Willa Pietrusińskiego na sprzedaż za 5 mln zł | | targowek.info

Willa Pietrusińskiego na sprzedaż za 5 mln zł

Najbardziej charakterystyczny zabytek Targówka wkrótce może zmienić właściciela. O ile znajdzie się ktoś z grubym portfelem. 

 

O willi przy Tykocińskiej 15 pisaliśmy nie raz, bo to ewenement w skali Warszawy. Pomiędzy wysokimi blokami zachował się piękny dom z lat 30-tych zaprojektowany przez Bolesława Pietrusińskiego. Po wojnie właściciel brał aktywny udział w odbudowie Warszawy, a do willi wprowadził się na krótko komitet Polskiej Partii Robotniczej. Później był tu m.in. żłobek.

W wolnej Polsce willa przez lata niszczała, bo została oddana spadkobiercom byłych właścicieli, którzy nie byli zainteresowani ratowaniem zabytku. Dwa lata temu alarmowaliśmy, że dachówki i metalowe elementy wywożone są na taczkach. Przez zniszczony dach do środka padał deszcz, eleganckie kiedyś wnętrza były kompletnie zdewastowane.

Udało się zrobić szum i budynkiem zainteresował się Wojciech Grudnik. Właściciel firmy Grudnik Nieruchomości odkupił willę i rozpoczął remont. Od początku nie ukrywał, że chce ratować zabytek, ale też później odsprzedać go z zyskiem.

Jest już coraz bliżej celu. W sieci pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży willi, którą prowadzi jedna z agencji nieruchomości.

DO SPRZEDAŻY – klasycystyczna willa w centrum Targówka. Budynek murowany, podpiwniczony, zlokalizowany jest na działce o pow. 1680 m 2. Pomieszczenia użytkowe rozmieszczone są na czterech kondygnacjach. Aktualnie w budynku przeprowadzany jest remont kapitalny. Nieruchomość jest pod nadzorem konserwatora. Ze względu na położenie, obiekt może być wykorzystany (po odpowiedniej adaptacji) na prestiżową siedzibę firmy. Cena do negocjacji, uzależnionych także od stopnia zaawansowania prac remontowych.

Cena wynosi 5 mln zł. Całe ogłoszenie tutaj.

Więcej zdjęć, w tym historyczne zdjęcie willi z lat 70-tych tutaj

Willa Pietrusińskiego po remoncie / fot. targowek.to
Willa Pietrusińskiego po remoncie dachu / fot. archiwum targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Willa Pietrusińskiego na sprzedaż za 5 mln zł

 • 10 stycznia 2014 o godz. 13:02

  To chyba najdrozsza nieruchomosc na Targowku 11 364 PLN/m2, cena jak za apartament w Londynie(~1 mln. GBP). Czy moze tam sie miescic firma – pewnie co najwyzej jakas nieuciazliwa dzialalnosc albo biuro, chyba, ze ma wylacznie mieszkaniowa dzialalnosc. Choc pewnie beda mieli problemy ze sprzedaza, bo chyba nie ma basenu olimpijskiego.

 • 10 stycznia 2014 o godz. 18:44

  „klasycystyczna willa” – ćwok wystawiający nawet nie rozróżnia stylu owej wylli.

 • 10 stycznia 2014 o godz. 22:53

  Willa została zaprojektowana w stylu neobaroku, a nie klasycystycznym stylu .

 • 12 stycznia 2014 o godz. 10:16

  IOS sam jesteś ćwokiem willi nie piszemy wylii i sam nie odróżniasz stylów architektonicznych ha ha ha xd

 • 15 stycznia 2014 o godz. 23:31

  Po remoncie się nie sprzeda. Taki budynek w takim otoczeniu nie ma żadnej wartości, ale za to grunt pod nim to co innego.

 • 8 lutego 2014 o godz. 16:37

  Willa nic nie warta, ale grunt tak – pod nowy blok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.