Wkrótce 24 gimnazjalistów będzie potrafiło perfekcyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Nabór do projektu „Sztuka Mapy – Mapa Sztuki. Biennale Sztuki Znalezionej na Bródnie” trwa do 23 marca.
„Sztuka Mapy – Mapa Sztuki. Biennale Sztuki Znalezionej na Bródnie” to projekt organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w ramach piątej edycji Akademii Orange.
Chętnych 24 gimnazjalistów ze szkół sąsiadujących z Parkiem Rzeźby w Parku Bródnowskim weźmie udział w spacerach po dzielnicy spacery po dzielnicy szlakami zaproponowanymi przez animatorów kultury, wykładach na temat sztuki w przestrzeni publicznej oraz warsztatach pisarskich, fotograficznych i dźwiękowych.
Efektem tych spotkań ma być inne, lepsze spojrzenie na swoją okolicę, pobudzenie do twórczego myślenia, a także przygotowana przez uczestników projektu wystawa i wirtualna mapa dzielnicy, składająca się z miejsc, w których młodzi kuratorzy dostrzegli sztukę na Bródnie.
Projekt ruszy 28 marca, ale nabór chętnych trwa tylko do przyszłej niedzieli 23 marca. Żeby się zgłosić, trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej (plik pdf – kliknij tutaj) i wysłać na adres mapasztuki@artmuseum.pl, w temacie maila wpisując hasło „Akademia Orange”.
A tak do udziału w projekcie, zdradzając przy okazji trochę jego szczegółów, zachęca samo Muzeum Sztuki Nowoczesnej:
Przeczytaj nasz subiektywny przewodnik po Parku Rzeźby na Bródnie
W dzisiejszych czasach nie wiadomo co jest sztuką.
Takie warsztaty należy zrobić dla dzieciaków również z innych dzielnic, aby poznały, co wartościowego kryje się na Targówku.
Licząc na sztuki, to mamy czym się pochwalić, jest jej wiele, a zwie się głupotą.
Można by też zrobić taką zabawę,że grupa mieszkańców biega po osiedlach, wyszukuje i zbiera psie kupy.Potem zbieramy informacje i tworzymy wirtualna mapę najbardziej obsr.miejsc w dzielnicy.Potem angażujemy straż miejską i wysyłamy ją w miejsca szczególnie lubiane przez właścicieli piesków.Panowie czają się za rogiem i jak tylko piesek się wypnie na trawniku,wychodzą z bloczkiem mandatowym.Nazwa gry miejskiej to Złota Kupa.
A czy straszniacy zapłacą prowizję?
Aj, jaj, aj.
Dopóki na Bródnie stoją „rzeźby” niejakiego P. Althamera – sztuki na Bródnie nie ma!
O! Zgadzam się z PETRA. Sztuki tutaj nie ma, nie ma, a jest przede wszystkim ilość, ogólność i dokładanie tam, gdzie jeszcze można, bo przecież gdzieś swoje niechciane dzieci trzeba umieszczać, a wiadomo, że na Bródnie miejsca jest w „bród”. Do tego chciałbym od siebie dodać, że CSW ssie pałę i niech lepiej nie pcha się na siłę tam, gdzie jeszcze jest jakaś przestrzeń na myślenie i gdzie panują nieco inne, niezbrukane skserowanym szablonem klimaty. Park B. to nie park pod Zamkiem Ujazdowskim i myślę, że lepiej, żeby nim nie był.
Hej JK chyba ci się instytucje pomyliły. Jadowyrzygu troszkę się zagalopowałeś i chyba nawet artykułu nie przeczytałeś. Następnym razem pisz jak będziesz trzeźwy.