Na Targówku gwiazdka zaczyna się już dziś

1
Share

…i potrwa co najmniej do niedzieli. A w jej trakcie: sąsiedzkie warsztaty na Bródnie, świąteczny jarmark w Parku Wiecha i mikołajkowa impreza na lodowisku.

fot. Matti Mattila/Flickr

fot. Matti Mattila/Flickr

W najbliższych dniach odbędą się co najmniej trzy darmowe imprezy świąteczne dla mieszkańców Targówka – a w szczególności dla dzieci. Pierwsza zaczyna się już dziś!

Podwórkowa Gwiazdka na Targówku

Czterodniowa zabawa organizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej i mieszkańców zbiegu ulic Św. Wincentego , Żuromińskiej i Bolivara zaczyna się już dzisiaj po poludniu i potrwa do piątku.

10 grudnia w Domu Samopomocy „Na Targówku” ( ul. Św. Wincentego 85 na piętrze) odbędzie się wspólne wypiekanie pierniczków, na 11 grudnia zaplanowano warsztaty w Czytelni Naukowej (ul. św. Wincentego 85) , zaś 12 grudnia podobne warsztaty w sali konferencyjnej w siedzibie targówkowskiego OPS (ul. Św. Wincentego 87). Podczas tych dwóch dni przewidziano grupowe zdobienie bombek, wykonywanie kartek świątecznych, łańcuchów świątecznych itp.

Ostatniego dnia, tj. 13 grudnia, znów w Czytelni Naukowej przy  Wincentego 85 będą kontynuowane zajęcia manualne i zostanie rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą choinkę” ubraną przez mieszkańców. Spotkania będzie umilać przedświąteczna muzyka w tle oraz drobny poczęstunek. Wszystkie imprezy w godz. 17-19.

 

Świąteczny Jarmark w Parku Wiecha

W najbliższy weekend Urząd Dzielnicy przyszykował świąteczny jarmark w Parku Wiecha. W sobotę 14 grudnia impreza będzie trwała od godz. 12 do 21, zaś w niedzielę 15 grudnia od godz. 10 do 17. W programie m.in.

Sobota 14 grudnia 2013
– Gry i zabawy dla dzieci ze Świętym Mikołajem
-16:45 Występ Teatru Ognia
-17:00 zapalenie światełek na choince w Parku Wiecha

 Niedziela 15 grudnia 2013
-Występy artystyczne, malowanie bombek
-17:00 Spektakl w Teatrze RAMPA – „A my do Betlejem”

…choć największą atrakcją wydają się być specjalne kursy  Złotego Autobusu Pawła Althamera, który będzie jeździł na nieco okrężnej trasie Urząd Dzielnicy – Targówek Fabryczny – Park Wiecha.

 

Mikołajkowe zawody na lodowisku

W niedzielę w godzinach 13:30 – 18:00 na lodowisku OSiR przy ul. Łabiszyńskiej 20 odbędą się mikołajkowe zawody dla dzieci i nie tylko. W programie m.in: Mikołaj oraz jego pomocnicy, zawody sportowe, gry i zabawy, turniej w curling, pokaz jazdy figurowej na lodzie, pokaz lasera rysującego figury geometryczne i bańki mydlane. Wstęp oczywiście bezpłatny, ale wypożyczenie łyżew kosztuje 5 zł (za okazaniem legitymacji szkolnej lub innego dokumentu).

Początkowo impreza na lodowisku była zaplanowna w poprzedni piątek, dokładnie w Mikołajki, ale odwołano ją w ostatniej chwili z powotu przechodzącego nad Warszawą orkanu Ksawery. Może i dobrze.

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx