Nieoczekiwana korzyść z remontu mostu Grota | | targowek.info

Nieoczekiwana korzyść z remontu mostu Grota

Od poniedziałku autobusy 512 będą jeździć częściej (choć nie zawsze).

512 na tymczasowym krańcu „Zacisze” /fot. targowek.info
512 na Zaciszu /fot. targowek.info

Zarząd Transportu Miejskiego zmienia rozkład jazdy przyspieszonej linii 512. O dziwo, z korzyścią dla pasażerów. Od poniedziałku 9 grudnia – ale tylko w dni powszednie, tylko w porannym szczycie komunikacyjnym i tylko z Zacisza w kierunku centrum – 512-stka będzie kursowała nie co 10, a co 7-8 minut.

Konkretnie zagęszczony zostanie rozkład pomiędzy godz. 6 a 9 rano, gdy zamiast 6 autobusów na godzinę z tymczasowego krańca na ul. Codziennej będzie odjeżdżało od 7 do aż 9 pojazdów/h. Jak skrupulatnie podliczył ZTM, dzięki temu łączna liczba miejsc na tej linii wzrośnie z 900 do około 1170.

ZTM wyjaśnia też powód tej dość zaskakującej poprawy sytuacji:

Otóż, jak wiadomo, miesiąc temu rozpoczął się drugi etap przebudowy Trasy Armii Krajowej, a z nim została wyłączona północna jezdnia mostu Grota-Roweckiego. Część pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej kursującej mostem Grota przesiadła się do autobusów jeżdżących ulicą Radzymińską i mostem Śląsko-Dąbrowskim, m.in. do autobusów linii 512. Urzędnicy to zauważyli i właśnie dlatego od 9 grudnia – w godzinach porannych – będzie z niej mogło korzystać więcej osób chcących dojechać do centrum lub do metra.

Dobre i to, prawda?

Gdzie na Targówku można wyrobić Kartę Warszawiaka, żeby w dodatkowych kursach 512 nie płacić więcej za bilety, piszemy tutaj.

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Nieoczekiwana korzyść z remontu mostu Grota

 • 6 grudnia 2013 o godz. 07:29

  Nie cieszcie się. To są autobusy zdjęte z linii 500, która utyka w korkach na moście Grota.
  Jeśli korki na Gdańskim nie będą mniejsze to 500 połączą z 512 i będzie zaczynać z Bródna.

 • 6 grudnia 2013 o godz. 08:52

  Powinna powstać pośpieszna linia która śladami 120 dotrze do Radzymińskiej a potem na Bankowy i do Centrum. Nie muszą być przegubowy byle często jeździły.

 • 6 grudnia 2013 o godz. 10:50

  Za to 118 rzadziej kursuje.

 • 6 grudnia 2013 o godz. 11:18

  Rano na Radzymińskiej nie da się w ogóle wsiąść do autobusu i tak od kilku miesięcy.
  Może napisalibyście o tym!!

 • 6 grudnia 2013 o godz. 11:44

  To ja napisałem do ZTM w tej sprawie 28 listopada. Treść maila:

  Czy Państwo monitorujecie ile osób obecnie podróżuje liniami jadącymi wzdłuż ul. Radzymińskiej w kierunku centrum w godzinach porannych? Przez zwężenie mostu Grota, ograniczeń na moście Śląsko-Dabrowskim, budowę metra, remont mostu Łazienkowskiego wiele osób przesiadło się na komunikację miejską – oczywiście taki jest cel miasta – mniej samochodów w centrum. Zapraszam jednak na poranek już przy skrzyżowaniu Radzymińskiej z Młodzieńczą/ Łodygową czyli prawie na granicy Warszawy i proponuję wsiąść do jakiegokolwiek autobusu jadącego na plac Bankowy. Jeżeli uda sie komukolwiek wejść do 2 lub 3 autobusu w kolejności to na następnych przystankach żaden mieszkaniec nie ma takiej możliwość. Wymagana jest realna poprawa w porannym szczycie.
  Proszę o interwencję.

 • 6 grudnia 2013 o godz. 11:49

  A co ze 199?! Rano i popołudniu jest masakra w tym autobusie!

 • 8 grudnia 2013 o godz. 14:10

  częstsze kursy od 6 do 9ej ….. a co z tymi, którzy jeżdżą do pracy na 6 ???? robolom już się autobus nie należy ??? jak zwykle, urzedasy myślą własnymi kategoriami …. zal ….

 • 9 grudnia 2013 o godz. 08:34

  Powinno tak być również od 15 do 17 wtedy wraca się z pracy !!! Ale widać że ktoś o tym nie pomyślał. A SZKODA !!!!

 • 10 grudnia 2013 o godz. 12:12

  Przestańcie pisać o likwidacji linii 500!!! W głowie mi się to nie mieści! To już nic ma nie dowozić z Bródna prostą trasą do metra??!! 500 to nie tylko godziny szczytu, korzystają z niej również ludzie pracujący na inne zmiany, wracają ostatnim kursem. Nie wyobrażam sobie, żeby pozbawić takiego połączenia, to niedorzeczne!!! Problem jest rano w stronę Gdańskiego, po południu gdy wracam na Targówek nie widzę żadnych znaczących zmian, autobus jedzie tempem jak przed remontem, lekko się korkuje przed Starzyńskim i chwila ślimaczego tempa na Wincentego, dalej nie wiem jak jest. Na tej trasie zlikwidowali już wszystko co się dało, BŁAGAM, niech chociaż zostanie ta nieszczęsna pięćseta!!!! I tak już poczynili chyba działania w celu obrzydzenia tej linii, bo z Gdańskiego w godzinach szczytu w stronę Bródna na autobus zdarza się czekać 20 minut, na przystanku kłębią się ludzie, a tu niespodzianka – podjeżdża krótki autobus:/ Żartownisie, ku*wa jego mać… Bez komentarza!!!

 • 11 grudnia 2013 o godz. 12:02

  To co robią słoiki z ztm z linią 500 to śmiech i żenada, szczytowe brygady krótkie, częstotliwość skutkuje upychaniem ludzi jak sardynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.