Nieoczekiwana korzyść z remontu mostu Grota

10
Share

Od poniedziałku autobusy 512 będą jeździć częściej (choć nie zawsze).

512 na tymczasowym krańcu „Zacisze” /fot. targowek.info

512 na Zaciszu /fot. targowek.info

Zarząd Transportu Miejskiego zmienia rozkład jazdy przyspieszonej linii 512. O dziwo, z korzyścią dla pasażerów. Od poniedziałku 9 grudnia – ale tylko w dni powszednie, tylko w porannym szczycie komunikacyjnym i tylko z Zacisza w kierunku centrum – 512-stka będzie kursowała nie co 10, a co 7-8 minut.

Konkretnie zagęszczony zostanie rozkład pomiędzy godz. 6 a 9 rano, gdy zamiast 6 autobusów na godzinę z tymczasowego krańca na ul. Codziennej będzie odjeżdżało od 7 do aż 9 pojazdów/h. Jak skrupulatnie podliczył ZTM, dzięki temu łączna liczba miejsc na tej linii wzrośnie z 900 do około 1170.

ZTM wyjaśnia też powód tej dość zaskakującej poprawy sytuacji:

Otóż, jak wiadomo, miesiąc temu rozpoczął się drugi etap przebudowy Trasy Armii Krajowej, a z nim została wyłączona północna jezdnia mostu Grota-Roweckiego. Część pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej kursującej mostem Grota przesiadła się do autobusów jeżdżących ulicą Radzymińską i mostem Śląsko-Dąbrowskim, m.in. do autobusów linii 512. Urzędnicy to zauważyli i właśnie dlatego od 9 grudnia – w godzinach porannych – będzie z niej mogło korzystać więcej osób chcących dojechać do centrum lub do metra.

Dobre i to, prawda?

Gdzie na Targówku można wyrobić Kartę Warszawiaka, żeby w dodatkowych kursach 512 nie płacić więcej za bilety, piszemy tutaj.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx