Uszkodzone tory tramwajowe na Bródnie | | targowek.info

Uszkodzone tory tramwajowe na Bródnie

Aż trzy tramwaje wykoleiły się dziś rano na rogu Rembielińskiej i Matki Teresy! Uszkodzone są tory i przystanek – naprawa uszkodzeń może potrwać wiele godzin. Policja zamknęła dla ruchu Rembielińską, kursuje komunikacja zastępcza.

Tramwaj na Annopol na Rondzie de Gaulle'a
fot. archiwum ZTM

Pierwszy tramwaj (techniczny) wykoleił się na rogu Rembielińskiej i Matki Teresy z Kalkuty (eks–Budowlanej) w środę jeszcze przed świtem. To jeszcze nie spowodowało wielkiego zamieszania.

Lecz przed godz. 7, na początku szczytu, w tym samym miejscu wypadł z torów tramwaj linii 1. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak ruch został zablokowany, a ZTM autobusową uruchomiło linię zastępczą.

Ledwo tramwajarze uporali się z awarią „jedynki” i puścili ruch, znów w tym samym miejscu doszło do awarii. Ok. godz. 8 na zakręcie wyleciał tramwaj 41. Co gorsza, wylatujący z szyn pojazd wbił się w przystanek, uszkadzając jego krawędź.

Nikomu nic się nie stało, ale ruch tramwajów w tej części Bródna znów został wstrzymany – i zapewne tym razem potrwa to dłużej. Tramwaje kursują na zmienionych trasach:

Linie 1, 4, 41:
… – rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – rondo Żaba – 11 listopada – Targowa – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – …

Linia 26:
OS. GÓRCZEWSKA – … – Dw. Wileński – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – rondo Żaba – 11 listopada – Targowa – Jagiellońska – Dw. Wileński – … – OS. GÓRCZEWSKA

Uruchomiono też do odwołania zastępczą linię autobusową Z, kursującą pomiędzy Rondem Starzyńskiego a Żeraniem Wschodnim wzdłuż linii tramwajowej.

Jak mogło dojść do tylu wykolejeń w jednym miejscu? Jak podaje portal tvnwarszawa, w nocy na torowisku prowadzone były prace naprawcze  – i wygląda na to, że robotnicy tym razem więcej zepsuli niż naprawili.

Na czas naprawy policja zamknęła dla ruchu samochodów ul. Rembielińską od Matki Teresy z Kalkuty do Bartniczej. Ile czasu potrwa ostatecze usuwanie awarii, na razie nie wiadomo.

 

***** AKTUALIZACJA (godz. 16) *****

Uff, po całym dniu naprawy po godz. 15–stej tramwaje na Bródnie ruszyły i wróciły na stałe trasy. ZTM ostrzega jednak, że wciąż mogą występować rozbieżności z rozkładem jazdy.

PRZECZYTAJ TEŻ:

36 komentarzy na temat “Uszkodzone tory tramwajowe na Bródnie

 • 26 lutego 2014 o godz. 11:41

  Szkoda, że na Rondzie Żaba nie ma przystanku dla objazdu tramwajów :-(

 • 26 lutego 2014 o godz. 12:12

  Tramwaje na chodniki!

 • 26 lutego 2014 o godz. 13:40

  No właśnie, była pętla kiedyś na Odrowąża, ale zostałą z likwidowana, o tej na wysockiego nie wspomnę, bo to czasy kiedy tutaj piszących rodzice jeszcze za Bugiem krowy paśli, a pod Małkinią do szkoły wieczorowej chadzali.
  Czemu jednak ZTM, nie przygotował inwestycji „kółka w okół Żaby”, choć miejsce jest łatwo odgadnąć.
  Tak tak, takie kompetencje. Zresztą pisał już o nich w innych postach prawdziwy Hans.

 • 26 lutego 2014 o godz. 13:43

  OOo, co za focia. Czy to Rembielińska, czy Budowlana? A może Matki Teresy …?
  Nie to palma.
  I niech będzie ona symbolem profesjonalizmu!

 • 26 lutego 2014 o godz. 13:46

  SŁOIK PO CZYSTEJ – była pętla, ale teraz w tym miejscu idzie nitka Odrowąża w stronę mostu grota, kiedyś przecież odrowąża „szła” tylko 1 nitką, słoiki napewno nie pamiętają, chyba że przejeżdzali przez osiedle na wycieczce do PKIN ;)

 • 26 lutego 2014 o godz. 19:42

  SŁOIK PO CZYSTEJ albo PRAWDZIWY HANS człowieku,nie obrażaj ludzi którzy tu przyjechali i ciężko pracują na to co mają,tu płacą podatki i to dzięki nim miasto się rozwija.Są u siebie i na swoim,bo to stolica wszystkich Polaków i jesteśmy z niej dumni.A ty jesteś zerem,na bank mieszkasz z mamusią(prawiczek)w jej mieszkaniu,masz pokoik,laptopa i widać dużo wolnego czasu na pisanie głupot.W ogóle to pracujesz gdzieś czy tylko net śmiga?Kto by cię zresztą zatrudnił,nawet długopis byś popsuł.Rodzice ręce pomarszczone,palce powykręcane a ty?Rączki głaciutkie jak u bobasa,tak je spracowałeś co nie? :-) A mamusia i tatuś pewnie w powstaniu walczyli?Ha,ha,ha,to że się tu urodziłeś nie zmienia faktu,że w twoich żyłach płynie chłopska krew.I co teraz profesjonalny i kompetentny buraku czerwony?
  Przepraszam,ale już nie mogłem się powstrzymać,żeby nie ochrzanić tego pustaka :-)

 • 26 lutego 2014 o godz. 20:54

  jak zalajkować post „PROFESJA” ??

 • 27 lutego 2014 o godz. 08:20

  Najlepsze jest to, że Hans nikogo nie obraża, jedynie może ciut prowokuje. Wychodzą wtedy posty np. Kierowcy 114, ale mniejsza z tym. Ogół to nie jest w istocie stwór rozumny. Nie o tym jednak chcę rzec.
  Najzabawniejsze jest to, że od wieków, gdzie nie pojechać to wszyscy zawsze pluli na Warszawiaków, śmię nawet twierdzić, że ich histerycznie nienawidzili/nienawidzą. I co się dalej dzieje? Nagle Warszawa pączkuje, źle zarządzane miasto zaczyna być niewydolne, a przybysze chodzą dumnie po klepisku pakując słoiki, bo oni teraz warszawiacy :D
  I My Warszawiacy, powinniśmy się cieszyć. Naprawdę. Tyle razy życzliwie, tłumaczyłem, jak gdzieś dojśc , dojechać, etc.. Nawet życzliwie patrzyłem jak kierwca 114 zabłądził (biedak pomylił mosty). Nawet, to, że przez ich frajerstwo musiałem zapłacić za nowe mieszkanie 3 razy drożej jakoś przebolałem. Cierpliwość moja skończyła się jednak, gdy zaczęli niszczyć komunikację miejską.

  Ad vocem do Kierowcy 114: wszystko pięknie, ale nie ładnie, że sprzedałeś ojcowiznę, na którą pracowały twoje dziady, po to tylko by kupić klitkę na przedmieściach Warszawy.

 • 27 lutego 2014 o godz. 09:53

  Kierownik na 114- ćwok z mza. Ostatnio jechał taki na 512 (3461), nie zatrzymał się przy Kościeliskiej (choć miał przed nosem napis Kościeliska+1), nawet ludzie machali, gdy chował się szybko za stojącym w zatoce 190. A podobno macie stawać na żądanie, gdy stoi już jakiś pojazd w zatoce (jak widać ćwoki niszczą komunikację). Następnie za Szwedzką kilka minut op… kobietę, że nie podbiegła do drzwi, gdy on stał w rządku przed przystankiem, a potem musiał znowu zatrzymać się, gdy był na wysokości przystanku. Nie wspomnę o ćwokach z innych linii, którzy potrafią przyciąć drzwiami, bo ciężko było zatrzymać się na żądanie. Tak, buraków w mza i ztm nie brakuje, tratują chamstwem i zabłoconymi kopytami to miasto.

 • 27 lutego 2014 o godz. 10:55

  Oj kierownik na 114,chyba trafiłeś celnie prawdziwego hansa,oj zabolało go,oj zabolało:-) hi,hi,hi.Już 3 posty od rana ;-)
  „mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało”

 • 27 lutego 2014 o godz. 14:59

  ANNO jak widać masz problem z liczeniem. Proponuję szkołę wieczorową przyzakładową rybną.
  Dawniej mówili, że kobietą matematyka niepotrzebna, ale dawniej kobieta siedziała na swoim miejscu i głosu nie zabierała :P

 • 27 lutego 2014 o godz. 15:00

  Kobietom, Kobietom Panie Matematyk!
  No a Pannie Annie matematyka jak nic.

 • 27 lutego 2014 o godz. 17:46

  ja chciałbym podziękować kierownikowi 114, za to że on i inne słoiki tyle szczęścia dają Warszawie. Ale bądźmy szczerzy na więcej szczęścia już nie zasługujemy. Możecie zatem z czystym sumieniem wyjechać z Warszawy by uszczęśliwiać innych. Do widzenia !!!

 • 28 lutego 2014 o godz. 11:19

  matematyk to prawdziwy hans i chamstwo z derb,pisze post,potem sam sobie odpisuje jako polonista!!!:-)nawet nie wiem co o tym napisać ?!:-)
  do COIL-moja matka pochodziła z prowincji,ojciec (i jego rodzice) zaś urodził się w W-wie.Przyjechałem tu kilkanaście lat temu.Nie uważam się za prawdziwego Warszawiaka,zresztą co to właściwie znaczy?
  Tu mieszkam,skończyłem studia,tu pracuję(rano jedziecie ze mną do pracy),tu płace podatki,robię zakupy,moje dziecko chodzi do szkoły.
  Uważam,że jestem więcej wart,więcej znaczę dla tego miasta niż ci niby z Warszawy,co ze mną studiowali za darmo na uniwerku,a teraz biorą jeszcze zasiłek,bo im się pracować nie chce.Napluł bym takim prosto w twarz,nierobom zasranym!I oni piszą i mówią o przyjezdnych,że słoiki,że getta,kredytowane klitki?
  TO ZAZDROŚĆ!!!
  Bo sami mieszkają z mamusiami,nic nie mają,dostają żarcie pod nos i pracować się nie chce.Mają wielkie mniemanie o sobie a są ZERAMI,tak,ZERAMI!!!
  Ludzie,nikt nie zabieram wam pracy,po prostu tym tzw.prawdziwym warszawiakom pracować się nie chce,no chyba że praca byłaby czysta,na leżąco,przy monitorze,to tak :-)I dlatego ich te miejsca pracy zajmują inni,często przyjezdni.
  Także adiós! (idę za kółko) półgłupki lejące tu żółć,Państwo Polskie winno wystąpić do was na drodze sądowej o zwrot kosztów nauczania,byłyby fundusze dla dzieci,nawet tych z prowincji,z których coś będzie w przyszłości,bo wy jesteście zakałą tego miasta i wam tylko bilet w rękę i odstawić na rogatki miasta,won!DOŚĆ OBRAŻANIA PORZĄDNYCH,PRACOWITYCH LUDZI!

 • 28 lutego 2014 o godz. 15:11

  Hahaha,
  a jednak ma kompleksy.
  No i tak myślałem, udaje kierownika a robi za kierownicę. A jak pięknie daje się prowokować.

 • 28 lutego 2014 o godz. 15:23

  Hans,naprawdę dość już,pokazałeś ktoś ty i na co cię stać,niżej upaść chyba nie można,także daj już sobie spokój.

