GKP nad przepaścią

10
Share

Finansowe kłopoty piłkarskiego klubu z Targówka dostrzegają media poza naszą dzielnicą. Duży artykuł na ten temat umieścił ogólnopolski portal sport.pl

Fot.: www.gkptargowek.pl

fot.: GKP

Artykuł „Dlaczego GKP Targówek stanął nad przepaścią?” pojawił się w sieci tuż przed nowym rokiem i głównie opisuje kilkuletnią historię konfliktu pomiędzy zarządem GKP Targówek oraz stołecznymi urzędnikami – czyli rzeczy, które fani GKP oraz czytelnicy targowek.info już od dawna dobrze znają.

W pewnym miejscu w artykule jest nawet cytowany fragment naszego dawnego tekstu :)

Ale pod koniec materiału pojawia się coś nowego, nazwijmy to, optymistycznego:

„W relacjach władz warszawskiego sportu i GKP widać jednak postęp – pisze sport.pl – Klubowy dług został rozłożony na raty, przygotowywane jest także porozumienie, które pozwoli podpisać umowę na dziesięcioletnią dzierżawę stadionu. Pierwsza drużyna – mimo że biedniejsza i bez zawodników z najwyższymi kontraktami – nie będzie już musiała drżeć, że z dnia na dzień straci boisko do gry. Do gry wkroczą najlepsi młodzi zawodnicy – w większości wychowani właśnie na Targówku. Słowem – możliwe, że w końcu, obok urzędniczych sporów i walki w dyrektorskich gabinetach, na Targówku znajdzie się także miejsce na sport”

Ale, żeby nie było za różowo, portal zauważa też obiektywnie: „Na transfery klubu nie stać. Drużynę czeka więc walka o utrzymanie.”

Cały wspomniany artykuł znajdziecie tutaj.

Piłkarze z III ligi zaczną grać po zimowej przerwie w weekend 8-9 marca 2014 r. Po rundzie jesienniej (i rozegranych awansem dwóch kolejkach rundy wiosennej) GKP Targówek ma 27 pkt. i zajmuje w tabeli III ligi 13 miejsce. Nad pierwszą drużyną strefy spadkowej mamy 7 punktów przewagi – więc utrzymanie wydaje się być całkiem realne.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx