Parking na Bródnie – jedni chcą, inni nie

28
Share

Spółdzielnia Bródno próbuje nieco ucywilizować parkowanie pod swoimi blokami, ale nie jest łatwo. Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie.

Malborska 8 - samochody parkują na chodniku między blokami. Z drugiej strony szkoda pięknej zieleni, która oddziela blok od ulicy / fot. Google

Malborska 8 – samochody parkują na chodniku między blokami. Z drugiej strony szkoda pięknej zieleni, która oddziela blok od ulicy / fot. Google

Wczoraj pisaliśmy o kłopotach z parkowaniem na Targówku, podobnie jest na Bródnie. Z tą różnicą, że tutaj spółdzielnia próbuje coś robić, choć opinię mieszkańców są podzielone. W lecie mieliśmy konflikt o miejsca parkingowe przy Suwalskiej i Toruńskiej 70. Część mieszkańców wolała wygodnie stawiać samochody, inni cenili sobie cień drzew, które trzeba było wyciąć.

Teraz SM Bródno próbuje podobnego rozwiązania pod blokami przy Malborskiej 6, 8 i 12. I od razu jest konflikt. Dostaliśmy w tej sprawie dwa listy od czytelników, oczywiście autorzy obu piszą z dokładnie odwrotnych pozycji. Bartosz denerwuje się, że w ankiecie spółdzielni nie można odrzucić pomysłu budowy miejsc parkingowych, Artur przeciwnie – chciałby miejsca jak najszybciej.

I bądź tu mądry…

 

List przeciw:

Taką deklarację dostali do wypełnienia mieszkańcy Malborskiej / fot. od czytelnika

Taką deklarację dostali do wypełnienia mieszkańcy Malborskiej / fot. od czytelnika

Może Redakcja zainteresuje się propozycją wybudowania nowych ogólnodostępnych parkingów na Malborskiej, na terenach zielonych i zadrzewionych, pod oknami bloków nr 6, 8 i 12.

Tymczasem okoliczne parkingi strzeżone wciąż mają wolne miejsca, a parkingowiec w nieodległym budynku STO (piętrowy parking przy Kondratowicza 18 – red.) jest niemal pusty. W dodatku spółdzielnia przysłała mieszkańcom do podpisu kwestionariusze w w/w sprawie, w których nie ma możliwości niewyrażenia zgody na budowę parkingów.

Bartosz

 

 

List za:

Prosiłbym o nagłośnienie sprawy związanej z budową nowego parkingu na Bródnie. Według mnie SM Bródno ma super pomysł na nowy parking wzdłuż bloku Malborska 6, ale temat jakoś nad wyraz utknął w miejscu. Będąc mieszkańcem bloku Malborska 2 nie mam do swojej dyspozycji nawet jednego miejsca parkingowego.

Po zamknięciu jedynego parkingu przy ratuszu notorycznie są rozjeżdżane trawniki i chodniki. Jak dla mnie budowa dodatkowych 40 miejsc wraz z miejscami dla inwalidów jest pomysłem idealnym i chciałbym aby został zrealizowany :)

Artur

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx