Co nam obiecają | | targowek.info

Co nam obiecają

Ten niedawno zaczęty rok zakończy się wyborami samorządowymi. Co nam obiecają w kampanii wyborczej kandydaci na radnych? Chyba się domyślamy…

Ratusz Targówka /fot. targowek.info
Ratusz Targówka /fot. targowek.info

W listopadzie 2014 roku odbędą się wybory samorządowe – będziemy wybierali radnych (i dzielnicy i całego miasta) oraz prezydenta Warszawy. Żeby umilić oczekiwanie na to wydarzenie, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu większość obietnic, które będą składać podczas kampanii wyborczej kandydaci na radnych, niezależnie od przynależności partyjnej.

Skąd niby wiemy, że takie obietnice padną? Wiemy, bo zawsze padają – w każdych wyborach, ze wszystkich stron, bez pokrycia i bez pomysłów na praktyczną realizację.

Więc wszyscy nawzajem możemy je sobie obiecać już teraz (np. w ramach noworocznych postanowień) i gdy przyjdzie czas wyborów, wyłuskać wśród kandydatów tych, którzy będą mówili coś innego, konkretniejszego i bardziej realnego. Co zapewne będzie kosmicznie trudne…

Co więc nam na pewno obiecają?

Metro na Bródno – oczywiście to będą obiecywać tylko radni kandydujący na Targówku. Kandydaci na Białołęce (nawet należący do tych samych partii) będą obiecywać metro na Białołękę.

Trasa Świętokrzyska – jesteśmy pewni, że jej budowę na Targówek obieca większość kandydujących do rady dzielnicy wszelkich ugrupowań. Z tym, że ich partyjni koledzy kandydujący do rady Warszawy będą obiecywać zablokowanie tej inwestycji.

Więcej patroli policji i straży miejskiej na Bródnie, Targówku i/lub Zaciszu – to świetny pomysł na obietnicę, zwłaszcza że radni mają mikroskopijny wpływ na działania służb porządkowych.

Więcej autobusów i tramwajów na Bródnie, Targówku i Zaciszu – sytuacja jak wyżej, kandydaci obiecają ile się da, a ostateczne decyzje i tak podejmuje nie rada dzielnicy czy nawet miasta, ale ZTM.

Budowa nowego przedszkola/szkoły/domu kultury gdzieś w dzielnicy – fantastyczny pomysł, który poprą absolutnie wszyscy, dopóki ktoś nie zada pytania: ale za co?

Remont św. Wincentego – ta inwestycja jest już odkładana od tak wielu lat, że w końcu muszą się znaleźć na nią pieniądze (i obietnica ma szansę być zrealizowana), a jak się nie znajdą, to zawsze będzie można się usprawiedliwić, że w poprzednich kadencjach też obiecywali i też się nie udało.

Budowa Lewinowskiej, Złotopolskiej, Motyckiej – remonty tych małych uliczek są wpisane na przyszłe lata do prognozy finansowej miasta, a więc praktycznie pewne. Kandydaci na radnych mogą więc obiecać je spokojnie i bezpiecznie. Ba, nawet my możemy je wam obiecać.

Remont Łodygowej – absolutny pewnik w programach wyborczych tych, którzy i tak będą mieli minimalne szanse na wygranie. Ci co szanse mają duże, będą w tej kwestii ostrożniejsi – no bo potem skąd wziąć na to pieniądze?

Budowa Nowotrockiej – obiecywali 8 lat temu, obiecywali 4 lata temu, teraz na pewno też obiecają (choć na pieniądze chyba już nikt nie liczy…) – bo kto zabroni.

Ochrona GKP Targówek przed deweloperami – ta obietnica może być całkiem prosta do spełnienia, bo prace nad planem zagospodarowania tego terenu już się zaczęły i po prostu trzeba je dokończyć. My więc czekamy raczej na obietnicę zreformowania klubu i stworzenia z niego nowoczesnego lokalnego ośrodka sportowego z prawdziwego zdarzenia…

Brakuje wam jakiejś obietnicy? Chcielibyście, żeby w wyborach 2014 obiecano wam jeszcze więcej? A może macie realny pomysł, jak chociaż część z tego zrealizować? Piszcie swoje pomysły w komentarzach poniżej.

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Co nam obiecają

 • 20 stycznia 2014 o godz. 09:01

  Z pewnością można jeszcze obiecać dojście do stacji Zacisze – Wilno od strony Zacisza a później znowu powiedzieć o protestach działkowców.

 • 20 stycznia 2014 o godz. 09:31

  Najważniejsze aby PełO nie wygrało, tym amatorom publicznych pieniędzy mówimy dość! Swoją drogą ciekawe jak się ma lewica na Targówku istnieje jeszcze

 • 20 stycznia 2014 o godz. 09:39

  @LOOP

  To przejście już dawno by było gdyby nie grupa oszołomów z Zacisza. No ale teraz przynajmniej jest na kogo zwalać winę – radnych. No bo przecież nie mogą załatwić dojścia do stacji!

  Dla narzekających na „władzę”. Weźcie ludzie sami wyd=startujcie. Zobaczymy jak Wy będziecie rządzić! Hiporytów w tym kraju nie brakuje.

 • 20 stycznia 2014 o godz. 09:43

  zapomnieliście o moście Krasińskiego :)

 • 20 stycznia 2014 o godz. 09:53

  Same Wybory w tym kształcie są Debilizmem !!!
  99% KANDYDATÓW JEST NAWET NIE WIRTUALNYCH
  popieranych przez Partie a nie ludzi GŁOSUJE SIĘ NA MARTWE Dusze ile osób zna swoich radnych ??? 2% -5% ??? 70% ?

  Partia deleguje i tyle a ci wypisują głupoty w ulotkach ( 30 Latkowie jedzą ich na śniadanie na Dzień Dobry Wiedzą Umiejętnościami Myśleniem znajomością Języków, Ale Wypłosze znają kogo trzeba w Partii i dlatego się wybijają Jakoś Inteligencją nie błyszczą na Zebraniach BMW !!! w Dużych Firmach ich nie chcą ! brak kwalifikacji to Radnym zostają ( nie wszyscy jest 2 ogarniętych;)
  potem i tak robią co tam sobie dogadają w koalicjach ustawkach politycznym kierunku ! albo jak larum ludzie podnoszą to robią na szybko żeby stołki utrzymać !

 • 20 stycznia 2014 o godz. 09:59

  Z powyższych Redakcjo śledź Kandydatów imię nazwisko partia i wypisujecie ich obietnice znaczy Deblizmy Kłamstwa, na które nie mają wpływu
  Budujmy Społeczeństwo Wiedzy Informacji Negujmy Kretynów!

 • 20 stycznia 2014 o godz. 10:10

  Dość opłacania radnych!!!Zarabiają po kilka tysięcy miesięcznie i jeszcze dietę doją?!RADNY=FUNKCJA SPOŁECZNA a nie dodatkowy zarobek.Takie zapisy odsieją ziarno od plew.
  Będziemy głosować na tych, którzy pisemnie zadeklarują,że całą dietę przez cały okres sprawowania funkcji przekażą na cele społeczne,reszta WON!
  Zaczynamy zbierać podpisy!

 • 20 stycznia 2014 o godz. 13:26

  Pardygmat jest jednak taki, że niektórzy już tak długo stołki grzeją, że nie pamietają co obiecywali. Tak zwana skleroza starcza. Mnie interesuje ilu z obecnych radnych rzeczywiście mieszka na terenie dzielnicy. Proponuje artykuł z cyklu kto jaką kiełbasę proponował

 • 20 stycznia 2014 o godz. 13:47

  @P – Grupa oszołomów z Zacisza – masz rację, tylko, że praktycznie info o typ proteście nie dotarło do większości na Zaciszu a protestowali przede wszystkim działkowcy. Gdyby była większa wiedza, że kreowany jest jakiś „protest” to uwierz mi, byłby protest „za budową”

 • 20 stycznia 2014 o godz. 14:49

  Uważam, że należy jeszcze obiecać remont obwodnicy: Ossowskiego, Handlowa, Myszkowska, kawałek Barkocińskiej. Rewitalizację skweru Wiecha. Rozszerzenie bezpłatnego internetu – miało to nastąpić w tej kadencji (obecnie Park Bródnowski, Ratusz i plac przed Rampą).

 • 20 stycznia 2014 o godz. 15:36

  Antek, lewica istnieje i porządnie się szykuje do wyborów, mam nadzieje że zaproponowane SLD plany odnośnie Targówka, Bródna i Zacisza znajdą zainteresowanie wśród wyborców i będą ciekawą alternatywa dla rządzącą nami dziś koalicja PiS’u i Spółdzielni Bródno (na Targówku) i PO w całej Warszawie.
  Pozdrawiam Jacek Pużuk (Przewodniczący SLD na Targówku)

 • 20 stycznia 2014 o godz. 17:40

  Redakcjo, powinniście przygotować rozliczenie radnych z tego co obiecali i co (nie) zrobili. Bo muszę przyznać, że płacę na nich podatki a o samorządowcach mam bardzo blade pojęcie. Zawsze głosuję na niezależnych radnych, ale oczywiście i tak wchodzą ci z PełO albo pisuary…

 • 20 stycznia 2014 o godz. 18:17

  @majlaf. Jeszcze eseldiki i pesele ;-)
  Swoją drogą co zrobiła konkretnie lewica dla Targówka?
  Coś widzę, że siedzą, biora kaskę i wmawiają nam, że szykują się do wyborów!!! Jakie to wygodne….

 • 20 stycznia 2014 o godz. 19:53

  Ludzie, faktycznie poziom wiedzy o radnych to u nas kompletne dno.

  MAJLAJF: „Niezależni”, czyli Komitet Mieszkańców, to u nas spółdzielcy z SM Bródno – czyli totalny moloch i beton.

  WUJOT: Co zrobiła lewica? Nic, bo nie ma żadnego radnego lewicy w radzie dzielnicy.

  Dziekuję

 • 20 stycznia 2014 o godz. 21:04

  Kategorycznie żądamy obietnic!

  A tak na serio, to, czy jest na kogo głosować?

 • 20 stycznia 2014 o godz. 22:13

  „Metro na Bródno – oczywiście to będą obiecywać tylko radni kandydujący na Targówku. Kandydaci na Białołęce (nawet należący do tych samych partii) będą obiecywać metro na Białołękę.”

  Ojej. Ojoj. Nie próbujcie NAS skłócić. JAKKOLWIEK będzie przebiegać DRUGA LINIA METRA, ONA MA BYĆ! Czy to się komuś podoba czy nie. Walczmy o swoje. Płacimy podatki tak, jak wszyscy Warszawiacy. Nikt NAM łaski nie robi!

  Na tym portalu napisano, że decyzja o lokalizacji drugiej linii metra ma zapaść do końca ubiegłego roku. Mamy nowy rok. Jaka jest decyzja lokalizacyjna?

 • 20 stycznia 2014 o godz. 22:56

  Obiecuje, że Nie Obiecam !

  Napisałem bo w skrzynce miałem masę ulotek pań/panów nie dorastających mi do piet a daleko mi do bycia ekspertem w jakiejś dziedzinie Ale podkoloryzowane CV Biernych Wiernych Miernych z d*** Foty Układy Partyjne
  przeciętnych klakierów i Powtarzaczy wzbudzają w mnie mdłości i budzą skrajne uczucia sadystyczne TYLE MŁODYCH OSÓB WYJECHAŁO MYŚ AGRY A TO TE NIEUDACZNIKI Z DYPLOMAMI PSEUDO UCZELNI z MIERNYMI UMIEJĘTNOŚCIAMI Bycia LIDEREM MANAGEREM DYREKTOREM zajmują stanowiska dzieląc się lub rozdzielając kontrakty na często budowę gównianych DROGICH NIEPOTZREBNYCH INWESTYCJI !!!

 • 20 stycznia 2014 o godz. 23:12

  Po co powstał ten artykuł???
  Po co ludzie pocą się i piszą pod nim komentarze???
  Ja pytam:jest gość X,kandyduje,mówi że zrobi mi dobrze,ja na niego głosuję bo gość Y nic nie mówi(milczy)-to chyba dobrze że X coś mówi,obiecuje???
  Więc ja wybieram X choćby to były tylko obietnice.Bo kto mi dobrze zrobi???
  A teraz poważnie:
  jeden się chwali że 1,5 tyś interpelacji napisał(pytam po h.ile było skutecznych,1%?)
  druga kandyduje bo przeżywa drugą młodość(no to jest mąż i może pomóc w tej huśtawce hormonalnej)
  trzecia kandyduje bo chce dorobić do raty kredytu a poza tym dobrze jej z oczu patrzy…
  Ludzie,opamiętajcie się,i wy co kandydujecie i wy co wybieracie,młodzi i starzy,dzieci i dorośli,księża i rozpustnicy…
  Radny ma służyć mieszkańcom,to misja,nie dodatkowy zarobek.
  A wybory to nie sposób na bezmyślne spędzenie niedzieli.

 • 22 stycznia 2014 o godz. 02:42

  a po co nam radni, prezydenci, burmistrzowie ?
  niech rządzi JEDEN ! i ponosi odpowiedzialność !
  i niech rządzi dobrze ! w przeciwnym razie – szafot !
  * żartowałem
  * a może i prawdę napisałem …

 • 23 stycznia 2014 o godz. 02:11

  pytam sie dlaczego chca wyburzyc budynek gold boxa przy ulicy piotra skargi? znajduje sie w nim osiedlowy sklep, ktory istnieje juz wiele lat (posiada bardzo duzy wybor asortymentow dobrej jakosci), biblioteka, apteka, i zamiast tego chca wybudowac kolejny BLOK. ile mozna??

 • 23 stycznia 2014 o godz. 18:23

  jeszcze trzy najważniejsze punkty według „redaktorów” targowek.info:
  1. Wybudowanie tęczy na Targówku
  2. Oddanie jeszcze więcej publicznych środków na WOŚP
  3. Zakaz krytykowania ideologii gender

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.