Promenada nad kanałkiem także na Bródnie | | targowek.info

Promenada nad kanałkiem także na Bródnie

Ratusz przymierza się do przedłużenia promenady nad Kanałem Bródnowskim od Malborskiej aż do Trasy Toruńskiej.

 

Wzdłuż tego odcinka mało kto spaceruje, bo z jednej strony są ogrodzone posesje, z drugiej okropnie zaśmiecone krzaki. Promenada ma powstać właśnie na prawym brzegu. Urząd dzielnicy ogłosił niedawno przetarg na zaprojektowanie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż kanałku.

Wzdłuż kanałku w kierunku Trasy Toruńskiej dziś nie ma nawet ścieżki / fot.targowek.info
Wzdłuż kanałku w kierunku Trasy Toruńskiej dziś nie ma nawet ścieżki / fot.targowek.info

Projektanci będą mieli za zadanie przedstawić ogólną koncepcję pasa zieleni, sprawdzić możliwość podłączenia  do sieci energetycznej (żeby dało się zrobić latarnię). Promenada na tym odcinku ma mieć trzy mostki i łączyć się z jeden strony z drogą techniczną Trasy Toruńskiej (ma tu powstać zawrotka w ul. Ostródzką), z drugiej – z Malborską.

Miejmy nadzieję, że tym razem zaplanowana zostanie wydzielona asfaltowa ścieżka rowerowa, a może też dla biegaczy i rolkarzy?

kanałek Malborska2
Promenada na tym odcinku będzie prowadziła głównie między nowymi osiedlami / fot. targowek.info

 

Szkoła i osiedle nad kanałkiem

Jest też szansa, że wkrótce zagospodarowane zostaną krzaki, przez które prowadzi pieszy skrót z Bródna do Carrefoura. Teren należy do dewelopera, niedawno uchwalony został plan zagospodarowania przestrzennego tego regionu. Przy św. Wincentego staną trzy wysokie, 40-metrowe bloki, za nimi kilka niższych. Dobre wieści są takie, że deweloper oddał fragment działki tuż nad kanałkiem pod szkołę. Tak więc promenada  będzie prowadziła najpierw wzdłuż obiektów szkolnych, może boiska.

Planowany fragment promenady - kolor zielony Działka pod szkołę - kolor niebieski Działki pod osiedle - kolor czerwony 40 metrowy budynki - czerwone kwadraty
Planowany fragment promenady – kolor zielony
Działka pod szkołę – kolor niebieski
Działki pod osiedle – kolor czerwony
40-metrowy budynki – czerwone kwadraty

Spacerem na Zacisze

Po drugiej stronie ulicy Malborskiej niemal gotowy jest już skwer z kurhanem i kotwicą. Teraz pewnie rozpoczną się długotrwałe odbiory, po nich powinniśmy spodziewać się oficjalnego otwarcia. 

kanałek Malborska3
Skwer z kotwicą i kurhanem jest już prawie gotowy / fot. targowek.info

Od tego skweru prowadzi istniejący fragment promenady do Skweru Ciechowskiego na tyłach osiedla Tivoli. Dalej na tyłach Zielonego Zacisza promenady nie ma, ale jest wygodna wydeptana droga (tyle że po deszczu z kałużami). Dalej ciąg spacerowy prowadzi aż do ul. Łokietka na Zaciszu.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

26 komentarzy na temat “Promenada nad kanałkiem także na Bródnie

 • 17 marca 2014 o godz. 08:30

  Moze najpierw warto by skończyc plan i rozbudowe promenady przy tym projekcie ktory jest (do zrobienia jest jeszcze sporo na zaciszu nie mowiac o elsnerowie) a dopiero potem kontynuować rozbudowe w przeciwnym kierunku?

 • 17 marca 2014 o godz. 10:04

  Na terenie zaznaczonym na czerwono powinien być teren rekreacyjny, park. Ciekawe, czy choć jeden słoik wie, co tam istniało przed 1945 r.? Dość zabudowywania klina napowietrzającego Warszawę, radni i urzędasy od 7 boleści, Wielki Prezydent Starzyński przewraca się w grobie, jak na was patrzy. Ludzie chcą zieleni a nie kolejnych bloczków za siatką i rządku rzęchów z wwe,llu,tki pod płotem.

 • 17 marca 2014 o godz. 10:05

  Nie ma jak park przy lesie :)

 • 17 marca 2014 o godz. 10:42

  Świetnie. Za kasę, ze spalarni, która miała być rekompensata dla mieszkańców, promenada będzie rozbudowywana w druga stronę. A porządnego dojścia do budowanego jeziorka nie będzie. Mieszkańcy Targówka Fabrycznego – chyba znów możecie czuć się wycyckani.

 • 17 marca 2014 o godz. 10:44

  CAT nikogo nie interesuje co tam było kiedyś,my żyjemy tu i teraz,chcemy mieć gdzie mieszkać,gdzie posłać dzieci do szkoły.Obok jest kilkanaście hektarów lasu!Wielcy Polacy przewracają się w grobach,gdy muszą czytać wywody takich popaprańców jak CAT.

 • 17 marca 2014 o godz. 11:37

  Mieszkańcy Targówka Fabrycznego i wioski Wilno.Zróbcie wiec poparcia dla planów rozbudowy spalarni śmieci!!!

 • 17 marca 2014 o godz. 14:06

  Cóż,niedługo cała Warszawa będzie przyjeżdżać na Targówek,żeby tutaj odpocząć,będzie piknie :-)

 • 17 marca 2014 o godz. 16:10

  Promenada, zdaje się, zgodnie z planem, będzie budowana do roku 33? Jest to przedsięwzięcie na dłuższą metę.

 • 17 marca 2014 o godz. 17:43

  wykastrować Cat-a!

 • 17 marca 2014 o godz. 18:19

  Jaki planista i jaki bezmózg zezwolił na stawianie w tym miejscu 40m patyków? W takim miejscu punktowce? Co one mają podkreślać? Mają wskazywać reklamami na szczycie gdzie jest centrum handlowe? Panie naczelniku wydziału architektury, wzywam Pana do opamiętania. To na co Pan pozwala wzywa o pomstę do nieba…

 • 17 marca 2014 o godz. 20:55

  Ja tam zamierzam kupić w przyszłości mieszkanie z widoczkiem na lasek,a im bloki będą wyższe,tym widoczek piękniejszy.Bródno jako bloki tez powstało na polach,i tez popsuło krajobraz starym mieszkańcom tych okolic.A teraz to co,przeszkadza komuś?Niech sobie budują ile pięter tam sobie chcą,byle tanio i dobrze.

 • 17 marca 2014 o godz. 22:48

  Bardzo dobrze, niech się rejon cywilizuje – fajne miejsce na mieszkania. Obawiam się tylko że osiedle wbudują a Głębocka jeszcze przez wiele lat będzie miała na tej wysokości po jednym pasie, co jeszcze bardziej zakorkuje tą okolicę.

 • 17 marca 2014 o godz. 23:06

  Owszem niech się cywilizuje, ale jaki imbecyl uchwalił plan, w którym dopuszczona jest 40 metrowa zabudowa, w momencie, kiedy tak naprawdę w tym miejscu powinno się dążyć raczej do rozpraszania i obniżania zabudowy. Przynajmniej w tym duchu powstały dotychczasowe osiedla. Oczywiście jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że chodzi o kasę. Spekulacje przy przebiegu trasy metra pozwolą na wywindowanie cen a wiadomo, wyższe budynki to więcej mieszkań…

 • 18 marca 2014 o godz. 09:20

  Jakie metro? Science ficton..

 • 18 marca 2014 o godz. 09:23

  To środek dzielnicy i nie widzę powodów, dla których ma tam nie być wysokich budynków. Tym bardziej, że jak będzie metro, to będzie łatwiejszy dojazd do centrum. Nie rozumiem waszych żali… – brak wyobraźni… ja wiem, co przeszkadza, mieszkacie już i boicie się pewnie, że wam te 40 m. budynki światełko zabiorą :))
  No cóż mieszkanie w mieście, nie na wsi.
  Pozdrawiam
  Słoik :)

 • 18 marca 2014 o godz. 09:39

  Nawet ogromne bloki nie zasłonią budynków przy tzw.Grodzisku,tych na samym rogu.Po prostu więcej ludzi skorzysta z dobrej lokalizacji.

 • 18 marca 2014 o godz. 09:39

  a ja widzę powód. Bródno planowane i budowane było logicznie rozprzestrzenione. Były miejsca na budynki mieszkalne, sklepy, tereny zielone. To nowe budynki wpychają się w przestrzeń, która nurt była dla nich przeznaczona. Wprowadza się tam podejrzany element; często ludzie nie mający nie wspólnego z Warszawy

 • 18 marca 2014 o godz. 09:51

  podejrzany element to jesteś ty,zresztą podpisywanie się putin fan mówi wszystko,to szczyt bezmyślności i głupoty

 • 18 marca 2014 o godz. 10:00

  mnie możesz obrażać …ale co ci zrobił Władimir Władimirowicz?

 • 18 marca 2014 o godz. 21:18

  Drogi Słoiku. Przemierzałem te tereny zanim zapewne Ty się tu, albo w ogóle na świecie pojawiłeś. Znam je bardzo dobrze, wiem też jako architekt i urbanista, jak działa nasz kochany dzielnicowy wydział architektury, stąd też mój żal o psucie miejsca, które w sąsiedztwie lasu powinno być ciche i kameralne. Jeśli sąsiedztwo Atrium Targówek jest dla Ciebie środkiem dzielnicy, to współczuję znajomości miejsca w którym mieszkasz, albo priorytetów życiowych.

 • 19 marca 2014 o godz. 12:29

  Wy buraki i wieśniaki! Jak pisał Rysiek, priorytety życiowe godne wiochy albo prymitywa. Wielki blok, tanio, szeroka łulica, blaszaki i markiety pod łoknem. Nażreć się i wys…ć. Brak minimum wiedzy na temat szkodliwości głębokich wykopów w granicy terenów zielonych. I stąd wszyscy mówią, że sprowadza się wieśniak do miasta i wszystko niszczy. Bo w mieście każdy kawałek zieleni jest pod ochroną, na wsi- to tylko krzaki i konary do pieca. Tak kończy się myślenie po wiejsku w mieście.

 • 19 marca 2014 o godz. 16:54

  Angry= prymityw to ty?Dobrze ci pojechał kocie,teraz podwijaj kitę i zmykaj,ale oczekuj kolejnych niespodzianek,tym razem ode mnie

 • 20 marca 2014 o godz. 17:55

  RATUNKU! Przy Skwerku Ciechowskiego pojawiły się szczury.

 • 20 marca 2014 o godz. 20:04

  Iza – szczury przy kanałku Cię dziwią? Jak długo tu mieszkasz?

 • 22 marca 2014 o godz. 08:34

  Ratunku,widziałam MOTYLA na moim osiedlu strzeżonym!!!Kto go tam wpuścił,za co ja płacę?Próbował mnie zaatakować,siadał mi włosach!
  Zadzwoniłam na 19115 a dyspozytor pyta mnie czy to był Bielinek czy Paź Królowej?No szok normalnie…

 • 29 marca 2014 o godz. 08:46

  Wczoraj trochę pospacerowałam z dziećmi tą promenadą,był sporo ludzi,także chyba się przyjęła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.