Budują chodnik na Bukowieckiej | | targowek.info

Budują chodnik na Bukowieckiej

Miał być gotowy ponad rok temu, ale lepiej późno niż wcale. 

 

Bukowiecka to jedyna ulica łącząca Zacisze z Osiedlem Wilno, ale do tej pory nie było to wygodne połączenie. Chodnik był tak nierówny, że szczególnie z wózkami trzeba było się nieźle namęczyć, żeby dało się przejechać.

Budowę chodnika wzdłuż jezdni zapowiadaliśmy za władzami dzielnic już na początku 2012 roku, miał być gotowy ponad rok temu…

Od kilku dni na ulicy pracują robotnicy, wygląda na to, że wreszcie się uda.

Budowa chodnika na Bukowieckiej / fot. targowek.info
Budowa chodnika na Bukowieckiej / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Budują chodnik na Bukowieckiej

 • 28 grudnia 2013 o godz. 17:36

  Ciekawe, czy zrobią go po obu stronach ulicy. Bo owszem po stronie gdzie chodnik graniczy z jezdnią owszem jest nowa kostka, ale po stronie, gdzie każdy rodzic z wózkiem będzie chodził, czyli po chodniku oddzielonym trawnikiem od kałuż na ulicy, to koła w wózku można nadal urwać…

 • 28 grudnia 2013 o godz. 20:25

  szkoda, że nie pomyślą o chodniku na ul. Wiernej żeby z Elsnerowa można było jakoś sensownie dojść do autobusu (chociaż o chodniku, bo o normalnej ulicy to chyba już można tylko pomarzyć- tyle to trwa).

 • 29 grudnia 2013 o godz. 22:01

  Dla fraerstwa przyjezdnego kasa na chodniczki, zbędne wygibasy „artystyczne” – działalność P.A. niewiele mająca wspólnego z naszym prawobrzeżnym folklorem i parczki (jak ten nowo powstały na Bródnie) znajdzie się zawsze!
  Chcę uwierzyć w plan polepszenia sfery publicznej na naszym brzegu.

 • 29 grudnia 2013 o godz. 23:21

  Dobrze, że ułożyli chodnik. Szkoda tylko, że znowu prace nie zostały zaplanowane po całości ulicy Bukowieckiej. Może ktoś w końcu z Radnych naszej dzielnicy napisze na info targówek, co z przejazdem PKP na Bukowieckiej czy będzie tam po zamknięciu przejazdu przejście dla pieszych i rowerzystów czy nie?

 • 30 grudnia 2013 o godz. 09:13

  @Zacisze – pisałam w tej sprawie do Zakładu Linii Kolejowych, dzierżawiących teren przy torach kolejowych od Skarbu Państwa. Niestety przejazd po wybudowaniu stacji metra przy Dworcu Wileńskim zostanie zamknięty, ponadto ZLK nie planuje wyrównać drogi przed/za torami oraz nie zamierza układać chodnika za torami w stronę Osiedla Wilno. Tak więc przejście pewnie będzie nielegalne i wciąż ryzykowne będzie maszerowanie zimą po nieodśnieżonej Bukowieckiej i lawirowanie z wózkiem z dzieckiem między trąbiącymi samochodami.

 • 30 grudnia 2013 o godz. 10:20

  Ja też uzyskałem takie informacje. Ale w dzielnicy Targówek na sesji poświęconej rewitalizacji kanału została podana informacja, że przez ten przejazd ma być zrobione przejście dla pieszych i rowerzystów w ramach projektu „REWITALIZACJA KANAŁU BRÓDNOWSKIEGO”. Zaciekawił mnie ten dwugłos. Może to oznacza, że osoby które odpowiadają za najkosztowniejszy projekt dzielnicy podają sprzeczne informacje z rzeczywistością, co znowu może doprowadzić do utraty kilku milionów złotych przez dzielnicę, jak w tym roku. Dziwi mnie fakt, że Radni Dzielnicy nie ingerują w tą sprawę. Odnoszę wrażenie, że nie interesują się szczegółowo tym projektem. Na sesji, jak się nie mylę w październiku ze zdziwieniem zadawali pytania w sprawie niewykorzystanych środków. Tylko po co te pytania po fakcie, dlaczego nie sprawdzają realizacji w trakcie trwania prac?

 • 30 grudnia 2013 o godz. 14:17

  Czemu nikt nie sygnalizuje problemu przejazdu między praską a targówkową częścią Radzymińskiej? To ten przejazd powinno się zamknąć, bo jest źródłem ogromnych korków w szczycie porannym i popołudniowym, a dodatkowo prawie codziennie dochodzi tam do kolizji.
  Przejazd na Bukowieckiej jest bardzo wygodny dla ruchu lokalnego, ale pewnie znowu nie pasuje garstce Zaciszan i dlatego mieszkańcy Elsnerowa będą poszkodowani. Jeżeli zamkną przejazd/przejście na Bukowieckiej to zostanie odcięta możliwość dojścia do komunikacji miejskiej na Radzymińskiej! To niedopuszczalne!

 • 13 stycznia 2014 o godz. 17:44

  @GOLDEN, o ile mi wiadomo tory kolejowe do Dworca Wileńskiego na końcowym odcinku mają iść docelowo w tunelu, więc przejazd pozostanie kolizyjny tak długo jak długo za tunel się nie zabiorą. Pewnie sporo lat upłynie zanim to nastąpi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.