Kanałek na Bródnie zmienił się w śmietnik

30
Share

Torebki foliowe, butelki, wiadra, stare reklamy i zatopione kukły – tak wygląda na wiosnę bródnowski odcinek kanałku Bródnowskiego.

Wbrew nazwie jedynie krótki fragment kanału Bródnowskiego przebiega przez samo Bródno. Niestety, to w tej chwili też najmniej przyjemny kawałek.

Na odcinku od ulicy Kondratowicza do Malborskiej – raptem 400 metrów – pływa w wodzie kilkadziesiąt (30? 40? – dokładnie nie da się policzyć) zahaczonych o brzeg torebek foliowych. Między nimi utknęło kilka butelek po piwie, zatopione plastikowe wiadra, oraz nurkujący kawałek jakiejś starej reklamy.

Kanał Bródnowski zmienił się w śmietnik / fot. targowek.info

Kanał Bródnowski zmienił się w śmietnik / fot. targowek.info

 

Jakby tego było mało, w kilku miejscach sterczą z wody utopione kukły Marzanny. Zapewne dzieci z któregoś z pobliskich przedszkoli lub podstawówek w ten sposób przegoniły ciepłą zimę – szkoda tylko, że po zabawie ich opiekunowie niczego nie posprzątali.

Żałosny obraz dopełnia wyrwany z chodnika i wrzucony do kanałku kosz na śmieci. Tego z pewnością nie zrobili przedszkolacy, lecz ktoś na znacznie niższym poziomie rozwoju.

W wodzie wylądował nawet kosz na śmieci /fot. targowek.info

W wodzie wylądował nawet kosz na śmieci /fot. targowek.info

 

Prawdopodobnie syf w kanałku Bródnowskim można przypisać radosnemu powitaniu wiosny przez mieszkańców Bródna. Jednak na sąsiednim Zaciszu z pewnością także ucieszyli się z nadejścia nowej pory roku – a jakoś tam kanałek pozostał czysty.

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx