Które domy komunalne wyremontują w tym roku? | | targowek.info

Które domy komunalne wyremontują w tym roku?

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na Targówku poinformował o swoich planach remontowych.

W 2014 roku dzielnica planuje remont 8 budynków komunalnych na Targówku Mieszkaniowym i Fabrycznym. Łącznie ZGN zamierza przeznaczyć na to 2,8 mln zł. Zakres remontów będzie różny, ale najczęściej obejmie wymianę instalacji, docieplenie, remonty elewacji, remonty klatek schodowych lub remonty dachów.

Ze względu na stan techniczny, do remontu zostały zakwalifikowane następujące domy:

Ul. Święciańska w sercu Targówka Mieszkaniowego - ten obszar rewitalizowany raczej nie będzie /fot. targowek.info
Zrujnowane kamienice na ul. Święciańskiej /fot. archiwum targowek.info

* Św. Wincentego 64,

* Naczelnikowska 50,

* Birżańska 2a,

* Święciańska 22,

* Rogowska 6,

* Motycka 16,

* Ks. Ziemowita 2,

* Piotra Skargi 60.

To były dobre wieści. Gorsze są takie, że w 2013 roku ZGN Targówek wyremontował aż 39 budynków mieszkalnych – więc tegoroczna liczba inwestycji jakoś nie imponuje.

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Które domy komunalne wyremontują w tym roku?

 • 1 lutego 2014 o godz. 16:55

  Budynek przy Św. Wincentego 64 został już docieplony z miesiąc temu

 • 1 lutego 2014 o godz. 17:03

  Może po prostu jest więcej do zrobienia ;-)

 • 1 lutego 2014 o godz. 22:42

  Rogowska 6? Ja bym im nie remontował, tam to tylko melina dla alkoholików i ćpunów.

 • 5 lutego 2014 o godz. 09:20

  A co z kamienicami do wyburzenia: CHYROWSKA 10 i KORZONA 93 i 95? One także są w zarządzie ZGN. Czy na to także znajdzie się drobna kwota? A kamienice od dawna straszą i stwarzają niebezpieczeństwo.

 • 1 lipca 2014 o godz. 21:28

  Dokładnie, te kamienice to jakieś upiory i w internecie nie raz widać je jako „wizytókę” Targówka… Wstyd… Czy naprawdę trudno wyburzyć te rudery??? Ludzie dzieci wożą do supernowoczesnego przedszkola a po drugiej str. ulicy obsikane pustostany, śmierdzące stęchlizną, z ganiającymi się tłustymi kotami wypasionymi na tutejszych myszach i szczurach… Siedlisko meliniarstwa :(

 • 23 września 2014 o godz. 12:19

  Ja tam obfotografowałem je szczegółowo jako cenne zabytki, nawet od podwórek – akurat była wyrąbana dziura w świeżym ogrodzeniu obok napisu :). Uwieczniłem je, jak większość zabudowy dzielnicy, bo moim zdaniem te domy to świetny przykład, jak wyglądał kiedyś nowy Targówek. Mówię nowy, bo stary wzdłuż Skargi powstał, jeszcze nim przyłączono te rejony do Warszawy. A Korzona, Borzymowską i jej przecznice wytyczono w latach 30-tych, już nie wg pasiastych podziałów niwowych, ale w typowo miejskim kształcie urbanistycznym.
  Wracając do tych kamienic – może nie są w idealnym stanie, a architektonicznie nigdy nie były perłami modernizmu, ale trzeba przyznać – są zgrabne, proporcjonalne. Korzona 93 to typowo przedmiejski modernizm, zaś Chyrowska 10 to taka typowa kilkurodzinna kamieniczka z przedmieścia. Zastanawia mnie w niej jedna rzecz – po co jej od nowa rekonstruowali gzyms kilka lat temu, skoro przeznaczona była do rozbiórki?
  P.S. Ma ktoś może fotkę tylnej elewacji Lusińskiej 16, tej z tym śladem po rozbiórce? Będę bardzo wdzięczny, z góry dziękuję – mnie nie udało się jej uwiecznić, zaskoczyli mnie z tak szybką rozbiórką:(

 • 23 września 2014 o godz. 12:21

  Jeszcze dodam, bo w tekście się skasowało – dziura obok napisu „wstęp wzbroniony, zagrożenie blabla…” ;D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.