W niedzielę wielki bieg przez Targówek | | targowek.info

W niedzielę wielki bieg przez Targówek

W niedzielę możecie trafić na tłumek biegnący przez naszą dzielnicę. Pomachajcie im wesoło. To turyści zwiedzający Targówek.

 

W sumie to możemy czuć się obrażeni, że „Biegi po Prawdziwej Warszawie” docierają na Targówek dopiero w 22. edycji. To gdzie oni wcześniej biegali? Po Ursynowie? Ale fajnie, że wreszcie pobiegną i u nas, czyli po prawdziwej Warszawie.

fot. facebook.com/BiegiPoPrawdziwejWarszawie
fot. facebook.com/BiegiPoPrawdziwejWarszawie

Impreza polega na oglądaniu Warszawy w biegu z udziałem biegającego licencjonowanego przewodnika po mieście. Na start przychodzą biegacze amatorzy, którzy są stanie przebiec w wolnym tempie kilkanaście – dwadzieścia kilka kilometrów. Sądząc po liczbie biegaczy w Lasku Bródnowskim, to sporo mieszkańców Targówka ma kondycję, żeby się do nich dołączyć. 

Trasa na razie trzymana jest w tajemnicy, wiadomo że start zaplanowano przy Kauflandzie na Targówku Fabrycznym. Tak wygląda facebookowe zaproszenie na spotkanie:

Czy na Targówku będzie co zwiedzać? Jakieś rury, jakieś stare fabryki, rudery, szaro i ponuro… A właśnie, że nie! To tu powstał przed wiekami pierwszy gród piastowski na terenie obecnej Warszawy, to na Targówku znajduje się najstarszy cmentarz żydowski w stolicy, znajdziemy tu nawet pozostałości po tunelu dawnego wykopu pod metro. Przebiegniemy przez zaciszne Zacisze, zobaczymy najwyższy w Warszawie stary drewniany dom Paprockiego, jeszcze fort zewnętrznego pierścienia Twierdzy Warszawa, postaramy się odczarować tę dla niektórych smętnie kojarzącą się dzielnicę.
Na zakończenie jak zwykle odbędzie się egzamin z materiału, który przekaże podczas biegu Rafał Przewodnik. Nagrodami będą medale z witrażu wykonane przez dorosłe osoby z autyzmem, podopiecznych Stowarzyszenia Terapeutów.

Udział w imprezie jest darmowy.
Start w niedzielę, 16 marca o godzinie 13
Miejsce spotkania: Kaufland Targówek, ul. Birżańska 1, pierwsze wejście od ulicy Naczelnikowskiej
Dystans: około 12-14 kilometrów
Tempo: spacerowe, regeneracyjne, balsamiczne, konwersacyjne…

Tutaj możecie przeczytać cały opis w wydarzeniu na FB

Organizatorem Biegów po Prawdziwej Warszawie jest Stowarzyszenie Terapeutów, prowadzące w Warszawie programy i placówki dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z autyzmem i osób niepełnosprawnych. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “W niedzielę wielki bieg przez Targówek

 • 14 marca 2014 o godz. 08:15

  hoho paniusie z wilanowa przyjada zobaczyc warszawe! slusznie – tutaj kamienice staly, kiedy u nich bose dzieci pasly krowy

 • 14 marca 2014 o godz. 09:29

  TO RACZEJ ANTYREKLAMA!!! A PRZECIEŻ TARGÓWEK TO NAPRAWDĘ FAJNA DZIELNICA… DLACZEGO TREŚĆ TEJ „REKLAMY WYDARZENIA” ZACZYNA SIĘ W TAKI SPOSÓB???? CZEMU TO MA SŁUŻYĆ?….CHYBA NICZEMU DOBREMU… KOMUŚ ZABRAKŁO ROZUMU…….
  PROBLEM POLEGA NA TYM , ŻE OSOBOM OPISUJĄCYM LUB ANGAŻUJĄCYM SIĘ W SPRAWY TARGÓWKA BRAKUJE ROZUMU I WYOBRAŹNI… TYCH LUDZI NALEŻAŁOBY WYMIENIĆ…..

 • 14 marca 2014 o godz. 09:40

  OLA chyba ci hormony zaczęły szaleć,nie rozumiem tego oburzenia?

 • 14 marca 2014 o godz. 10:26

  OLA Rozumu to widzę, że brakuje Tobie. Wszystkie twoje komentarze są z Caps’em.

 • 14 marca 2014 o godz. 14:11

  Ja też pobiegnem. Bendem na rózowo ubrana.

 • 14 marca 2014 o godz. 17:28

  Nie zapomnijcie zabrać biegówek, bo śnieg zapowiadają ;)

 • 14 marca 2014 o godz. 19:39

  Ola ma rację. Nigdy nie reklamuje się towaru mówiąc: „fajny towar pomimo, że ludziom źle się kojarzy”. W żadnej reklamie nie kładzie się nawet najmniejszego cienia wątpliwości na jakość towaru / produktu.

 • 15 marca 2014 o godz. 07:51

  Czytam regularnie Targowek.info. Wnoszę (jako czytelnik) o wyłączenie opcji dodawania komentarzy i wskazanie miejsca dla komentujących, w którym będą mogli swoje zdanie wymienić na żywo, „tradycyjnie” z użyciem pięści, kijów oraz noży. Dla najbardziej niezadowolonych z życia proponowałbym możliwość użycia innych śmiercionośnych narzędzi. Proponuję Lasek Bródnowski, albo Park Bródnowski – bo tam dodatkowo można w jeziorku podtopić oponenta. Oczywiście wszystkim należałoby zapewnić anonimowość, chociażby poprzez udostępnienie masek klaunów, misiów, czy ZORRO, a także nadać odpowiednie nicki, np. „Ola – o co mi chodzi”, „Pan – znawca Warszawy”, „Males Sanager”. Ja oczywiście proszę o nick „Tomasz – rozpierducha” i obiecuję czynny udział w proponowanych spotkaniach.

 • 15 marca 2014 o godz. 08:45

  Tomasz – rozpierducha,ale zabawny jesteś,długo nad tym myślałeś,całą noc?

 • 15 marca 2014 o godz. 10:58

  Panie Tomaszu jeszcze długo czasu trzeba na naukę naszych inter…. aby komentarze były rzeczowe a nie ble ble ble ty mnie to ja cie uszczypnę.
  Faktycznie na bełkot powinny być strony społecznego bełkotania.

 • 15 marca 2014 o godz. 11:23

  Słoiki, weźcie i wybiegnijcie chmarą na swoje wioski!

 • 15 marca 2014 o godz. 14:01

  Panie Tomaszu. Pomylił pan kraje. Proponuję Ukrainę lub inny, podobny kierunek. Tam nikt się nie spiera na słowa. Tam od razu lecą koktajle, idą w ruch kije i rakiety.

 • 15 marca 2014 o godz. 15:34

  @Tomasz nie łykaj więcej rutinoscorbinu!mocno ci zaszkodził na głowę

  Potwierdzam swój start: Grigori

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.