Przedszkole na Nauczycielskiej jednak zostanie? | | targowek.info

Przedszkole na Nauczycielskiej jednak zostanie?

We wrześniu zacznie działać nowe przedszkole na Zaciszu przy ul. Sternhela. Ale niekoniecznie oznacza to zamknięcie starej placówki przy Nauczycielskiej. 

 

Przedszkole przy Nauczycielskiej 14 / fot. targowek.info
Przedszkole przy Nauczycielskiej 14 / fot. targowek.info

Otwarcie nowego przedszkola planowane jest na 1 września. Formalnie przeniesie się tu jedyne zaciszańskie przedszkole nr 128 z ul. Nauczycielskiej 14. Warunki będą o niebo lepsze, ale dla niektórych rodziców z okolic po wschodniej stronie Radzymińskiej, to ciut daleko.

W ich imieniu radna Warszawy Iwona Wujastyk zapytała o szansę zachowania dotychczasowego przedszkola. Z odpowiedzi wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego wynika, że szanse są. Duże zastrzeżenia budził stan wysłużonego już budynku przedszkola. Okazuje się, że nie jest tak źle. W grudniu 2013 roku specjalistyczna firma przeprowadziła przegląd techniczny budynku i jego stan określiła jako „zadowalający”, wydając jednocześnie pozwolenie na użytkowanie go przez jeszcze 5 lat.

Wiceprezydent Paszyński w odpowiedzi nie twierdzi jednoznacznie, że przedszkole zostanie zachowane, ale zostawia taką nadzieję. Ostateczną decyzję podejmie zarząd Targówka.

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Przedszkole na Nauczycielskiej jednak zostanie?

 • 24 lutego 2014 o godz. 09:56

  Zwazywszy ze rozbudowuje sie duze WILNO zamykanie tej placowki wydaje sie conajmniej nielogiczne…

 • 24 lutego 2014 o godz. 10:48

  Zrobić remont,dajcie ten budżet partycypacyjny czy jak mu tam a nie ze kasa ma iść na wybiegi dla psów,skwerki czy co tam jeszcze rady osiedli wymyślą głupiego aby tylko się lansować w mediach

 • 24 lutego 2014 o godz. 11:56

  Zamienić wszystkie przedszkola na hamburgerownie dla japiszonów.

 • 24 lutego 2014 o godz. 12:19

  Do „A.Dryk” zostal złożony projekt w ramach budżetu partycypacyjnego na zmiane funkcje\i z przedszkolnej na biblioteczna i edukacyjna. Pytanie czy w konstrukcji budynku nie ma azbestu?

 • 24 lutego 2014 o godz. 12:34

  Jeden z projektów budżetu partycypacyjnego Zaciszańska Strefa Kultury dotyczy zagospodarowania tego budynku.

 • 24 lutego 2014 o godz. 12:50

  A co z pracownikami przedszkola,na bruk?Zacisze ma już dom kultury,przy Radzymińskiej a miejsc w przedszkolach brakuje i brakować będzie.

 • 24 lutego 2014 o godz. 13:03

  Przecież pracownicy przenoszą sie do nowego przedszkola

 • 24 lutego 2014 o godz. 13:05

  Na Zaciszu nie ma biblioteki, brakuje miejsca gdzie mogą spotkać się stowarzyszenia, seniorzy a DK Zacisze jest za mały.
  Ten budynek świetnie by się spełniał w tej roli

 • 24 lutego 2014 o godz. 13:50

  Budynek powinien służyć lokalnie mieszkancom, biblioteka do dobry pomysl. Na Zaciszu nigdy nie bylo miejsca, gdzie mozna wypozyczyc ksiazke lub lekture. W tej chwili po ksiazki musze jezdzic na Brodno. Pytanie do radnych dzielnicy czy wogole intersuja ich takie sprawy. Przewodniczacy Rady Dzielnicy pan P. to tylko dba o mochery i prawa strone Zacisza, a powiekszajce sie osiedla na Wilnie, przy Lodygowej, Lewinowskiej ma poprostu w d***.

 • 24 lutego 2014 o godz. 14:28

  Do A.Dryk rady osiedla nie zgłaszają projektów w budżecie partycypacyjnym żeby jak Pan to określił lansować się w mediach.
  Robią to żeby mieszkańcom żyło się lepiej. Tak jest w przypadku wniosku o przyspieszenie modernizacji ulicy Łodygowej
  Jeżeli chodzi o budżet partycypacyjny, to Każdy mieszkaniec może coś zgłosić.
  Pan też. Serdecznie zapraszam

 • 24 lutego 2014 o godz. 17:32

  Ten budynek jest w zadowalającym stanie? ciekawe w takim razie jak wygląda stan niezadowalający. Obecnie z budynku odpada tynk i kawałki muru z zewnątrz, ogrzewanie piecami kaflowymi na węgiel, piece w kuchni również na to samo paliwo, fajerki. Mamy XXI wiek…
  Biblioteka super pomysł tylko czy byłaby po remoncie budynku?

 • 24 lutego 2014 o godz. 19:03

  Biblioteka?A przykościelna,to co?W gmachu parafialnym,co boita się wody święconej antychrysty?

 • 24 lutego 2014 o godz. 19:34

  xyz możesz sobie popierać młode PełO-skie pachołki,ale te mochery o których piszesz to także twoja matka czy sąsiadka także więcej szacunku dla starszych

 • 24 lutego 2014 o godz. 19:56

  Tak biblioteka bylaby po remoncie. Przykre jest ze przez tyle lat nie zadbano o to zeby Zacisze mialo swoja biblioteke.

 • 24 lutego 2014 o godz. 20:40

  O co bijecie pianę? Z tego co wiem to funkcja przedszkola tam zostaje, bo w dzielnicy jest za mało miejsc. Koło domu kultury jest rezerwa działki na rozbudowę, może jednak lepiej kombinować, żeby szereg usług w jednym miejscu było dostępnych?

 • 24 lutego 2014 o godz. 20:46

  Dużo czytałam o bakteriach,także tych kałowych i dowiedziałam się,że ludzie czytają książki zazwyczaj w czasie korzystania z WC.Następnie podcierając się,przenoszą owe bakterie na karty czytanych ksiąg.Później książka zaopatrzona w batalion dzielnych mikrobów trafia na półkę w bibliotece,a później do innego czytelnika.I tak póki księga sie nie rozleci ze starości.Od urodzenia cierpię na bakteriofobię.Kupuję tylko zafoliowane,pachnące farbą pozycje ;-)

 • 24 lutego 2014 o godz. 21:13

  Moniko, przyszłość w tabletach i czytnikach. Tylko powinny być zmywalne ;)

 • 24 lutego 2014 o godz. 22:40

  Do GB nie wiem kim jest twoja rodzina i na kogo głosujesz, u mnie nikt mocherow nie nosi.Twoja odpowiedz, twoja sprawa.Ale merytorycznie nic nie wnosisz.A pan P jest politycznym przebiera cen i tyle

 • 24 lutego 2014 o godz. 23:29

  PełO próbuje zniszczyć wizerunek Pana P.
  Czerwonemu SLD też się naraził.
  W ogóle nikt go w ratuszu nie lubi.
  Ciekawe dlaczego?
  Merytorycznie:
  Lepszy jeden Pan P.niż 10 młodych z klubu PełO

 • 24 lutego 2014 o godz. 23:39

  Tematem tego artykułu jest los przedszkola na Zaciszu a nie PEŁo czy mochery. Szkoda, ze niektórzy nie czytają ze zrozumieniem.

 • 25 lutego 2014 o godz. 00:23

  Zanim zbudujecie bibliotekę sprawdźcie najpierw ile osób korzysta z tej na Wincentego. Serio to nie wystarcza?

 • 26 lutego 2014 o godz. 23:02

  Na Zaciszu były dawniej dwie biblioteki. Jedna na Gilarskiej, druga w Domu Kultury. Przestały istnieć w wyniku decyzji radnych.

  W 2005 roku otrzymałem z Wydziału Kultury Urzędu Dzielnicy informację, że „Zarząd Dzielnicy zdaje sobie sprawę z konieczności uruchomienia punktu bibliotecznego na osiedlu Zacisze. Od dłuższego czasu poszukujemy odpowiedniego budynku, niestety – zły stan techniczny budynku komunalnego przy ul. Drapińskiej wymaga remontu w celu zaadaptowania go na potrzeby biblioteki. Obecnie prowadzimy także rozmowy na temat innego usytuowania biblioteki – jej powstanie będzie możliwe na przykład po ewentualnej rozbudowie domu kultury Zacisze.”
  Poszukiwania trwają ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.