Galeria Łodygowa – do trzech razy sztuka?

27
Share

Dolcan nie rezygnuje z centrum handlowego na Zaciszu. Wg najnowszych informacji budowa ma ruszyć w połowie 2014 roku, a zakończyć się…

O Galerii Łodygowa mówi się na Zaciszu już od trzech lat. Koncepcję budowy kameralnego centrum handlowego inwestor, znany deweloper Dolcan, ogłosił jeszcze w 2011 roku. Potem na dwa lata sprawa przycichła i wróciła do planów inwestycyjnych firmy w 2013 roku. Znowu nie wyszło, ale deweloper przymierza się do inwestycji po raz trzeci – i wiele wskazuje na to, że tym razem się uda.

Budowa Galerii Łodygowej powinna wystartować w połowie roku. Zakończenie prac planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku

– zapewnia targowek.info pani Dagmara Dzikiewicz z firmy Dolcan.

Galeria Łodygowa będzie stosunkowo małym obiektem – powierzchnia użytkowa wyniesie raptem nieco ponad 5 tys. m2 (dla porównania: bródnowska Galeria Rembielińska/Renova ma 13 tys. m2, zaś gigantyczna Arkadia przy rondzie Babka/Radosława ok. 110 tys. m2). Sklepy i punkty usługowe będą umieszczone na trzech kondygnacjach handlowych. Dodatkowo powstanie parking podziemny oraz naziemne miejsca postojowe – w sumie na ponad 200 aut.

Dolcan doprecyzował też miejsce, w którym stanie galeria. Wcześniej mówiło się o okolicach skrzyżowania Łodygowej z Radzymińską. Teraz wiemy, że galeria powstanie tuż obok aktualnej siedziby dewelopera przy ul. Łodygowej 26 – dokładnie w miejscu, gdzie teraz znajduje się firmowy parking.

Jeśli wierzyć wizualizacjom, za niecałe dwa lata to miejsce będzie wyglądało tak:

Galeria Łodygowa / materiały prasowe

Galeria Łodygowa / materiały prasowe

Galeria Łodygowa / materiały prasowe

Galeria Łodygowa / materiały prasowe

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx