Po otwarciu metra 160 dojedzie tylko do Wileniaka!

27
Share

Stołeczni urzędnicy chcą na jesieni skrócić trasę ulubionego autobusu Targówka. A radny Legierski dodatkowo chce jeszcze bardziej odciąć od miasta Targówek Fabryczny.

fot. MZA

Czy pasażerowie 160 pożegnają się z takim widokiem? /fot. MZA

Koncepcja nadchodzących zmian została ujawniona wczoraj wieczorem przez szefa ZTM Wiesława Witka na posiedzeniu komisji infrastruktury w Radzie Warszawy – a opisana dziś przez portal gazeta.pl

Pomysł ma oczywiście związek ze zbliżającym się powoli otwarciem środkowego odcinka II linii metra. Wg przekazu gazety, od później jesieni 2014 r. na ul. Jagiellońskiej planowane są przystanki techniczne dla linii jadących z Targówka.

Urzędnicy chcą, żeby stanęły na nich m.in. autobusy skróconej linii 160, której końcówka miałaby przebiegać tak: przejazd al. „Solidarności”, skręt w lewo w Targową – przystanek nad metrem, dalej ul. ks. Kłopotowskiego, Jagiellońską i z powrotem al. „Solidarności” do Dworca Wileńskiego…

Osiedle Targówek będzie poszkodowane! Po skróceniu 160 do Dworca Wileńskiego nie będzie dojazdu ani na Centralny, ani na Wschodni. 517 prawdopodobnie też „nie przeżyje” otwarcia metra. Czyli dojazd dokądkolwiek z Targówka oznaczać będzie przesiadkę przy dworcu Wileńskim!

w mejlu do targowek.info alarmuje „na gorąco” nasz czytelnik Michał i ciężko się z nim nie zgodzić.

Jakby tego było mało, radny Krystian Legierski (SLD), który ostatnio zasłynął wsparciem protestów przeciwko budowie Trasy Świętokrzyskiej, zaproponował ostateczne dobicie Targówka Fabrycznego i zamknięcie ul. Ząbkowskiej od Targowej do Brzeskiej, przez co autobusy jadące z Targówka Fabrycznego (w domyśle np. 170) zostałyby skrócone i skierowane przez Markowską i Białostocką do Dworca Wileńskiego. Dyrektor ZTM zapowiedział rozpatrzenie tej propozycji…

Z innych zmian w komunikacji, które dotyczą naszej dzielnicy, dyrektor Witek zapowiedział powrót linii 4 na Trasę W-Z (i dalej w stronę Bródna), ale w tej sytuacji można to uznać za drobiazg.

Jedyna dobra wiadomość jest taka, że to jeszcze nie są finalne projekty, a proponowane zmiany mają być wkrótce konsultowane z mieszkańcami. I mieszkańcy Targówka zapewne powiedzą, co o tym myślą.

 

Cały artykuł o wczorajszym posiedzeniu komisji infrastruktury można przeczytać ma stronie gazeta.pl (po odpowiedniej opłacie)

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx