Złodziej samochodów złapany na gorącym uczynku

14
Share

Policjanci z Bródna wykonali dobrą robotę, a w dodatku okazało się, że złodziej ukradł nie jedno, ale co najmniej 9 aut. Kto zgadnie jaką poniósł karę?

33-letniego Dariusza W. policyjni wywiadowcy przyuważyli w zeszłym tygodniu na ul. Matki Teresy z Kalkuty. Choć był środek dnia, mężczyzna bez większego skrępowania zaczął rozwiercać zamek w zaparkowanym oplu. Kryminalni szybko interweniowali i „na gorąco” zatrzymali złodzieja.

Dariusz W. trafił do policyjnej celi. Dalsze skrupulatne ustalenia funkcjonariuszy z Targówka doprowadziły do udowodnienia 33-latkowi jeszcze innych kradzieży włamaniem do samochodów na terenie całej dzielnicy. Ostatecznie policjanci przedstawili Dariuszowi W. łącznie 9 (dziewięć!) zarzutów dotyczących kradzieży aut. Podejrzany w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i poddał dobrowolnie karze.

A teraz zagadka, którą zasygnalizowaliśmy na początku artykułu: W kodeksie karnym za pojedynczą kradzież z włamaniem (art. 279 § 1 k.k.) grozi od roku do 10 lat więzienia. Złodziej samochodów z Bródna dostał 9 takich zarzutów. Jaką właśnie otrzymał karę?

Odpowiedź: Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat.

W tej chwili Dariusz W. jest już w domu i być może nawet popijając piwko czyta ten tekst. Życzymy miłego dnia.

 

Dariusz W. jeszcze w kajdankach / fot. Policja

Dariusz W. jeszcze w kajdankach / fot. Policja

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx