Blok z Jezusem zaatakowali wandale

8
Share

Sztuki na zewnątrz jeszcze nie ma, ale jest już pseudosztuka wewnątrz. Jest też dobra wiadomość: policja okazała się całkiem sprawna. 

 

Sytuacja opisana nam przez jedną z czytelniczek miała miejsce w weekend w bloku znanym od niedawna na całą Polskę. To przy Chodeckiej 10 Paweł Althamer wraz z lokalnym emerytami chciałby zainstalować dużą figurę Jezusa przypominającego tego ze Świebodzina. Na razie jednak mieszkańcy mają bardziej przyziemne problemy.

Na klatce w nocy „buszowała” bródnowska młodzież i pomazała całą klatkę markerem. Ofiarą padły nie tylko ściany, drzwi od windy, drzwi od zsypu, ale także drzwi wejściowe do mieszkań

– pisze internautka. I podsyła zdjęcia:

Zdjęcie od czytelniczki. Takiej "twórczości" było więcej, ale nie ma co jej pokazywać

Zdjęcie od naszej czytelniczki. Takiej „twórczości” było więcej, ale nie ma co jej pokazywać

Na tym jednak nie koniec. Czytelniczka skarży się, że na prośby mieszkańców (wprawdzie zgłoszone już rano, gdy wandali nie było) nie zareagowała straż miejska, ale sprawa na tym się nie skończyła. Po weekendzie też dostaliśmy maila:

Dziś był dalszy ciąg wydarzeń. Po powrocie z pracy zobaczyłam, że młodzież na klatce tak się rozbrykała, że zrobili dziury  w drzwiach od zsypu na I i II piętrze. Wezwana Policja przyjechała błyskawicznie.

Panowie podeszli poważnie do sprawy. Co więcej złapali kilku „szkodników” i doprowadzili na klatkę gdzie dokonali uszkodzeń. Niestety nikt ich nie złapał za rękę, a oni nie byli skorzy do przyznania się. Mam nadzieje, że ta dość skuteczna interwencja Policjantów skutecznie wystraszy wandali.

Też mamy taką nadzieję. A jeszcze większą, że dzieciaki po prostu zmądrzeją.

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx