na gkp? Wolałbym, żeby tam tez był sport, a nie parkingi.

 • 1 listopada 2013 o godz. 19:35

  A ja zapraszam do obejrzenia filmiku dot: historycznej części Bródna, słoiki tej historii nie znają. Bródno to była choć typowo robotnicza część Warszawy to jednak miała swoją historię i przed wojną się gospodarczo rozwijała
  http://www.youtube.com/watch?v=8NAYU8hNSpE

 • 3 listopada 2013 o godz. 02:11

  klub GKP Targówek jest piłkarskim spadkobiercą dawnego DKS Targówek
  klub GKP Targówek był, jest, i będzie …
  … niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, podobało, czy podobać będzie
  setki tysięcy zawodników na Kołowej 18 grało, gra, i grać będzie !
  SPORT potęgą jest ! i BASTA
  ___________
  piłkarz GKP

 • 4 listopada 2013 o godz. 11:40

  Szanowny były piłkarzu bardzo proszę abyś pochwalił się swoja wiedza do kogo idą pieniądze z parkingu myślę ze Zarzad GKP byłby za ta informacje bardzo wdzięczny pozdrawiam Z.Bucon

 • 5 listopada 2013 o godz. 20:34

  do Z.B. / napisałeś komentarz do „BYŁY PIŁKARZ” …
  domyślam się, że ten pan, bardzo mało grał w piłkę nożną w klubie DKS Targówek (później GKP Targówek), może to jest jakiś piłkarz rezerwowy …
  teraz ma żal, że inni piłkarze grali więcej niźli on …
  wszystko jest możliwe …
  szkalować, pomawiać, oczerniać jest bardzo łatwo …
  ale wiem, że takie ataki na konkretną osobę są bezpodstawne …
  ___________
  piłkarz GKP (bramkostrzelny napastnik)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.