Daj kilka złotych na album o Bródnie | | targowek.info

Daj kilka złotych na album o Bródnie

Każdy może wspomóc wydanie artystycznego albumu o Bródnie z czasów PRL-u. Wystarczy nawet 5 zł! (choć można dać też więcej)

NAC Bródno 18
Bloki na Bródnie w latach 70. XX wieku /fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

„Bródno. Generacja: PRL” to projekt albumu ukazującego Bródno okresu PRL-u jako miejsce wzrastania określonej generacji, która w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywała młodość, nawiązywała pierwsze przyjaźnie, przeżywała pierwsze miłości, uczyła się poznawać świat i kształtowała swój charakter.

Książka będzie zawierała starannie dobrane, oryginalne zdjęcia z Bródna wraz z opisem miejsca i skojarzeń, jakie wiązali z nim mieszkańcy. Będzie to zarazem artystyczny album dokumentujący życie w PRL-u, jak i księga miejsc magicznych na Bródnie.

Publikację planuje stowarzyszenie „Kulturalne Bródno”, które wspólnie z DK Świt prowadzi projekt „Targówek – bloki pełne historii”, a za koncepcję artystyczną odpowiedzialny będzie Paweł Sky, grafik komputerowy i animator kultury (przeczytaj wywiad z Pawłem Sky i Bartoszem Wieczorkiem, prezesem „Kulturalnego Bródna”).

Ale żeby album powstał, musi być pokonany jeden problem: pieniądze.

Twórcy obliczyli, że na realizację projektu potrzeba 6 tysięcy złotych. I właśnie taką kwotę zbierają w serwisie internetowym PolakPotrafi.pl (polskim klonie słynnego Kickstarter.com). Wesprzeć można ich choćby pięcioma złotymi (w zamian darczyńca dostanie plakat ze starymi zdjęciami Bródna), ale można też dać nawet 200 zł (wtedy logo darczyńcy trafi na okładkę albumu) – oczywiście różne inne sumy też wchodzą w grę.

Wszystkie szczegóły dotyczące albumu „Bródno. Generacja: PRL”, a także konto do wpłat, znajdują się tutaj.

Internetowa zbiórka trwa do 3 marca, więc jeszcze trochę czasu na wsparcie projektu zostało. Pomożecie?

 

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć pierwsze lata „blokowego” Bródna na starych zdjęciach

 

[beforeafterpics id=’11’ image_before=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2012/05/pgr77.jpg’ image_after=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2012/05/pgr12.jpg’ animateintro=” introdelay=” introduration=” showfulllinks=” /]


Okolice skrzyżowania ul. św. Wincentego i Kondratowicza, 1977-2012 /fot. NAC/targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Daj kilka złotych na album o Bródnie

 • 21 stycznia 2014 o godz. 12:59

  Fotki sprzątnięte bez zgody z prywatnych stron i na to jeszcze dawać kasę? Kto chce na tym wypłynąć z okazji wyborów? Niech zwrócą się do wydziału kultury dzielnicy.

 • 21 stycznia 2014 o godz. 16:13

  troszke wstyd- chyba gmina zasponsoruje a nie mieszkańcy,ja rozumie prosbe o zdjecia,wspomnienia ale KASA??????

 • 21 stycznia 2014 o godz. 20:10

  zdziwiona- troszkę wstyd to powinno być tobie – podszkol ortografię, nie pisze się ” ja rozumie ” , tylko ” ja rozumieM ” !!!!

 • 21 stycznia 2014 o godz. 21:56

  MAX a tobie kto placi ortografie ?

 • 21 stycznia 2014 o godz. 23:51

  MAX – a ty poczytaj trochę o zasadach pisania na komputerze, bo obciachu podwójnego sobie narobiłeś. Nie dość, że nie wiesz o tym iż przed przecinkiem nie wstawia się spacji, to kaleczysz ortografię wstawiasz coś podobnego do cudzysłowia i zamiast 3 „!” wstawiasz 4!!! Nieuku…

 • 22 stycznia 2014 o godz. 10:52

  OD CZEGO JEST GMINA?!

  TO TAK JAK WOŚP. PŁACIMY ZUS, PODATKI I JESCZE MAMY PŁACIĆ OBCEJ FIRMIE? GDZIE JEST PAŃSTWO?!

 • 22 stycznia 2014 o godz. 11:37

  A od czego jest zdrowy rosądek? Nikt nikomu nie każe wspierać projektu… Chcesz to płacisz, nie chcesz nie płacisz… Proste? Bardzo… ale nie dla wszystkich… Jak samorząd daje pieniądze to źle – bo przecież nie ma chodników, jak zbierają sami też źle – bo złodzieje… bezinteresowny hejt to już Polski sport narodowy… Trzymam kciuki aby zbiórka się udała, na złość złośnikom

 • 22 stycznia 2014 o godz. 19:57

  QWERTY – kolega-słoik ZDZIWIONEJ, sądząc po zawziętej obronie powyższej, lub ta sama osoba …. jesteście z tej samej wiochy, gdzie nawijają taką wsiową gwarą ? ;)
  Najechało się buraków i kaleczą język polski. Żenada !!!!!!!!!!!!!!! ( 15 wykrzykników ).

 • 22 stycznia 2014 o godz. 21:08

  MAX dziękujemy za wyjaśnienie zasad pisowni i kto jest skąd.A teraz idź i głoś piękne polskie słowo pod monopolowym,bo tam język zszedł na psy,spełnisz się w tej misji w 100%

 • 23 stycznia 2014 o godz. 13:48

  Do MAX – to nie jest obrona, tylko uczulenie na idiotów.

 • 24 stycznia 2014 o godz. 14:08

  MAX – mamy nadzieje,że wspomożesz akcje,masz do tego prawo,ale dlaczego obrażasz innych.Nie wiem czy jesteś śłoikiem czy nie,nie mam zamiaru wypomnac Ci pochodzenia mamusi i tatusia.Kultura to rzecz nabyta,niestety nie w Twoim przypadku.
  nieustająco Zdziwiona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.