Co powstanie przy Kondratowicza

22
Share

Rozbiórka jeszcze nie jest skończona, ale dowiedzieliśmy się, co mniej więcej powstanie naprzeciwko ul. Kondratowicza na przeciwko Szpitala Bródnowskiego.

 

Zazwyczaj nie opisujemy inwestycji na tak wczesnym etapie, ale to kluczowe miejsce dla Bródna, więc warto śledzić co się tu dzieje. Chodzi o teren między Aldikiem (dawniej Tesco) a koszmarnym pawilonem handlowym w kolorze trumiennym. Już w maju pisaliśmy o wyburzeniu nigdy niedokończonego pustostanu na tyłach działki. Rozbiórkę przerwano i teraz straszy jeszcze gorszy szkielet budynku.

Tyle została z budynku przy Kondratowicza / fot. / targowek.info

Tyle została z budynku przy Kondratowicza / fot. / targowek.info

Okazuje się, że porzucona rozbiórka nie oznacza porzuconej inwestycji. Inwestor cały czas gromadzi dokumentację potrzebą do rozpoczęcia budowy. Dotarliśmy do najnowszego postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska stwierdzającej, że nie ma konieczności tworzenia oceny oddziaływania na środowisko. To zwykła formalność, ale w dokumencie opisane są parametry budynków, a to już jest bardzo interesujące.

Z opisu wynika, że inwestycja polega na budowie trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych (A, B i C) z usługami. Ilość kondygnacji nadziemnych wyniesie w budynku A – 8, w B – 4 i w C – 6. Budynki będą miały też jedną kondygnację podziemną. Powierzchnia terenu inwestycji wynosi 7480 mkw, powierzchnia zabudowy 3740 mkw, a powierzchnia garaży 6504 mkw.

Z postanowienia nie wynika to wprost, ale wygląda na to, że wyburzona zostanie też „trumna”, czyli wielki czarny pawilon. Nowa inwestycja ma przylegać do ul. Kondratowicza i zająć m.in. działkę na której stoi pawilon.

Na ostateczny projekt musimy jednak trochę jeszcze poczekać.

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx