Telewizja (prawie) nie wyjeżdża z Targówka

14
Share

Porządek pod Cmentarzem Bródnowkim, deweloperzy mający chrapkę na stadion GKP, kłopoty prywatnej uczelni z Łabiszyńskiej – niemal cały wczorajszy Telewizyjny Kurier Warszawski poświęcony był naszej dzielnicy.

fot. TVP Warszawa

fot. TVP Warszawa

Nieczęsto to się zdarza, ale Kurier z 30 paździenika na kanale TVP Warszawa był dla mieszkańców Bródna i Targówka wyjątkowo interesujący. Reporterzy największej (a właściwie już chyba jedynej) lokalnej telewizji w stolicy poświęcili naszej okolicy aż trzy z pięciu tematów w programie. I czwarty pośrednio.

Cały program można obejrzeć na stronie TVP Warszawa w tym miejscu.

A konkretnie zwróćcie uwagę na takie wiadomości:

* Policja i Straż Miejska szykują na 1 listopada dodatkowe patrole i szczególną organizację ruchu pod główną bramą prowadzącą na Cmentarz Bródnowski, żeby nie powtórzył się gigantyczny ścisk oraz pieszy korek sprzed roku. Na ul. św. Wincentego ma powstać policyjny kordon oddzielający wchodzących i wychodzących z nekropolii, tak żeby ludzie się ze sobą nie zderzali i nie blokowali ruchu. Początek materiału w Kurierze: 5:35 min. (A tutaj przeczytacie jak dojechać komunikacją miejską na cmentarz i które ulice w okolicy nekropolii będą zamknięte od 1 do 3 listopada)

* Terenem stadionu GKP Targówek przy ul. Kołowej interesują się deweloperzy, mający chrapkę na te grunty w związku z planowaną w pobliżu budową metra. Podobno już wiele razy pracownicy deweloperów i sieci handlowych rozglądali po terenie klubu i robili jakieś pomiary. Ale władze dzielnicy zapewniają, że do tego nie dopuszczą – zaczęły się prace nad powstaniem planu miejscowego dla okolic GKP, który ma zabezpieczyć obecne sportowe funkcje tego terenu. Początek materiału w Kurierze: 7:55 min. (A więcej o kłopotach GKP ze stadionem i nie tylko z nim, przeczytacie tutaj).

* Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie, czyli największa prywatna szkoła wyższa w naszej dzielnicy (konkretnie mieści się na ul. Łabiszyńskiej na Bródnie) ma kłopoty z budową Szpitala Onkologicznego. Uczelnia ponad rok temu kupiła tereny dawnej stalowni na Pradze przy ul. Solidarności (pomiędzy Tesco a Szwedzką, a więc blisko Targówka), ale wciąż nie uzyskała wszystkich zezwoleń na budowę szpitala. Najwięcej uwag do projektu inwestycji ma stołeczny konserwator zabytków. Początek materiału w Kurierze: 3:05 min.

Mieszkańców Targówka zapewne zainteresuje też materiał otwierający cały wczorajszy Telewizyjny Kurier Warszawski, a dotyczący totalnego chaosu towarzyszącego „reformie śmieciowej”. Z tym, że to już problem całego naszego wesołego miasta…

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx