Radni Targówka jeszcze bronią Trasy Świętokrzyskiej

13
Share

…choć wygląda na to, że sprawa zaczyna być przesądzona: Targówek znowu przegrał.

Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. ZMID

Budowa jakimś cudem nieoprotestowanego fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. ZMID

Wczoraj po południu rada Targówka zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu zwołanym na wniosek radnych PiS i niezależnych. Powód: przyjęcie uchwały popierającej budowę Trasy Świętokrzyskiej mającej połączyć Targówek z Pragą, a docelowo z centrum Warszawy. Poparli ją jednogłośnie radni z wszystkich klubów.

Przeciwko planowanej od dziesięcioleci Trasie protestuje grupa mieszkańców Michałowa na Szmulkach, którzy nie rozumieją, że droga będzie służyć nie tylko dziesiątkom tysięcy mieszkańców Targówka (chcących dojechać nie tylko do centrum, ale choćby na Stadion Narodowy czy Dworzec Wschodni), lecz także ulży tysiącom mieszkańców samej Pragi, którzy dziś duszą się w korkach niemal cały czas blokujących ul. Ząbkowską i okolice.

Ani nie są w stanie pojąć, że nawet drobna korekta w planie budowy trasy oznacza jej (kolejne) opóźnienie o co najmniej pięć lat, zaś jeśli inwestycja wyleci z wieloletnich planów finansowych miasta, być może na całe dziesięciolecia.

Niestety, wygląda na to, że ważniejszy jest interes garstki mieszkańców fragmentu Szmulowizny oraz paru stołecznych radnych, którzy chcą zbić na tym trochę politycznego kapitału. Parę godzin przez sesją rady na Targówku, w Radiu dla Ciebie stołeczny radny SLD Krystian Legierski ujawnił słowa wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego, który mówił że miasto przystąpiło już do procedury przeprojektowania odcinka na Szmulkach (cała audycja RdC o Trasie Świętokrzyskiej jest tutaj).

Jeśli to prawda, wczorajsza desperacka debata w radzie Targówka (już druga na ten temat w ciągu niespełna roku) nie miała większego sensu. Znów ktoś inny zadecydował za nas.

 

plan_targowekMapę z innymi planowanymi od ponad 20 lat – ale nigdy niezbudowanymi drogami – na Targówku (m.in. Trasą Tysiąclecia, Trasą Olszynki Grochowskiej, Nowo-Trocką, Nowo-Rzeczną…) zobaczycie tutaj.

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx