Czy warto podświetlić napis Bródno? | | targowek.info

Czy warto podświetlić napis Bródno?

Też się nad tym zastanawialiśmy, ale uprzedziła nas radna Targówka. Czy warto podświetlić ceglany napis? 

 

brodnoDużo było narzekania na tą instalację, dużo obaw, ale teraz trudno wyobrazić sobie bez niego park. Napis Bródno zaprojektowany przez Jensa Haaninga stoi sobie już ponad rok, przyciąga zwiedzających, mnóstwo ludzi robi sobie pod nim zdjęcia. Ale tylko do zmroku. Potem cała górka tonie w ciemnościach.

Radna Małgorzata Kwiatkowska (Klub Mieszkańców Bródna Targówka i Zacisza, czyli SM Bródno) proponuje w interpelacji, żeby napis podświetlać wiecozrami.

Lokalizacja rzeźby sprzyja spotkaniom towarzyskim i robieniu pamiątkowych fotografii. Rzeźba jest wizytówką Bródna, zaś Park Rzeźby doskonale promuje dzielnicę

– napisała radna.

Napis już raz był podświetlony – przez reflektory rozstawione podczas jego otwarcia (zobacz zdjęcie obok). Nie wiemy ile kosztowałoby oświetlenie go na stałe, ale pewnie budżet dzielnicy udźwignąłby taki wydatek. Co sądzicie o tym pomyśle?

gorka_brodno 08
Napis „Bródno” jest bardzo popularny także zimą /fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

50 komentarzy na temat “Czy warto podświetlić napis Bródno?

 • 9 lutego 2014 o godz. 07:53

  pogielo was? kto za to zaplaci?

 • 9 lutego 2014 o godz. 10:01

  Niech radni płacą za prąd.

 • 9 lutego 2014 o godz. 10:05

  Mam dość!Nie obchodzi mnie, co niby radni sobie teraz wymyślają,rozgonić to towarzystwo co bierze nasze pieniądze,
  RADNY FUNKCJĄ SPOŁECZNĄ NON PROFIT!!!
  TAK,TAK, panowie i panie,dalej sobie wymyślajcie bzdury,piszcie pisma,róbcie tysiące zdjęć,jacy to aktywni jesteście,jak wam na sercu leży Targówek.Idziecie tylko po pieniądze.Gdyby radni nie byli opłacani,nie byłoby chętnych na te stanowiska.
  W kraju kryzys,a tysiące radnych pobiera pieniądze za nic,powtarzam,za nic!Tak dalej być nie może.
  ZMIENIAJMY POLSKĘ OD GÓRY,NIE DAJMY SIĘ OSZUKIWAĆ!

 • 9 lutego 2014 o godz. 11:28

  Projekt tych 6 liter kosztował 30 tyś. Boże gdzie jest prokurator?

 • 9 lutego 2014 o godz. 11:38

  To jest już jakaś choroba mózgów, zupełnie nic konstruktywnego nie robi się w dzielnicy, jedynie fajerwerki, takich macie radnych, zajęci są trwonieniem kasy na bzdurne zachcianki i trzymaniem posadek dla siebie i swoich potomków. A skoro produkują tak durne pomysły, niech opłacają je z własnej kieszeni, bo zawsze jest dieta radnego+ pensja z jakiejś firmy, a czasami do tego emerytura, czyli nawet 10 tys.

 • 9 lutego 2014 o godz. 11:54

  NA PRAWDE ARCYDZIEŁO ….. ZAPROJEKTOWANE OJJJJJ

 • 9 lutego 2014 o godz. 12:29

  Ludzie skąd w was tyle jadu i złości? Oświetlenie kościoła Wizytek to podobno jakieś grosze miesięcznie. Napis jest przecież dużo mniejszy. To będzie jeszcze mniejsza suma.

  A tak w zimie nie sposób zobaczyć napisu, bo robi się ciemno o 16. Ja jestem za oświetleniem.

  P.S. Przypomnę, że rok temu mnóstwo osób narzekało, że napis od razu będzie wysprejowany. I co? Minął rok a tam nawet jednej wrzutki nie ma.

 • 9 lutego 2014 o godz. 12:52

  To zależy jaki koszt tego podświetlenia,a przy okazji na jakąś toalete w parku Wiecha starczy???