 • 28 lutego 2014 o godz. 17:38

  kierownik plącze się w zeznaniach. w jednym zdaniu pisze że jeździmy z nim do pracy…a potem że nie pracujemy? ma pretensje że Warszawiacy studiują za darmo…to przyjezdnym jest to zabronione?? ludzie dostają zasiłki ? zasiłek można dostać tylko na pół roku i to w wyjątkowych okolicznościach. i tak zazdrościmy wam wspaniałych apartamentowców…tak przypadkiem ogrodzone osiedla żadne getta …strach jeździć 114

 • 28 lutego 2014 o godz. 20:08

  specjalnie dla COIL,ja zrozumiałem i podzielam poglądy kiero114,może i ty dasz radę zajarzyć:
  1.Zasiłki pobierają ludzie po studiach,silni i sprawni,którym nie chce się pracować,potem jeszcze korzystają ze świadczeń lekarskich za darmo(np:dentysta)-wada systemu,powinno jeszcze wrócić tzw.bykowe
  2.Studenci,magistry studiujący gów..e kierunki po których nie ma pracy ujadają na przyjezdnych,z dobrymi dyplomami,kwalifikacjami i doświadczeniem,że im właśnie zabrali miejsce pracy w W-wie
  3.Ktoś ma nowe mieszkanie,często na kredyt,ale jest ono jego i na nie pracuje,a nie siedzi u starych;nie ma czego zazdrościć,trzeba ciężko legalnie pracować Panie Coil
  P.S.A jak się jeździ komunikacją,należy kasować bilety,a nie dy…ć miejską kasę.Strachu nie będzie

  na tvnw-wa możemy sobie podyskutować o słojach,moja rodzina od 3 pokoleń w tym mieście,ale bardziej szanuję przyjezdnych niż rodowitych

 • 28 lutego 2014 o godz. 20:29

  Kierownik 114, wiążesz jedną osobę z kilkoma nickami, ale prawda jest taka, że wiele osób nie cierpi was buraków przyjezdnych, m.in. za to, że psujecie rynek dając się dy…ć za haniebne stawki, gruchotami z rzeszy powodujecie mega korki, wyprowadzacie pieski na niegrodzone osiedla. No i jak moglibyście mieszkać na kupie z rodzicami w lepiance po pgr? Harowanie przez 30 lat na wielokrotnie przepłacone klity (czyt. kieszeń dewelopera?)- kondolencje!

 • 28 lutego 2014 o godz. 20:44

  z tymi zasiłkami to nieźle pojechałeś. żeby dostawać zasiłek trzeba minimum rok pracować na umowie z zusem. absolwenci więc go nie dostają. żeby dostać zasiłek. trzeba być zwolnionym z winy pracodawcy. dostaje się go przez 6 miesięcy i jest. to bardzo mała kwota. gdzie są więc ci ludzie na zasikach? chyba w waszej w wyobraźni…co do przyjezdnych skoro mają takie świetne kwalifikacje to po co tu przyjeżdżają do pracy a nie znajdą jej u siebie ? a tak poza tym to w 114 nigdy nie sprawdzają biletów a powinni.

 • 1 marca 2014 o godz. 09:53

  Popieram!PANIE Z ZTM,co na Zaciszu podobno mieszkasz,weź PAN WSZYSTKICH!KONTROLERÓW z całej Warszawy i rzuć ich Pan na Targówek i Pragę,żeby jeździli od świtu do CIEMNEJ NOCY!Niech kontrolują wszystko jak leci,na wszystkich liniach,niech wyłapią złodziei bez biletów!Będą za to ze 3 nowe autobusy dla miasta!Błagamy Pana!

 • 1 marca 2014 o godz. 10:23

  :-)ja Kwasek popieram ciebie,i jeszcze jestem za powołaniem Społecznej Służby Kontroli Biletów :-)

 • 1 marca 2014 o godz. 11:45

  Ale do kogo zaadresować takie pismo w sprawie braku kontroli biletów na Targówku,wie ktoś może?

 • 1 marca 2014 o godz. 21:44

  a ja się pytam. pytam się ja:
  a gdzie?!!!!
  a gdzie?!!!!!
  a kurdele gdzie?!!!!

  była?
  ONA!????

  – Pani prezydent gronkiewicz de waltz????
  miała przyjechac z kawą dla pasażerów i co?!!!!!!!!
  sama wyżłopała?????

 • 2 marca 2014 o godz. 11:07

  WIĘCEJ KONTROLI BILETÓW NA TARGÓWKU,DAWAĆ TU WSZYSTKICH KONTROLERÓW OD ŚWITU DO NOCY!

 • 2 marca 2014 o godz. 20:38

  Kwasek- szuja i kanalia, przodkowie w gestapo, ub, jako kapo na wieżyczkach

 • 2 marca 2014 o godz. 22:55

  Mnie kontrole nie stresują,bo zawsze posiadam bilet. Właściwie to dlaczego na Targówku tak ciężko spotkać kanara? Albo kanarzycę?:-)

 • 3 marca 2014 o godz. 09:43

  Nie lubiem Warszawiakuw i tyle.

 • 3 marca 2014 o godz. 09:54

  Piszecie i ja piszę,a i tak kanarów tu nie przyślą,a jeśli nawet to takich,co nie potrafią się wtopić w tłum.Kanar to nie tylko praca,to filozofia życia.
  Panie z Zacisza,Panie z ZTM,dawaj Pan tych żółtych ptaszków,dawaj!

 • 3 marca 2014 o godz. 11:36

  do kanar:a co ty jeździsz bez biletu złodzieju?

 • 7 marca 2014 o godz. 20:56

  Kwasek, Ewa,czy wracacie na bani z urwanym filmem do domu zanieczyszczajac przy okazji pojazd? Chyba tak, skoro nawet kontroli nie widzicie. Codziennie w 190,718,805, dwa-trzy razy w tyg. na ciągu Kondratowicza-Młodzieńcza, dwa razy w tyg. na „kółku” 512. Zawsze mądrzą się ci, co w niedziele do kościoła dwa przyst. podjeżdzają

 • 8 marca 2014 o godz. 10:00

  Wysłałem pismo do ZTM,czekam na odpowiedź. Na razie kontroli jak nie było, tak nie ma. Poprosiłem, żeby ekipy mieszane pojawiały się zarówno rano, jak i wieczorem (nocą). Nie tylko na Radzymińskiej. Po co tylu kontrolerów w metrze,na linii SKM czy w Al.Jerozolimskich? Przez jeżdżących na gapę tracimy wszyscy:podnoszą nam ceny biletów,jeździmy starymi wozami czy też likwiduje się kolejne zajezdnie. Powtarzam,na Targówku praktycznie nie ma kontroli.
  Jazda bez biletu to złodziejstwo!

 • 8 marca 2014 o godz. 10:04

  P.S.no i zmieniajcie ekipy co parę dni,a nie te same twarze na okrągło

 • 8 marca 2014 o godz. 17:49

  Odezwa do słoików! Rozpocznijmy kampanie przeniesienia stolicy do Wrocławia, Krakowa lub innego przyjaznego ludziom miasta.Albo wybudujmy stolice od podstaw, wtedy wszyscy będą z prowincji – przynajmniej na początku. Zostaną wtedy w Warszawie tylko warszawiacy, z tradycjami pokoleń i niech sobie żyją jak chcą. I mam pytanie: skoro słoiki weekendy spędzają na wsi, to dlaczego rdzenni warszawiacy, którzy nigdzie nie wyjeżdżają tak niszczą wszystko, co tylko nadaje się – albo i nie – do zniszczenia? W ciągu tygodnia słoiki pracują lub stoją w korkach, czekają na kolejny weekend, więc nie mają czasu ani ochoty na demolowanie czegokolwiek.

 • 8 marca 2014 o godz. 21:11

  to jest to portal targowek.info a nie lojcowizna.info zatem chyba to nie wlasciwie miejce na takie odezwy. a do breslau czy innego krakowa to juz dzis mozecie jechac. ja osobiscie kocham sloiki ale zatrzymywac was nie bede.

 • 8 marca 2014 o godz. 21:12

  ps. to nie jest latwa milosc …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.