Dyskusja o rewitalizacji | | targowek.info

Dyskusja o rewitalizacji

We wtorek po południu władze miasta organizują debatę z mieszkańcami o rewitalizacji Targówka – głównie Fabrycznego. To może być ostatnia szansa, żeby coś zmienić w tym wielkim dziwacznym projekcie.

O nowym programie rewitalizacji Warszawy pisaliśmy na targowek.info kilkukrotnie. Na papierze brzmi to świetnie, bo tym razem do programu włączono nie 2/3 stolicy, jak poprzednio, a tylko Pragę Północ, Pragę Południe i Targówek – co oznacza, że w latach 2014-2020 dla naszej dzielnicy przypadnie więcej pieniędzy, liczonych w dziesiątkach, a może nawet setkach milionów złotych.

Na celowniku urzędników w naszej dzielnicy znalazły się przede wszystkim tereny Targówka Fabrycznego w okolicach ul. Księcia Ziemowita. Można oczywiście polemizować, czy nie lepiej byłoby zainwestować te grube miliony np. po drugiej stronie Radzymińskiej, gdzie mieszka kilkanaście razy więcej ludzi, ale to nie jest największy problem.

Ul. Święciańska w sercu Targówka Mieszkaniowego - ten obszar rewitalizowany raczej nie będzie /fot. targowek.info
Ul. Święciańska w sercu Targówka Mieszkaniowego – ten obszar rewitalizowany raczej nie będzie /fot. targowek.info

 

Najdziwniejszym, by nie rzec, że najbardziej kuriozalnym pomysłem rewitalizacji jest generalna rezygnacja z remontów kamienic (one mają być prowadzone z ubogich własnych środków dzielnicy) i wpompowanie góry miejskich pieniędzy przede wszystkim w działania społeczne, integracje mieszkańców, ożywianie czy porządkowanie podwórek itd. itp. Mówił o tym w lecie wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski na pierwszym spotkaniu Komisji Dialogu Społecznego.

Cały plan rewitalizacji ma zostać przedłożony radzie miasta w pierwszym kwartale 2014 roku i dzisiejsze spotkanie z urzędnikami może być ostatnią szansą, żeby ich przekonać także do nieco bardziej namacalnych i korzystnych dla większości mieszkańców inwestycji, np. remontów zapuszczonych od dziesięcioleci kamienic albo podziurawionych jak po bombardowaniu dróg. O ile oczywiście wszystko nie jest już od dawna postanowione…

Dyskusja o rewitalizacji odbędzie się we wtorek, 5 listopada, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy (ul. Kondratowicza 20).

 

****** AKTUALIZACJA ******

Heh, no i wygląda na to, że nie można ufać komunikatom Urzędu Miasta st. Warszawy. Wszystko, co napisaliśmy powyżej się zgadza, z tym że dyskusja została nieoczekiwanie przeniesiona o dwa tygodnie, na wtorek po południu 19 listopada. U czym już stołeczny urząd zapomniał poinformować. Miejsce, godzina i co najważniejsze temat – bez zmian.

Mamy tylko nadzieję, że sama rewitalizacja, jaka by ona nie była, będzie przebiegać choć trochę sprawniej…

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Dyskusja o rewitalizacji

 • 5 listopada 2013 o godz. 07:15

  Trzeba by wyjść wcześniej z pracy, żeby zdążyć na tą 17.00. Pozdrawiam

 • 5 listopada 2013 o godz. 08:45

  Janek mieszka nie daleko takich budynków, to jak przystało na prawdziwego NIE SŁOJA zrobi coś dla dobra TGK ;)

 • 5 listopada 2013 o godz. 09:27

  Informuję, że dyskusja w ramach prac nad Zintegrowanym programem Rewitalizacji, została przeniesiona na 19 listopada 2013.
  Warsztaty odbędą się o godz. 17.00 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Targówek.
  Celem warsztatów jest identyfikacja potencjalnych rozwiązań dla obszaru kryzysowego w odpowiedzi na zidentyfikowane w procesie diagnostycznym problemy.

  Szczegółowy program znajduje się na stronie DKDS
  ***

  Katarzyna Górska – Manczenko
  wiceprzewodnicząca DKDS Targówek

 • 5 listopada 2013 o godz. 10:06

  „…znalazły się przede wszystkim tereny Targówka Fabrycznego w okolicach ul. Księcia Ziemowita.”
  Tam trzeba w ludzi inwestować, a nie w infrastrukture! Kupcie im po flaszkę.

 • 5 listopada 2013 o godz. 10:41

  Janie gdzie jesteś słoiki atakuja a ty taki lemur milczysz jak grób!!!! Napisz cos w swoim stylu czekamy:)

 • 5 listopada 2013 o godz. 15:03

  jeśli rewitalizacja na Targówku będzie dotyczyć REWITALIZACJI mieszkańców…a nie ich OTOCZENIA / …to ja NIE BIORĘ W TYM UDZIAŁU!!! ktoś znowu sobie nieźle pogrywa..TYLE KASY DO WYDANIA , WIĘC MA TO BYĆ WIDOCZNE NAMACALNIE I TRWAŁE!!!

 • 5 listopada 2013 o godz. 16:33

  Platworma będzie robiła mieszkańcom pranie mózgu, jak to jest wspaniale i kto jest najlepszy dla nich w rządzeniu.

 • 5 listopada 2013 o godz. 18:00

  Janek pisze komentarze pod artykułami, gdzie nikt po nim nie „jeździ” :)

 • 6 listopada 2013 o godz. 21:52

  Ludzie tu na t.fabrycznych potrzebne są nowe drogi obecne rywalizować polepszyc funkcjonowanie komunikacji miejskiej i ogarnięcie tego ogólnie panującego nieładu i zapomnienia…. niech coś pozytywnego i namacalnego wkońcu tu zacznie się dziac

 • 9 listopada 2013 o godz. 13:57

  Inwestujmy w miejsca pracy a podatki same starczą na rerwitalizacje-sracje polityczne piarowanie tępych mózgów hehehe kretyni na kredyt mydlą ludziom oczy i dadzą zarobić kolegom na tych przetargach z których poza wyglądem nic nie będzie wynikać he a potem trzeba będzie to oddać Po Gierku (3000 zakładów pracy )jest przynajmniej co sprzedawać dlatego jeszcze się jakoś kręci Porobią podwórka bo place opindolą dla developera, dlatego czasem niezaludnione menelskie lokalizacje dostają kasiorę ręka rękę myje. A Czemu Nie Developer sam Wyłoży ? Zyski do Prywatnej kieszeni a jak robić to z Państwowego ??? Jakiś inny pomysł a logicznego postępowania ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.