W trzy dni zbudowali chodnik

6
Share

Najpierw wiele miesięcy negocjacji, potem trzy dniu budowy i gotowe: mieszkańcy Zielonego Zacisza mogą wreszcie suchą nogą dojść do przystanku. 

Zanim powstał mieszkańcy chodzili po prostu najkrótszą drogą przez trawnik, ale ostatnio była to już droga przez porządne błoto. Sprawę rozwiązała budowa krótkiego kawałka chodnika, która jednak nie była taka prosta. Sukcesem pochwalił się nawet wiceburmistrz dzielnicy Andrzej Bittel: – Dzięki uporowi mieszkańców i staraniom Zarządu Dzielnicy Targówek powstanie wreszcie chodnik łączący osiedle Zielone Zacisze z przystankiem autobusowym przy ul. Św. Wincentego – napisał na stronie internetowej urzędu.

Dlaczego wybudowanie chodnika, to taki wielki problem? Teren należy do Zarządu Dróg Miejskich, więc najpierw trwa długie ustalanie, na jakich warunkach dzielnica może budować na gruncie drogowców. Potem trzeba jeszcze ustalić, kto będzie o chodnik dbał i go odśnieżał. Padło na Zarząd Oczyszczania Miasta, a więc potrzebna była korespondencja z kolejną miejską instytucją.

W końcu udało się wszystko ustalić, a sama budowa trwała trzy dni. Zdjęcia gotowego chodnika dostaliśmy od czytelnika Maćka.

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx