Czy na Bródnie jest sztuka?

8
Share

Wkrótce 24 gimnazjalistów będzie potrafiło perfekcyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Nabór do projektu „Sztuka Mapy – Mapa Sztuki. Biennale Sztuki Znalezionej na Bródnie” trwa do 23 marca.

 

„Sztuka Mapy – Mapa Sztuki. Biennale Sztuki Znalezionej na Bródnie” to projekt organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w ramach piątej edycji Akademii Orange.

Chętnych 24 gimnazjalistów ze szkół sąsiadujących z Parkiem Rzeźby w Parku Bródnowskim weźmie udział w spacerach po dzielnicy spacery po dzielnicy szlakami zaproponowanymi przez animatorów kultury, wykładach na temat sztuki w przestrzeni publicznej oraz warsztatach pisarskich, fotograficznych i dźwiękowych.

anioł stróż 05

Park Rzeźby na Bródnie /fot. archiwum targowek.info

Efektem tych spotkań ma być inne, lepsze spojrzenie na swoją okolicę, pobudzenie do twórczego myślenia, a także przygotowana przez uczestników projektu wystawa i wirtualna mapa dzielnicy, składająca się z miejsc, w których młodzi kuratorzy dostrzegli sztukę na Bródnie.

Projekt ruszy 28 marca, ale nabór chętnych trwa tylko do przyszłej niedzieli 23 marca. Żeby się zgłosić, trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej (plik pdf – kliknij tutaj)  i wysłać na adres mapasztuki@artmuseum.pl, w temacie maila wpisując hasło „Akademia Orange”.

A tak do udziału w projekcie, zdradzając przy okazji trochę jego szczegółów, zachęca samo Muzeum Sztuki Nowoczesnej:

 

 

Przeczytaj nasz subiektywny przewodnik po Parku Rzeźby na Bródnie

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx