Złodziej złapany kolejny raz na tym samym

10
Share

Policjanci złapali na gorącym uczynku złodzieja włamującego się do sześciu piwnic w bloku na Bródnie. Dokładnie tak samo, jak kilka miesięcy temu…

O mężczyźnie buszującym w weekend w piwnicach bloku na ul. Kowalskiego poinformował policję jeden z mieszkańców. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, 32-letni Mariusz Z. za pomocą kombinerek i śrubokrętu zdążył już wyłamać skoble oraz kłódki w drzwiach sześciu sąsiadujących ze sobą piwnic i właśnie zabierał się do ich plądrowania.

Rabunek się nie udał. Nim złodziej zdążył cokolwiek ukraść, został zatrzymany. I prawdopodobnie przeżył małe déjà vu.

Mariusz Z. w komisariacie przy Chodeckiej / fot. Policja

Mariusz Z. w komisariacie przy Chodeckiej (zdjęcie z maja 2013 r.) / fot. Policja

Dokładnie taka sama historia wydarzyła się bowiem w maju 2013 roku! Pisaliśmy o tym na targowek.info: wtedy Mariusz Z. (jeszcze 31-letni) został złapany na gorącym uczynku, gdy hurtowo okradał pięć piwnic w bloku przy ul. Łojewskiej. Mieliśmy wówczas nadzieję, że plaga włamań do piwnic została zakończona.

Niestety, mężczyzna za zgodą sądu poddał się wtedy dobrowolnie karze więzienia w zawieszeniu i pozostał na wolności. Efekty znamy.

Teraz jednak mamy dobre wieści: recydywista Mariusz Z. znów poddał się dobrowolnie karze i tym razem zgodził się na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności.

Żeby jednak nie było za pięknie, do czasu zatwierdzenia tej kary przez sąd Mariusz Z. przebywa w swoim domu. Albo w cudzej piwnicy…

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx