Radni Targówka jeszcze bronią Trasy Świętokrzyskiej | | targowek.info

Radni Targówka jeszcze bronią Trasy Świętokrzyskiej

…choć wygląda na to, że sprawa zaczyna być przesądzona: Targówek znowu przegrał.

Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. ZMID
Budowa jakimś cudem nieoprotestowanego fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. ZMID

Wczoraj po południu rada Targówka zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu zwołanym na wniosek radnych PiS i niezależnych. Powód: przyjęcie uchwały popierającej budowę Trasy Świętokrzyskiej mającej połączyć Targówek z Pragą, a docelowo z centrum Warszawy. Poparli ją jednogłośnie radni z wszystkich klubów.

Przeciwko planowanej od dziesięcioleci Trasie protestuje grupa mieszkańców Michałowa na Szmulkach, którzy nie rozumieją, że droga będzie służyć nie tylko dziesiątkom tysięcy mieszkańców Targówka (chcących dojechać nie tylko do centrum, ale choćby na Stadion Narodowy czy Dworzec Wschodni), lecz także ulży tysiącom mieszkańców samej Pragi, którzy dziś duszą się w korkach niemal cały czas blokujących ul. Ząbkowską i okolice.

Ani nie są w stanie pojąć, że nawet drobna korekta w planie budowy trasy oznacza jej (kolejne) opóźnienie o co najmniej pięć lat, zaś jeśli inwestycja wyleci z wieloletnich planów finansowych miasta, być może na całe dziesięciolecia.

Niestety, wygląda na to, że ważniejszy jest interes garstki mieszkańców fragmentu Szmulowizny oraz paru stołecznych radnych, którzy chcą zbić na tym trochę politycznego kapitału. Parę godzin przez sesją rady na Targówku, w Radiu dla Ciebie stołeczny radny SLD Krystian Legierski ujawnił słowa wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego, który mówił że miasto przystąpiło już do procedury przeprojektowania odcinka na Szmulkach (cała audycja RdC o Trasie Świętokrzyskiej jest tutaj).

Jeśli to prawda, wczorajsza desperacka debata w radzie Targówka (już druga na ten temat w ciągu niespełna roku) nie miała większego sensu. Znów ktoś inny zadecydował za nas.

 

plan_targowekMapę z innymi planowanymi od ponad 20 lat – ale nigdy niezbudowanymi drogami – na Targówku (m.in. Trasą Tysiąclecia, Trasą Olszynki Grochowskiej, Nowo-Trocką, Nowo-Rzeczną…) zobaczycie tutaj.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Radni Targówka jeszcze bronią Trasy Świętokrzyskiej

 • 14 listopada 2013 o godz. 11:19

  Dyrektor ZMiD wcale tak nie twierdziła, więc może to tylko plotka?

 • 14 listopada 2013 o godz. 11:46

  Mam nadzieję że czarne wizje się nie sprawdzą i trasa jednak powstanie bez modyfikacji projektu…

 • 14 listopada 2013 o godz. 12:54

  Ludzie mobilizują się przed Jezusem na bloku a nie potrafią zmobilizować się w kwestii obwodnicy która jest im potrzebna. To się nazywa ogłupianie społeczeństwa.

 • 14 listopada 2013 o godz. 13:26

  Naprawdę – wystarczy zobaczyć co się dzieje rano na Radzymińskiej gdy remontują most Grota. I niech mi ktoś powie, że obwodnica jest niepotrzebna?

  Z drugiej strony dlaczego jedna mała grupa lobbuje projekt dla dobra milionów ludzi.

  Przepraszam – mnie się nikt nie pytał gdy stawiali blok niemal vis-a-vis mojego. Hałas czy fakt, że sąsiad patrzy mi ze swoich okien do moich nikogo nie obchodził. Jeśli będzie trasa to na pewno będzie zabezpieczona tak aby nikomu nie przeszkadzało. Bo zawsze tak jest robione patrz trasa toruńska – nikt nie chciał teraz wszyscy jeżdżą… Spalarnię śmieci też blokowali bo miało śmierdzieć i walić smogiem. A szczerze to większość pewnie nie wie, że jakaś w końcu jest…

  Wydaje mi się, że afera jest bo jest brak dobrej informacji w tej sprawie. Powinno zostać zorganizowane spotkanie z mieszkańcami aby to przedyskutować i przedstawić im dokładne rozwiązania aby upewnić ich, że jakość życia się nie pogorszy.

 • 14 listopada 2013 o godz. 16:32

  Ta mała grupa to tylko pretekst – teraz władza będzie zwalać swoją nieudolność na małą grupę ludzi. Gdyby Szmulki nie protestowały, to obwodnica by była? Dziecko w to chyba nie wierzy.

 • 14 listopada 2013 o godz. 18:59

  Uprasza się o nie powtarzanie jak mantry argumentu o wtłaczaniu ruchu do centrum bo Warszawa to NIE TYLKO CENTRUM i nie wszyscy, którzy opuszczają Targówej jadą do centrum. Od 7 lat przeciskam się z Zacisza do Wiatracznej i wcale nie jestem sam!

 • 14 listopada 2013 o godz. 20:22

  Pani Prezydent cynicznie wykorzysta protest do tego aby wycofać się z kosztownej inwestycji.

 • 14 listopada 2013 o godz. 21:11

  ahaaaha lemingi wierzą!!! METRA NIE BEDZIE

 • 14 listopada 2013 o godz. 21:15

  Ale kurna te protesty są na rękę władzy. Zamiast mówić „nie mamy pieniędzy” zwalą „oni protestują i trzeba rozpatrzyć ich protesty”

 • 15 listopada 2013 o godz. 11:14

  Cały Targówek jest poprzecinany teranami, które są przygotowane pod inwestycje drogowe. Te miejsca od wielu lat są zapuszczone (opuszczone działki, nieruchomości) – ale niestety inwestycje drogowe nie są realizowane. Dzielnica zamiast się rozwijać podupada.

 • 15 listopada 2013 o godz. 11:14

  Sztandarowy przykład: Św. Wincentego.

 • 15 listopada 2013 o godz. 12:27

  Legierski niech lepiej pilnuje tęczy na pl. Zbawiciela. Na Targówku za parę lat bedzie getto z którego nie bedzie można nigdzie dojechać. Osiedla sie rozbudowują a z komunikacją już jest dramat !!! Ale co to obchodzi jakieś słoiki. U nas dziki działkowiec i patologiczny lokator szmulek ma głos w sprawie. Starzy chcą mieć ciszę a patologia 20 zł. na flaszkę. Niech spytają o zdanie tych normalnych co gdzieniegdzie tam mieszkają.

 • 15 listopada 2013 o godz. 17:05

  Zuza to ty jesteś ta patologią co trawi to miasto jak zaraza,przez którą to miasto i ta dzielnica gnije,spotkamy się w altance przy flaszce za 20 zł,życie potrafi zaskoczyć,zobaczysz…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.