Pościg za złodziejami kół (udany)

9
Share

Może nie było to jak w amerykańskim filmie, ale i tak trochę się działo.

Samochód bez kół na Zaciszu /fot. targowek.info

fot. archiwum targowek.info

Do zdarzenia doszło w nocy kilka dni temu, ale policja poinformowała o tym dopiero dzisiaj. Zaczęło się na ul. Borzymowskiej, gdzie policjanci z patrolówki zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn kręcących się przy zaparkowanym samochodzie marki lexus, pozbawionym kół.

Mężczyźni też zauważyli oznakowany radiowóz, szybko wskoczyli do swojego daewoo i ruszyli z piskiem opon.

Policjanci, oczywiście, popędzili za nimi. Pomimo użycia sygnałów dźwiękowych i świetlnych, daewoo nie zatrzymywało się. Ścigani zatrzymali się dopiero po paru minutach, gdy dojechali do ogródków działkowych – tam porzucili swoje auto i rozpoczęli ucieczkę pieszo przez ogródki.

Do policjantów z patrolówki dołączyli jednak ściągnięci na pomoc wywiadowcy i dwaj uciekinierzy nie mieli większych szans. Wkrótce leżeli na ziemi skuci kajdankami.

Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymani zostali Oskar Z. i Paweł J. – obaj 23–letni. W ich samochodzie policjanci znaleźli skradzione koła z felgami od lexusa oraz komplet kół z felgami od innego pojazdu, które zostały skradzione kilka dni wcześniej, a także narzędzia do ich odkręcenia.

Oskar Z. i Paweł J. usłyszeli łącznie cztery zarzuty dotyczące kradzieży kół z felgami o łącznej wartości 15 600 złotych. Grozi im 5 lat więzienia, ale na razie, decyzją prokuratora, pozostają na wolności – zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Tak więc dalej uważajcie na koła w waszych samochodach…

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx