Przedszkola na Targówku i Bródnie będą większe (i modułowe)

10
Share

W przedszkolach w naszej dzielnicy wkrótce pojawią się miejsca dla 175 nowych dzieci!

Czwartkowa sesja rady Warszawy, prócz wątpliwej jakości korekt budżetu na drogi, może przynieść nam pieniądze na dużo bardziej konkretne i realne inwestycje. W wielkiej poprawce do budżetu miasta, która będzie dziś głosowana, znalazły się aż cztery projekty rozbudowy przedszkoli na Targówku i Bródnie – dwa duże i dwa trochę mniejsze.

przedzszkole_Smoleńska

Przedszkole przy ul. Smoleńskiej /fot. targowek.info

Wreszcie, po kilku latach przepychanek, powracają ekonomiczne przedszkola modułowe! W nowelizacji tegorocznego budżetu zapisano budowę dwóch takich placówek:

* Rozbudowa z elementów modułowych budynku szkoły Szkoły Podstawowej nr 277 przy ul. Suwalskiej 29 – powstaną tam trzy oddziały dla 75 dzieci (w 2014 r. przewidziane jest na to 1,7 mln zł, na dokończenie inwestycji w 2015 r. – 275 tys. zł)

* Rozbudowa z elementów modułowych Przedszkola nr 94 przy ul. Smoleńskiej 64 – w efekcie placówka powiększy się o dwa oddziały dla 50 dzieci (nowy budżet przewiduje na to w 2014 r. 1,7 mln zł, dokończenie w 2015 r. – 270 tys. zł)

przedszkole_Syrokomli26

Przedszkole na ul. Syrokomli /fot. targowek.info

Dodatkowo w budżecie pojawiły się dwa mniejsze remonty przedszkoli:

* remont Przedszkola nr 103 przy ul. Mokrej 25 i w efekcie utworzenie tam dodatkowego oddziału dla 25 dzieci (całkowity koszt zamknie się sumą 340,5 tys. zł)

* adaptacja szatni na salę w Przedszkolu nr 123 przy ul. Syrokomli 26 i utworzenie w ten sposób dodatkowego oddziału dla 25 dzieci (koszt: 289 tys. zł)

O tym czy pieniądze na rozbudowę przedszkoli zostaną przyznane, zadecydują dziś (w czwartek) radni Warszawy. Szanse są bardzo duże, bo nowelizacja budżetu jest popierana przez mającą większość w radzie PO. Ale oczywiście, znając stołecznych radnych, nigdy tego do końca nie wiadomo…

Jeśli tak się stanie – i gdy dodatkowo doliczymy nowe przedszkole na Zaciszu, którego budowa już się kończy – za jakiś rok dzieciaki z Bródna i Targówka wreszcie nie powinny mieć kłopotów ze znalezieniem miejsca w przedszkolu.

A na razie od środy 12 marca rusza rekrutacja do już istniejących samorządowych oddziałów przedszkolnych na Targówku na rok szkolny 2014/2015. Dokładny harmonogram znajduje się na stronie urzędu miasta.

Nim jednak wybierzecie konkretne placówki, przypominamy o naszych przewodnikach po publicznych przedszkolach w dzielnicy:

Przedszkola na Bródnie

Przedszkola na Targówku (i Zaciszu)

 
AKTUALIZACJA: W czwartek po południu stołeczni radni przegłosowali nowelizację budżetu – pieniądze na rozbudowę przedszkoli m.in. na Targówku zostały przyznane. Miło :)

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx