Znamy wszystkie propozycje mieszkańców do budżetu! Zagłosuj już dziś! | | targowek.info

Znamy wszystkie propozycje mieszkańców do budżetu! Zagłosuj już dziś!

Mamy dla was listę wszystkich projektów złożonych dotychczas w ramach budżetu partycypacyjnego. Z podziałem na osiedla. Co wam się podoba najbardziej?

 

Pod poniedziałkowym artykułem niektórzy komentujący zarzucali nam, że wybraliśmy tylko niektóre projekty, tymczasem my tylko podaliśmy propozycje opublikowane przez ratusz. Ale w urzędzie doszli do takich samych wniosków i od pełnomocniczki dzielnicy ds. budżet partycypacyjnego dostaliśmy pełną listę zgłoszonych dotychczas projektów (wg stanu na 3 marca). Zabawmy się zatem w głosowanie raz jeszcze!

Podział na obszary / materiały ratusza
Targówek – podział na obszary

Poniżej projekty z podziałem na cztery obszary. W każdym do wydania jest 340 tys. zł. Oficjalne głosowanie z podaniem danych osobowych itp. będzie się odbywało w czerwcu na specjalnej stronie internetowej urzędu miasta albo osobiście w urzędzie dzielnicy. Będzie można głosować tylko na jeden projekt, ale niekoniecznie w swoim obszarze zamieszkania, a nawet niekoniecznie w swojej dzielnicy.

Poniżej zapraszamy do typowania pomysłów tylko w ramach zabawy. Każdy może oddać po jednym głosie w każdym z czterech obszarów. Wiele z tych projektów wymaga podania bardziej szczegółowych informacji, często brakuje np. lokalizacji, nie znamy też kosztów. Ale z całą pewnością przed oficjalnym czerwcowym głosowaniem te wątpliwości będą rozwiane.  Lista może się jeszcze wydłużyć, bo projekty można składać do poniedziałku 10 marca.

you_targowek

Można oddać jeden głos w każdym obszarze
 

* Przy „Smoczych łodziach” nie podano konkretnego obszaru, więc „tymczasowo” dopisaliśmy je do Elsnerowa. Tylko tam w naszej dzielnicy będzie jezioro, po którym takie łodzie mogłyby pływać…

PRZECZYTAJ TEŻ:

41 komentarzy na temat “Znamy wszystkie propozycje mieszkańców do budżetu! Zagłosuj już dziś!

 • 5 marca 2014 o godz. 09:59

  Smocze łodzie nie dotyczą Targówka Fabrycznego.

 • 5 marca 2014 o godz. 10:41

  A gdzie zatoczki parkingowe przy pawilonach na Kondratowicza? Tam non stop piesi i kierowcy patrzą na siebie „bykiem”, no ale przecież szachy w parku albo miejsca na ognisko są ważniejsze…

  Ale czemu się dziwić, jaki naród takie pomysły …

 • 5 marca 2014 o godz. 10:51

  @BWG – to czemu nie złożyłeś projektu jak Ci od ognisk? to są (jak z nazwy wynika) inicjatywy i projekty OBYWATELSKIE a nie urzędowe…

 • 5 marca 2014 o godz. 10:52

  Trzeba było zgłosić! Każdy mógł to zrobić !

 • 5 marca 2014 o godz. 11:08

  Kwestia Łodygowej już jest nieaktualna. Skoro w tym roku będzie projekt, a w przyszłym realizacja.
  Temat się zazębił z przyspieszeniem modernizacji.
  Więc pieniądze można wykorzystać na inny cel.
  Projekt Zaciszańskiej Strefy Kultury zawiera także bibliotekę, ale także miejsca spotkań dla mieszkańców, NGO’sów.
  A Zaciszańska Scena Talentów to scena na terenie nieopodal DK Zacisze, która będzie można wykorzystać przez cały rok.

 • 5 marca 2014 o godz. 11:30

  Ludzie,to są NASZE pieniądze,wykorzystajmy je popierając TYLKO projekty, które poprawią jakość życia w dzielnicy!!!
  Poprzyjmy TYLKO te projekty,na których wszyscy skorzystamy!!!

 • 5 marca 2014 o godz. 12:55

  żenada ale podziękujemy władzom przy najbliższych wyborach

 • 5 marca 2014 o godz. 12:59

  Wyniki powyższej ankiety wskazują jednak że kwestia ulicy Łodygowej jest dla respondentów ważna pani Katarzyno.

 • 5 marca 2014 o godz. 13:18

  Mieszkanko. Co jest żenadą? Przecież to propozycje mieszkańców są.

 • 5 marca 2014 o godz. 13:26

  przestałem tu zaglądać od nowego roku. nie żałuję!

 • 5 marca 2014 o godz. 13:29

  PAMIĘTAJMY,MIESZKAJĄC NA DANYM TERENIE NIE MUSIMY GŁOSOWAĆ NA PROJEKT NA NIM ZGŁOSZONY,CZYLI MIESZKANIEC TARGÓWKA FABRYCZNEGO MOŻE GŁOSOWAĆ NA PROJEKT Z BRÓDNA.
  WYBIERAJMY ROZSĄDNE,ŻYCIOWE PROJEKTY Z KTÓRYCH WSZYSCY BĘDZIEMY KORZYSTAĆ.

 • 5 marca 2014 o godz. 13:31

  Obywatelu Milk rozumiem dla mnie też Łodygowa jest bardzo ważna. (dlatego jako mieszkanka podjęłam działania w tym kierunku o czym Targowek.info też pisał)
  Informuję tylko, że kwestia Łodygowej jest wpisana w budżet Miasta 2015-2016 (jeżeli zostanie przegłosowana przez Radę Miasta po naszym wniosku to jest szansa na realizację 2014-2016). I naprawa i konserwacja pobocza też się w tym zawiera).

 • 5 marca 2014 o godz. 14:08

  DO Calineczka i Aktywny obywatel: nie po to płacę podatki w tej dzielnicy żebym musiał zgłaszać to co jest dla mnie zupełnie oczywiste, po to te „młotki” na stołkach w Urzędzie dostają pieniądze żeby się takimi oczywistymi rzeczami zająć, tym bardziej że temat był wałkowany wielokrotnie w urzędzie gminy i w lokalnych mediach, choćby na tym portalu …

 • 5 marca 2014 o godz. 14:39

  Ciekaw jestem kto będzie sprzatal Las Brodnowski po libacjach w miejscach przeznaczonych na ognisko…

 • 5 marca 2014 o godz. 15:07

  miejsca na ognisko to najgłupszy pomysł z tych wszystkich, czym się kierujecie, głosując na to?

 • 5 marca 2014 o godz. 15:39

  Miejsca na ognisko-no w końcu ktoś wpadł na świetny pomysł!Mam nadzieję,że lokalizacją przynajmniej dla 3 z nich będzie teren grodziska bródnowskiego.Supcio!

 • 5 marca 2014 o godz. 16:07

  Problem z budżetem partycypacyjnym jest taki, że projekty są wybierane demokratycznie, czyli najprostsze (ludyczne ;) pomysły podobają się naliczniejszym. Miejsce na ognisko w lesie jest tego przykładem. Ale to i tak nieźle. Wiecie co wygrało bodaj w Tarnowie…? Biesiada discopolo. Ludzie w swojej masie woleli jednodniowy festyn z kełbachą i wioskową muzyką niż chodniki, ścieżki i mnóstwo innych pożytecznych pomysłów. Dobrze że u nas nikt nie wpadł na taki pomysł. Jeszcze.

 • 5 marca 2014 o godz. 16:18

  Nikt nie nakazuje nikomu korzystać z takich ogniskowych miejsc.Gdybyś człowieku pomyślał to wiedziałbyś o tym,że jest to próba ucywilizowania tego co już ma miejsce.Praktycznie przez całą wiosnę,lato i jesień na grodzisku płona ogniska,na dziko.Wbrew zakazom.Wyznaczenie bezpiecznych miejsc na ogniska-jestem za.

 • 5 marca 2014 o godz. 16:20

  Remont pobocza ul. Łodygowej jest ważny dla społeczności lokalnej i propozycja by z niego rezygnować tylko dlatego, że remont całej ulicy został wpisany do budżetu miasta na lata 2015-2016 wydaje sie mało przekonująca (przynajmniej dla mnie). Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że władze i instytucje miejskie w roku wyborczym wiele obiecają mieszkańcom Targówka ale następnego roku pojawiają się „obiektywne” przyczyny dla których inwestycja zostaje z planu wykreślona.
  Ponadto tak szybka realizacja tej inwestycji jest mało prawdopobna, ponieważ na dzień dzisiejszy działki pod drogę nie są wykupione, a projekt i decyzja środowiskowa straciły ważność.

 • 5 marca 2014 o godz. 17:06

  Planowanie budżetu obywatelskiego to taka zabawa.Zupełnie jak obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży.Tu ludzie mają zobaczyć jak ciężko mądrze wydać publiczne pieniądze.Tam dzieci mają zobaczyć jak ciężko jest być dorosłym i debatować o losie kraju.
  Szkoda,że tam wyżej dalej nikogo nie obchodzi stan publicznej służby zdrowia,rosnący dług publiczny czy problem bezrobocia wśród młodych.Ale co tam,bawmy się,ooopa!

 • 5 marca 2014 o godz. 19:35

  Zastanówcie się krytykanci ktoś Wam daje możliwość powiedzenia i realizacji tego czego chcecie a Wy mówicie że to należy to do urzędników. A jak urząd zrobi coś innego to będziecie marudzić że nie zrobił tego czego byście chcieli… naprawdę polska mentalność…
  A co do miejsca na ognisko to w Powsinie czy na młocinach jakoś to działa i są tam tłumy w lecie, a zarząd lasów jeszcze drzewo daje z czyszczenia i wycinek. Mnie się pomysł podoba bo chyba lepiej żeby było kontrolowane miejsce niż samowolka

 • 5 marca 2014 o godz. 19:41

  Wiekszosc pomyslow nie delikatnie mowiac slaba!!! Mam pytanie, czy pomyslodawca danej inwestycji w przypadku dojścia jej do skutku ma jakies korzyści, czy jest to wzorowa obywatelska postawa i uscisk burmistrza itd.?

 • 5 marca 2014 o godz. 20:25

  W lesie nie palimy ognisk 100 m od ściany lasu, tj. drzew. Pomysł z góry poroniony, bo nie ma takiego miejsca, aby spełnił wymogi, na grodzisku też za wąsko. I kto dostarczy drewna na te ogniska, chyba skończy się powszechną dewastacją i łamaniem podszytu. Tak jak przy wiacie na Malborskiej po imprezach gimbów i dresmanów- połamane krzewy, młode drzewka, nadpalony dach wiaty (!), spalona ławka.

 • 5 marca 2014 o godz. 20:27

  Projekty powinny służyć ogółowi, a czemu służą takie wypociny, jak urządzenie miejsca spotkań właścicieli wysr… się psów?

 • 5 marca 2014 o godz. 22:33

  Proponuję urządzić głosowanie, gdy będą złożone wszystkie wnioski. Ja swoje dwa projekty składam dopiero za dwa dni :-)

 • 5 marca 2014 o godz. 23:19

  chyba wszyscy powariowali:pomniki,łodzie,zumba :-))uśmiałem się po pachy
  „demokracja to najniebezpieczniejsze z narzędzi”

 • 6 marca 2014 o godz. 07:48

  ognisko? to takie wazne? glosowalem za biblioteka choc wiem ze to mala korzysc dla wiekszosci. przydalby sie projekt dodatkowych stacji veturilo.

 • 6 marca 2014 o godz. 08:21

  widać gołym okiem,że podział na podobszary to strzał kulą w płot,bo powstają takie małe potworki,że szkoda gadać

 • 6 marca 2014 o godz. 08:40

  Szyszko pseudo-ekologu.Chodzi o wyznaczenie i utworzenie bezpiecznych miejsc na ogniska,koszt naprawdę niewielki a dużo frajdy dla całych rodzin z Zacisza,Bródna i okolic.Polana grodziska wydaje się być najlepszą lokalizacją.Całą rodziną będziemy głosować m.in.na ten projekt.

 • 6 marca 2014 o godz. 08:58

  Na leśnej polanie można palić ogniska,pod warunkiem,że robi się to w miejscach specjalnie wyznaczonych np:przez leśników i zabezpieczonych przed rozprzestrzenianiem się ognia (np:zagłębienie w ziemi,kamienny krąg i strefa piasku dookoła)

 • 6 marca 2014 o godz. 09:50

  co mam rozumieć przez „Integracja – edukacja Bródno”?

 • 6 marca 2014 o godz. 12:49

  JA popieram w kolejności:
  Zacisze:strefa kultury (ciekawy) oraz Łodygowa (konieczny!)
  Bródno:Budowa miejsca imprez artystycznych w Parku Bródnowskim – estrada (rewelacja)
  Targówek mieszkaniowy:Plac zabaw dla psów i miejsce spotkań ich właścicieli ( potrzebny choć jeden w dzielnicy )
  Kosze na psie odchody z zasobnikami są potrzebne w każdym obszarze

 • 6 marca 2014 o godz. 15:14

  Nie macie się co podniecać pomysłami, przedstawiciele gminy na oficjalnym spotkaniu szeptali między sobą; „trzeba zrobić wszystko by kasa trafiła na zbiornik na Elsnerowie”. Rozumiecie?

 • 6 marca 2014 o godz. 19:25

  do ściema z…ktoś cię wkręcił albo ci się coś przyśniło,że byłeś na spotkaniu z przedstawicielami dzielnicy,zbiornik nie ma nic do budżetu,nie siej dezinformacji

 • 7 marca 2014 o godz. 10:06

  To tylko zabawa,ale szkoda ,że w takich ankietach jedna osoba może wielokrotnie głosować na to samo czyszcząc historię przeglądania.
  Stąd 4 i 5 marca co minutę przez parę godzin przybywało głosów na przykład pomnikowi z Zacisza czy innym kiepskim projektom,co fałszowało rzeczywisty obraz preferencji mieszkańców

 • 7 marca 2014 o godz. 22:38

  do KRZYŚ: wymień te kiepskie projekty. Nie mów, że projekt jest kiepski, skoro go nie widziałeś.

 • 9 marca 2014 o godz. 20:07

  Wara powiadam,wara od Żołnierzy Wyklętych.Mój ojciec był jednym z nich i nie pozwolę by teraz ktoś sobie pamięcią o nich mordę wycierał.

 • 10 marca 2014 o godz. 17:10

  KU WASZEJ PAMIĘCI ZOŁNIERZE WYKLĘCI KOMUNIŚCI MORDOWALI TERAZ CHODZA UŚMIECHNIĘCI!!!!

 • 10 marca 2014 o godz. 21:21

  Powtarzam:
  Wara powiadam,wara od Żołnierzy Wyklętych.Mój ojciec był jednym z nich i nie pozwolę by teraz ktoś sobie pamięcią o nich mordę wycierał.

 • 11 marca 2014 o godz. 02:30

  Nie odnosi się to chyba do mojego komentarza, a i w powyższych nie widziałem nic na ich temat, tym bardziej złego. Chyba, że chodzi o same nazewnictwo. Ale sami tak na siebie mówią, a powyższe to cytat piosenki Tadka o tym samym tytule, co to niefortunne sformułowanie o nich.

 • 12 marca 2014 o godz. 08:57

  PAMIĘTAJMY,MIESZKAJĄC NA DANYM TERENIE NIE MUSIMY GŁOSOWAĆ NA PROJEKT NA NIM ZGŁOSZONY,CZYLI MIESZKANIEC TARGÓWKA FABRYCZNEGO MOŻE GŁOSOWAĆ NA PROJEKT Z BRÓDNA.
  WYBIERAJMY ROZSĄDNE,ŻYCIOWE PROJEKTY Z KTÓRYCH WSZYSCY BĘDZIEMY KORZYSTAĆ.
  WSZYSCY MIESZKAMY NA TARGÓWKU!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.