Koniec rundy jesiennej III ligi: GKP na 14 miejscu

17
Share

Na półmetku piłkarskiego sezonu drużyna z Targówka utrzymuje się tuż nad strefą spadkową.

Piłkarze z Targówka w akcji /fot. GKP

W weekend w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej GKP Targówek zremisował na swoim boisku z Wartą Sieradz 1:1.  Gola dla gości strzelił z karnego Michał Stasiak w 34 minucie, po faulu naszego bramkarza Krzysztofa Golenia na napastniku Warty. Piłkarze z Targówka wyrównali krótko po przerwie dzięki bramce Marcina Stańczyka, który wykorzystał nieporozumienie bramkarza i obrońców z Sieradza.

Na zakończenie rundy GKP ma 24 pkt. i zajmuje w tabeli III ligi 14 miejsce, dwie pozycje nad strefą spadkową. Mistrzem jesieni został nasz weekendowy rywal, Warta Sieradz, z 36 pkt. Pozostałe warszawskie drużyny uplasowały się wyżej niż GKP: Legia II jest 6. (31 pkt), zaś Ursus 8. (29 pkt).

Ale, choć to oficjalny koniec rundy jesiennej, to piłkarze… grają dalej. Już w sobotę 23 listopada na ul. Kołowej GKP meczem ze Startem Otwock rozpocznie formalnie rundę wiosenną, zaś tydzień później zawodnicy z Targówka grają wyjazdowe spotkanie z MKS Kutno. I dopiero po tym drugim „wiosennym” meczu zacznie się zimowa przerwa w rozgrywkach, która potrwa aż do marca.