 • 9 lutego 2014 o godz. 14:15

  Zbudowanie pomnika głupoty i wymyślanie sposobu jak ten koszmar wypromować to marnotrawstwo, wybraliśmy niestety plewy a nie ziarna i takie owoce mamy jak plewami obsiewamy.

 • 9 lutego 2014 o godz. 14:21

  Jasne podświetlić… Jakby kurna nie było ważniejszych wydatków…

 • 9 lutego 2014 o godz. 16:00

  warto by zlikwidować ten szpetny napis a wraz z nim wymysły tego pseudoartysty

 • 9 lutego 2014 o godz. 20:34

  Popieram KOLONA !!!
  Ludzie -wiem ,że większość z Was to Wiocha ,która tu przyjeżdza do roboty i do tego nie douczona.
  Za rzeźbę zapłaciło muzeum sztuki nowoczesnej z grantów na kulturę a nie gmina.
  Jakby nie było u nas rzeźby to by było co innego gdzieś indziej.
  Dlaczego wszystko negujecie ,uważam ,że nie tylko micha jest ważna ,ale tez ,srodowisko gdzie się żyje .
  Ale ,że Wy ze wsi i nie identyfikujecie się z Warszawą i Bródnem to kij Wam w oko ,ale stali mieszkańcy Bródna chcą rozwoju tego miejsca i podświetlenie tego napisu, napewno bardziej spersonalizuje i uatrakcyjni to miejsce.
  A ziemię należy czynić sobie przyjazdną!!
  A słoiki do siebie!!
  Pozdrawiam.

 • 9 lutego 2014 o godz. 20:38

  GYF – a może Ty byś się ZLIKWIDOWAŁ ,bo piepszysz bzdury jak mało który.
  Ty też ,ze wsi ??.
  To wracaj na rolę na ojcowiznę a nie do miasta piepszyć głupoty.
  Szerokiej drogi i nie zapomnij słoików!!!!

 • 9 lutego 2014 o godz. 21:29

  Podswietlic !!!

 • 9 lutego 2014 o godz. 21:44

  Zapraszam chętne osoby do akcji,na razie lokalnej ale ruszymy na całą Polskę.
  Będziemy głosować tylko na takich kandydatów,którzy pisemnie przekażą przyszłe diety na wybrany cel społeczny.
  Trzymajcie kciuki,wspierajcie,wkrótce startujemy!

 • 9 lutego 2014 o godz. 21:52

  Ja tam bym wolał podświetlenie wielu nieoświetlonych ulic w naszej dzielnicy. Myślę, że budżet dzielnicy by to zniósł.

 • 10 lutego 2014 o godz. 09:56

  Rany Ludzie! ktoś coś chce zrobić, żeby było ładniej to zaraz są protesty! A to jest świetny pomysł, napis jest teraz niewidoczny, a park rzeżby jest swietną reklamą Bródna!
  Jestem absolutnie za!!!!!

 • 10 lutego 2014 o godz. 09:58

  Bardzo dobry pomysł. Jestem za.

 • 10 lutego 2014 o godz. 10:11

  jestem zdania, że to świetny pomysł. mądralińscy niech nie piszą głupot… napis jest z pieniędzy miasta, nie dzielnicy. wydaje mi się, że podświetlenie napisu będzie fajną reklamą parku i dzielnicy. Dlaczego wszyscy są zawsze na nie…?

 • 10 lutego 2014 o godz. 10:14

  Jestem za podświetleniem napisu, zwłaszcza, że dzisiaj są oświetlenia LED- owe, które pobierają minimalną ilość prądu, w więś koszt będzie śmieszny.
  Na złośliwców nie ma co zwracać uwagi, im zawsze jest źle.
  Pozdrawiam

 • 10 lutego 2014 o godz. 10:28

  Jestem za tym aby podświetlić napis. Jest to centralna część naszego parku a po zmroku tonie w ciemnościach. Moim zdaniem należałoby wyeksponować tę część ze względu na walory artystyczne jak i z uwagi na bezpieczeństwo. Jestem mieszkanką tej dzielnicy i chciałabym aby moja dzielnica była ładna i miała się czym poszczycić. Mieszkanka Bródna.

 • 10 lutego 2014 o godz. 10:50

  podświetlić, oświetlenie ledowe nie jest drogie, a tym co gadają,że szkoda pieniędzy polecam zapisanie się do PISiorów. Tam jest jest miejsce dla ludzi, którzy z zasady są na NIE. Na wszysko

 • 10 lutego 2014 o godz. 11:08

  Jestem za!!!

 • 10 lutego 2014 o godz. 14:12

  Nie, nie warto. Warto naprawić chodniki w zapomnianej przez władze części dzielnicy (a przy okazji zimą je odśnieżać bo się chodzić nie da czasami). Warto postawić kilka kamer monitoringu w parku Wiecha przy okazji remontując zdewastowane latarnie. Warto wyremontować budynki komunalne na Targówku Fabrycznym. Tej tandety podświetlać nie warto. Warto robić coś konkretnego, co odbije się wymierną korzyścią na mieszkańcach a nie czynić medialny szum wokół ceglanego koszmaru, który i tak kosztował więcej niż był tego wart…

 • 10 lutego 2014 o godz. 14:15

  niech ktoś w końcu przestanie szpecić nasz bródnowski park!

 • 10 lutego 2014 o godz. 14:45

  Dość bohomazów stawianych na Bródnie. Tak wyglądać ma polityka kulturalna dzielnicy? Postawili te cegły – trudno, ale jeszcze go teraz podświetlać? Brakuje władzy pomysłów czy jak? Może trzeba się po prostu czymkolwiek wykazać? Niech się pan naczelnik od kultury z panem burmistrzem i radnymi pukną wreszcie w głowę. Jeśli tak wydawane są granty na kulturę, to ja takiej władzy dzielnicy już dziś dziękuję. Podziękuje wielu.

 • 10 lutego 2014 o godz. 15:23

  Tak oto wygląda polityka kulturalna na Targówku *** Niestety „kulturalne towarzystwo wzajemnej adoracji” trzyma się na Targówku jeszcze dość mocno.

 • 10 lutego 2014 o godz. 16:35

  Jestem za podświetleniem,świetny pomysł.Ten napis jest już symbolem Bródna słynnym na całą Polskę.Oby tak dalej.Tak trzymać Panie i Panowie w ratuszu.

 • 10 lutego 2014 o godz. 19:52

  Podświetlić od zmroku..

 • 10 lutego 2014 o godz. 21:08

  Konkretny pomysł niedrogi i przynajmniej możliwy do szybkiej realizacji

 • 10 lutego 2014 o godz. 21:19

  Niedrogi? Poczekaj aż zobaczysz kosztorys :) Niedrogo możesz sobie w domu lampkę do kontaktu włączyć.

 • 11 lutego 2014 o godz. 09:30

  Mieszkańcom Targówka nie jest wcale potrzebny podświetlony napis BRÓDNO widoczny z kosmosu. Mieszkańcy potrzebują kamer monitoringu w miejscach w których gromadzi się młodzież nieustannie dewastując osiedle, potrzebują działających latarni i szaletów publicznych w parku. Napis BRÓDNO? Symbol? Co to za bzdura? Jaka kultura? Kultura na Targówku ogranicza się do tandetnych festynów w parku przypominających czasy festynów Trybuny Ludu. Władza dzielnicy (jak do tej pory każda po kolei) jedzie po najmniejszej linii oporu. Tandetne występy przebrzmiałych gwiazd estrady, kiełbaska z grilla, piwko dla ludu, darcie mordy na ławeczkach do wieczora. Nie lepiej wesprzeć lokalne domy kultury, ściągnąć do nich młodzież atrakcyjnymi propozycjami? Może wtedy znudzone wyrostki znikną z klatek schodowych. Niestety wszystko zależy od punktu siedzenia ***

 • 11 lutego 2014 o godz. 10:19

  W tej gminie g. się robi dla ludzi, drogi do niczego, komunikacja pod Derby, korki, niszczenie zieleni w najlepsze, wywóz zwierząt z lasu, wyprzedaż wszystkiego pod blokowiska (kasa ze słoików), zatrudnianie kolesi w orkiestrze, mózgi radnych tylko do fajerwerków gotowe, czyli mostki i kostka wzdłuż kanałku

 • 11 lutego 2014 o godz. 10:24

  R wyprowadź się stąd bo psujesz powietrze normalnym ludziom

 • 11 lutego 2014 o godz. 10:42

  Czy takie obraźliwe wypowiedzi jak wypowiedź Seby powyżej w stosunku do internauty przedstawiającego się jako „R” są akceptowane przez moderatora? Czy dyskusja ma być prowadzona na takim właśnie poziomie piaskownicy? Co to za zachowanie? Co to znaczy …”R wyprowadź się stąd bo psujesz powietrze normalnym ludziom”… ???? Przecież to jawne chamstwo! Usuwa się niewygodne acz grzeczne komentarze i linki do konkurencyjnych artykułów pozwalając jednocześnie obrażać się tu nawzajem? „Seba”, to ty się wyprowadź stąd bo nie dorastasz do poziomu kulturalnej dyskusji w której ludzie o odmiennych poglądach na daną sprawę mogą się grzecznie spierać na argumenty. Targowek.info sięgnął dna.

 • 11 lutego 2014 o godz. 12:01

  Uwazam,ze to swietny pomysl. Skoro w tak swietny sposob okreslono miejsce usytuowania parku widoczne w dzien to dlaczego nie dokonczyc projektu aby widoczne bylo podczas wieczornego spaceru.Jedyny w warszawie swietny pomysl okreslajacy miejsce usytuowania parku i tyle niedorzecznych wypowiedzi.To co zostanie zrobione bedzie sluzyc potomnym i tym mlodym i starszym spacerowiczom. Pieniadze naprawde niewielkie w realizacji projektu oswietlenia.Jestem za oswietleniem. pozdrawiam

 • 11 lutego 2014 o godz. 13:56

  Lepiej w ramach krzewienia kultury pomalować osiedlowe kamienie jakąś jaskrawą farbą po czym szumnie nazwać to sztuką a następnie z wielką pompą przeciąć jakąś wstęgę jak za dawnych lat bywało. Będzie powód do dumy, wykaże się jakieś działania, zgarnie granty na wdrażanie nowych „świetnych” pomysłów a mieszkańcy się „odchamią” taką pstrokacizną. Można też postawić jakiegoś nowego złotego cielca w parku albo styropianowego Jezusa na bloku. Będzie bardziej „stylowo”. Inne dzielnice powinny brać przykład z Targówka :)

  http://www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40

 • 11 lutego 2014 o godz. 14:51

  R skoro jesteś niezadowolony ze wszystkiego,co powstaje,co nowe i co zmienia się w dzielnicy na lepsze,masz żal do urzędników,radnych,nowych mieszkańców,do wszystkich, może rzeczywiście lepiej zmienić miejsce zamieszkania,tak dla samego siebie i pośrednio dla innych.
  Nikt nie zmusza cię do chodzenia po nowych mostkach,alejkach,nikt nie zmusza do oglądania nowych osiedli.
  Zacząłeś od „w tej gminie g.się robi dla ludzi”…to jest właśnie jawne chamstwo i głupota.Twoja wiedza jest zerowa.To jest poziom piaskownicy,ile ty masz lat człowieku?
  NIEZŁE BAGNO reprezentujesz

  a co do pomysłu,skoro napis już jest to podświetlenie go jest b.dobrym pomysłem,w zasadzie ten napis jest dla mnie najfajniejszy ze wszystkich rzeźb i innych instalacji w parku.jestem za

 • 11 lutego 2014 o godz. 15:04

  W jednym masz rację – ZDEGUSTOWANA – inne dzielnice powinny brać przykład z Targówka. To wspaniała, rozwijająca się dzielnica. Nie rozumiem…Przecież napis już jest, to może właśnie podświetlenie go, sprawi że stanie się on ładniejszy (dla tych którzy nie są do niego przekonani). Gdyby go oświetlić np.od godz 19 do np.24, przy użyciu LED, myślę że koszty nie byłyby ogromne. Osobom, którym napis się nie podoba chyba nie powinny brać udziału w tej dyskusji, bo nie chodzi w niej o to czy napis jest ładny/brzydki. Nie jest to też wątek o tym czego brakuje na Targówku, jakie są drogi, czy potrzebny jest monitoring itp.

 • 11 lutego 2014 o godz. 15:21

  Zadziwia mnie też pomysłowość niektórych osób… Z pieniędzy które miałyby pójść na podświetlenie napisu – drogi i budynki remontują, monitoring w dzielnicy robią… WIzjonerzy…

 • 11 lutego 2014 o godz. 21:29

  Miłośniczko Bródna, zgadzam się z Tobą, że oświetlenie wprowadzi pozytywny nastrój oraz doda uroku temu miejscu, jak również zgadzam się że koszty takiego przedsięwzięcia nie będą wielkie. Dodatkowo proponuję obsadzić to miejsce roślinnością i kwiatami oraz zainwestować w dodatkowe ławki.

  W pełni popieram tego rodzaju inicjatywy!

 • 11 lutego 2014 o godz. 23:06

  Do wszystkich miłośników iluminacji. Będę pisał oczywiście za siebie, bo głosy, że jeśli się komuś napis nie podoba, może się w ogóle nie wypowiadać, raczej źle świadczy tylko o tych, którzy wypowiadają się w tym tonie. Od tego mamy możliwość komentowania, żeby poznać również opinie innych.
  Park był fajny sam w sobie. Górka również się sama broniła jako górka i to bez ceglanych napisów. Każdy wie gdzie jest bez dodatkowych bohomazów, bo niestety napis wykonany z cegły nie jest zbyt urodziwy. I moim zdaniem do promocji dzielnicy raczej się nie nadaje, wszak mamy ciekawsze obiekty, którymi możemy się chwalić.
  Jestem również zwolennikiem racjonalnego wydawania publicznych pieniędzy. Niestety nasza dzielnica jest mocno niedofinansowana w zakresie infrastruktury (i nie tylko) i dlatego uważam, że każda złotówka wydana na proponowaną w artykule inwestycję, będzie złotówką wyrzuconą w błoto.

 • 12 lutego 2014 o godz. 09:03

  Chodzi tylko o merytoryczną dyskusję…Ryśku. Oczywiście, niech każdy się wypowiada, ale wypowiedź powinna dotyczyć wątku. A z tego co widzę, raz na jakiś czas dochodzi do wylewania żalu, złości i frustracji. To moje zdanie.

 • 12 lutego 2014 o godz. 12:31

  Ta pani głosowała przeciw podłączeni prądu do Domku Herbacianego w parku gdzie przez lata odbywają sie wydarzenia integrujace mieszkańców i wiele warsztatów dla dzieci a teraz mówi ze trzeba udoskonalić napis Bródno bo sprzyja spotkaniom. Zapytanie ja drodzy czy nie lepiej Domek Herbaciany sprzyja mieszkańcom.

 • 12 lutego 2014 o godz. 12:54

  jaka tu przedziwna jednomyślność panuje. trochę dziwne. wszyscy dmuchają w jedną trąbkę. jesteście umówieni czy co? a już na poważnie to powiem że od początku uważałam ten murowany napis za coś okropnie brzydkiego. to jest po prostu nieestetyczne

 • 12 lutego 2014 o godz. 13:38

  Wystartujcie za rok w wyborach do Rady Targówka, to pokarzecie jak was wybiorą jaką rewolucje w działaniu na bródnie zrobicie. Krzykaczy, krytykantów jest dużo, do pracy nie ma chetnych.
  Ponarzekajcie może na bezrobocie, niskie zarobki itp.
  Napis BRÓDNO JEST i warto go podswietlić, tak jak podświetlane są różne obiekty w Warszawie np. mosty, stadion itd.

 • 12 lutego 2014 o godz. 14:14

  80 tysięcy za parę cegieł? To żart?

 • 12 lutego 2014 o godz. 15:45

  rozebrać,cegły wykorzystać pod budowę biedronki w tym miejscu,podświetlić owada,niech go całe Bródno widzi

 • 12 lutego 2014 o godz. 22:26

  Ktoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o liternictwie, uzna to ceglane cudo za bohomaza. Niestety napis jest obleśny i jeśli powinien zostać, jeśli nie zburzony, to ulec biodegradacji. Przestrzeń publiczną należy szanować.

 • 13 lutego 2014 o godz. 12:22

  Niech mi ktoś proszę wyjaśni w końcu co ten napis ma wspólnego z kulturą. Ja nie widzę żadnego związku ani z kulturą ani z promocją dzielnicy. Gdzie ma to nas promować? Na orbicie? W kosmosie? A kultura to niby jaka? Budowlana? Tych parę przegniłych i śmierdzących palet postawionych jakiś czas temu w okolicy urzędu to też była kultura? Jeśli promocja dzielnicy i działalność wspierająca kulturę ma polegać na podciągnięciu kabelka z prądem pod to straszydło na górce to JA OCZEKUJĘ WIĘCEJ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.