Przedszkole na Nauczycielskiej będzie działać jeszcze 5 lat | | targowek.info

Przedszkole na Nauczycielskiej będzie działać jeszcze 5 lat

To już oficjalne: jedyne publiczne przedszkole na Zaciszu od września będzie działało równocześnie w dwóch budynkach – starym i nowiutkim. Dziś zaczyna się rekrutacja do przedszkoli w całej Warszawie.

Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku tygodni: wbrew wcześniejszym zapowiedziom po otwarciu przedszkola na ul. Sternhela 40 stara placówka na ul. Nauczycielskiej 16 nie zostanie zamknięta.

W efekcie od września 2014 roku przedszkole nr 128 oficjalnie będzie obejmowało dwa budynki: główny oddział znajdzie się w nowiutkim, pięknym budynku nad kanałkiem Bródnowskim (którego budowa wyprzedza harmonogram i zbliża się już do końca), zaś obecna, stara siedziba po drugiej stronie Zacisza stanie się formalnie jego filią.

Przedszkole przy Sternhela w Warszawie
Budowa przedszkola przy ul. Sternhela zbliża się już do końca /fot. targowek.info

Rodzice przedszkolaków z Zacisza, którzy od dziś mogą zapisywać dzieci do przedszkoli przez internetowy system rekrutacji, muszą wybrać do którego konkretnie budynku – nowego czy starego – chcieliby uczęszczać. Oczywiście czy komputerowy system potwierdzi ten wybór, to zupełnie inna historia.

Taki układ potrwa co najmniej pięć lat. Bowiem właśnie na 5 lat znajdujący się w dość kiepskim stanie budynek przy ul. Nauczycielskiej dostał niedawno pozwolenie na użytkowanie. Czy potem znajdą się pieniądze na jego generalny remont i przedszkole będzie dalej w nim funkcjonować? Tego pewnie jeszcze długo nie będzie wiadomo.

Przedszkole przy Nauczycielskiej 14 / fot. targowek.info
Przedszkole przy ul. Nauczycielskiej jest małe, ale urokliwe / fot. targowek.info

Zachowanie przedszkola na Nauczycielskiej oznacza jednak, że na Zaciszu przybędzie nie 100, a ok. 150 nowych miejsc dla przedszkolaków. Jeśli dodać do tego przegłosowane dosłownie przed tygodniem plany rozbudowy przedszkoli na Bródnie i Targówku Mieszkaniowym – to w ciągu najbliższych dwóch lat liczba miejsc dla dzieci w publicznych przedszkolach w naszej dzielnicy zwiększy się aż o 325.

Całkiem nieźle, jak na zapomnianą (przynajmniej przez ostatnie lata) dzielnicę po prawej stronie Wisły.

 

Nasze przewodniki po publicznych przedszkolach w dzielnicy:
Przedszkola na Bródnie
Przedszkola na Targówku (i Zaciszu)

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Przedszkole na Nauczycielskiej będzie działać jeszcze 5 lat

 • 12 marca 2014 o godz. 18:44

  po godzinach przedszkola fajnie aby był basen czy siłownia. Kasa by szłaxd

 • 13 marca 2014 o godz. 00:06

  drogi autorze! wcale nie jest „całkiem nieźle”! wciąż jest i będzie baaardzo słabo z miejscami w przedszkolu na Zaciszu. Najlepszy przykład to ilość prywatnych placówek tego typu. 150 miejsc dla maluchów ma być jakimś niebywałym osiągnięciem? Mieszkam na Zaciszu od urodzenia ( prawie 40 lat), ukończyłam przedszkole na Nauczycielskiej a dopiero w 2014 roku Zacisze doczekało się nowej PIERWSZEJ (w tej części osiedla) placówki. O żłobku nie wspomnę bo nigdy go nie było.
  Sytuacja ze szkołami podstawowymi ( 52 i 84) nie jest inna. Ciekawe jak pan autor by ją ocenił i czy oceni włodarzy dzielnicy, którzy nie zrobili NIC!!!, żeby przez wspomniane przeze mnie 40 lat powstała nowa szkoła podstawowa na terenie osiedla. Ile wydano pozwoleń na budowę w tym okresie? Nie, nie domków jednorodzinnych lecz olbrzymich osiedli, np. przy Łodygowej, Park Leśny, Zielone Zacisze. No to mamy efekt – w tym roku szkola podstawowa 84 nie ma miejsca dla klas „0”!!! Dzieci będą uczęszczać do domu parafialnego, gdzie jeszcze – nie wiadomo!!! Urzędnicy decydują po cichu, rekrutacja trwa… umknęło i im, i autorowi ( w samozadowoleniu), że 150 miejsc to i tak za mało i teraz i potem. Chyba, że potem na Zaciszu właśnie tyle ma mieszkać dzieci. W szkole też się wtedy zmieszczą.

 • 13 marca 2014 o godz. 00:33

  Matko, autor pisze o 325 nowych miejscach w przedszkolach. całkiem nieźle

 • 13 marca 2014 o godz. 12:33

  co mi z przyszłośc8, jeżeli teraz nie ma dla mojego 5 letniego dziecka miejsca w szkole nr. 84 . Już od pewngo czasu zauważyłem o stronniczości autorów tej witryny.

 • 18 marca 2014 o godz. 09:57

  czy przedszkole na Nauczycielskiej będzie wyremontowane?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.