Jak przegonić Matematycznego Potwora?

5
Share

Gdzie szukać matematycznego wsparcia w naszej dzielnicy? Proponujemy oddział Szkoły Matematyki 2 + 2 na Targówku.

1

Czy matematyka naprawdę straszy?

Każdy z nas rodzi się z wrodzonymi zdolnościami matematycznymi, jednak jeśli w czas ich w sobie nie rozbudzi, konsekwencje będą ogromne. Jak wykazał Prentice Starkey z Uniwersytetu Teksańskiego, wszyscy rodzimy się z „matematycznym zmysłem”, nawet niemowlęta są w stanie zauważyć różnicę w liczbie elementów na danej planszy.

Nawet jeśli już w wieku przedszkolnym wprowadzimy elementy matematyki takie jak segregowanie wg wielkości, koloru czy liczebności, ale potem trafimy do przepełnionej klasy, w której indywidualne podejście do ucznia jest utrudnione, zatracimy naszą zdolność poznawania bardziej skomplikowanych zagadnień matematycznych. To, że masz problemy z matematyką, nie jest skutkiem braku zaangażowania lecz sytuacji, w jakiej ją poznajesz. Prof. Antoni Smoluk podczas jednej z konferencji zadał pytanie: „Jeśli prawie każdy człowiek myśli w praktycznym życiu, dlaczego tak niewielu czyni to na lekcjach matematyki w szkole?” . Odpowiedzi może być wiele, profesor sugeruje, że być może sposób prezentacji matematyki uniemożliwia poznanie jej w stopniu zadowalającym.

Matematyka na co dzień?

Żeby nie dać się oszukać, musisz liczyć. Musisz wiedzieć, jak będzie wyglądała rata Twojego kredytu, jeszcze zanim zobaczysz wyciąg z konta. Musisz wiedzieć, ile reszty powinieneś otrzymać, kupując np. chleb. Matematyka daje swobodę w posługiwaniu się narzędziami XXI wieku. Jeśli grasz w squasha czy tenisa, musisz wiedzieć, jak pokierować odbicie, żeby zdobyć punkt. A gdy przyglądasz się Twojemu dziecku, które po raz pierwszy rysuje domek, czy już wtedy nie wspominasz, że składa się on z prostokąta i trójkąta?

2

Gdzie szukać matematycznego wsparcia?

Może właśnie u nas? Otworzyliśmy oddział Szkoły Matematyki 2 + 2 na warszawskim Targówku.

Pomagamy w osiągnięciu celów. Może to być zdanie testu szóstoklasisty, gimnazjalisty czy matury, ale może to też być uzyskanie dobrego wyniku w konkursie matematycznym. Jednak największym celem, jaki sobie stawiamy, jest matematyczne usamodzielnienie każdego, kto do nas trafi. Zależy nam aby każdy mógł bez lęku i obaw przystępować do zadań, testów czy prac domowych.

Pierwsza placówka Szkoły Matematyki 2 + 2 powstała w Szczecinie kilkanaście lat temu. Od tego czasu w całej Polsce powstało ponad 20 oddziałów, a ponadto dwa na Ukrainie. Skuteczność nauki w naszej szkole jest wysoka, rodzice chętnie zapisują do nas swoje dzieci, a one lubią do nas przychodzić.

3

Co wyróżnia naszą szkołę?

Przede wszystkim dobra atmosfera podczas zajęć. Zajęcia odbywają się w małych 3–4-osobowych grupkach, co niekiedy zamienia się w grupki „wzajemnej adoracji”. Czy nauczanie w grupkach można nazwać indywidualnym? Oczywiście, matematyka pobudza nas do samodzielności i nawet jeśli jednocześnie na zajęciach są trzy osoby, każda z nich może zajmować się zupełnie innymi zagadnieniami, mając pewność, że gdy skończy swoje zadanie albo gdy będzie miała problem w obliczeniach, zawsze będzie ktoś — nauczyciel — kto rozwieje wątpliwości i pomoże.

Do każdego ucznia, niezależnie od jego poziomu znajomości matematyki, podchodzimy ze zrozumieniem. Wiemy, że matematyka sprawia problemy, ale staramy się uświadomić każdemu, że te problemy daje się rozwiązać.

Proces doskonalenia umiejętności matematycznych wciąga i uzależnia. Jeśli zaczynasz odnosić sukcesy w swoich obliczeniach, to z radością i ciekawością podchodzisz do każdego następnego zadania. Tę ciekawość chcemy rozbudzać w naszych uczniach.

Jak przegonić Matematycznego Potwora? Polubić Go i oswoić, albo po prostu do nas zadzwonić!

Szkoła Matematyki 2plus2
Warszawa Targówek
+48 791 400 535
ul. Handlowa 60
targowek@2plus2.edu.pl
www.2plus2.edu.pl

4

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx