Walczymy o Trasę Świętokrzyską. Zaczęła się zbiórka podpisów

18
Share

Ty też możesz i powinieneś się podpisać, jeśli masz dość korków. 

Radzymińska w godzinach szczytu / fot. Nie dla dalszego opóźnienia budowy Trasy Świętokrzyskiej na Facebooku

Radzymińska w godzinach szczytu / fot. Nie dla dalszego opóźnienia budowy Trasy Świętokrzyskiej na Facebooku

Budowa Trasy Świętokrzyskiej opóźniona przez kilka drzew, spalarnia i nielegalne skupy złomu pączkują, autobusy do centrum likwidują, ile jeszcze można znieść? A to tylko wiadomości z ostatnich kilku dni. Wcześniej donosiliśmy m.in. o wykreśleniu z planów budowy Mostu Krasińskiego, braku pieniędzy i protestów przy remoncie św. Wincentego, odłożenie remontu Łodygowej i obwodnicy Śródmieścia. I to wszystko w naszej skromnej dzielnicy.

Przynajmniej w tej pierwszej sprawie wyczerpała się cierpliwość mieszkańców. Powstała właśnie inicjatywa zbierania podpisów przeciwko odkładaniu budowy Trasy Świętokrzyskiej:

Autorzy piszą m.in. (całą treść petycji przeczytacie pod powyższym linkiem):

Od wielu mieszkańcy Targówka podnoszą kwestię konieczności udrożnienia komunikacyjnego tej części Warszawy. Stało się to jeszcze bardziej potrzebne, gdy władze Warszawy podjęły decyzję o rozbudowie ZUSOK-u i 10-krotnym zwiększeniu przerobu odpadów, o odsunięciu w czasie budowy wschodniej obwodnicy Warszawy, oraz nie przebudowywania ul. Łodygowej.

Czy taka inicjatywa w ogóle coś da? Są duże szanse, szczególnie że mamy rok wyborczy. Rafał Suchocki, który zaczął zbieranie podpisów, rozmawiał z biurem wiceprezydenta odpowiedzialnego za inwestycje i usłyszał zapewnienie, że odłożenie budowy nie jest jeszcze przesądzone. W grupie wpisał się też wpływowy radny Platformy Obywatelskiej Paweł Lech:

Władzom Warszawy, szczególnie radnym z prawej strony Wisły zależy na jak najszybszym rozpoczęciu budowy Trasy Siekierkowskiej. W mojej ocenie zachowanie zieleni w okolicach Szmulek jest istotne, ale nie najważniejsze.
Na wczorajszym Klubie Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Warszawy poruszaliśmy ten temat Przedstawione przez Prezydenta Wojciechowicza propozycje rozwiązania problemu, które są w tej chwili rozważane i analizowane pozwolą szybko rozpocząć inwestycje ograniczając ingerencję w tereny zielone do niezbędnego minimum.

Pierwsze zdanie to oczywista bzdura, bo to m.in. radni Platformy (także ci z z prawobrzeżnej Warszawy Piotr Kalbarczyk i Ewa Masny) zdecydowali o wyrzuceniu do śmieci gotowego projektu Trasy Świętokrzyskiej. Ale dalej radny Lech daję iskierkę nadziei, że zdrowy rozsądek wygra z tabloidowym szumem. W dyskusji zabrał też głos wiceburmistrz Targówka z PiS Andrzej Bittel, który pyta o jakie konkretnie propozycje chodzi.

Szanse więc są, a każdy podpis mieszkańca Targówka przybliża nas do rozpoczęcia pierwszej inwestycji w naszej dzielnicy od wielu lat. Podpisy może zbierać każdy z nas. Wystarczy ściągnąć gotową tabelkę (znajdziecie ją tu), podpisać się i poprosić o podpisy znajomych. Później kartkę (nie musi być pełna) zeskanować i wysłać na adres targowek2014@gmail.com.

Można też podpisać się osobiście w Szkole Podstawowej na ul Mieszka I, w najbliższą sobotę (15 lutego) od godz. 10 do 12.

Pamiętajcie, że sprawa dotyczy całej dzielnicy, nie tylko Targówka Fabrycznego! 


 

Łodygowa też zbiera podpisy

Swoją akcję rozkręcają też mieszkańcy osiedli wzdłuż ul. Łodygowej, którzy domagają się remontu tej ulicy. Ratusz przekłada inwestycję co kilka lat, a wzdłuż ulicy nie ma nawet chodnika i nie sposób przejść suchą stopą. Wciąż dochodzi też do wypadków, także śmiertelnych. Radna Iwona Wujastyk wystąpiła ostatnio o wybudowanie przynajmniej chodnika, ale w odpowiedzi usłyszała, że nie można, bo przecież ulica ma być remontowana…

Mieszkańcy i Rada Osiedla Zacisze postanowili zbierać podpisy, które zmotywują władze Warszawy. Druk do podpisów znajdziecie tutaj. Więcej dowiecie się w Radzie Osiedla Zacisze. 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx