Znamy wszystkie propozycje mieszkańców do budżetu! Zagłosuj już dziś! | | targowek.info

Znamy wszystkie propozycje mieszkańców do budżetu! Zagłosuj już dziś!

Mamy dla was listę wszystkich projektów złożonych dotychczas w ramach budżetu partycypacyjnego. Z podziałem na osiedla. Co wam się podoba najbardziej?

 

Pod poniedziałkowym artykułem niektórzy komentujący zarzucali nam, że wybraliśmy tylko niektóre projekty, tymczasem my tylko podaliśmy propozycje opublikowane przez ratusz. Ale w urzędzie doszli do takich samych wniosków i od pełnomocniczki dzielnicy ds. budżet partycypacyjnego dostaliśmy pełną listę zgłoszonych dotychczas projektów (wg stanu na 3 marca). Zabawmy się zatem w głosowanie raz jeszcze!

Podział na obszary / materiały ratusza
Targówek – podział na obszary

Poniżej projekty z podziałem na cztery obszary. W każdym do wydania jest 340 tys. zł. Oficjalne głosowanie z podaniem danych osobowych itp. będzie się odbywało w czerwcu na specjalnej stronie internetowej urzędu miasta albo osobiście w urzędzie dzielnicy. Będzie można głosować tylko na jeden projekt, ale niekoniecznie w swoim obszarze zamieszkania, a nawet niekoniecznie w swojej dzielnicy.

Poniżej zapraszamy do typowania pomysłów tylko w ramach zabawy. Każdy może oddać po jednym głosie w każdym z czterech obszarów. Wiele z tych projektów wymaga podania bardziej szczegółowych informacji, często brakuje np. lokalizacji, nie znamy też kosztów. Ale z całą pewnością przed oficjalnym czerwcowym głosowaniem te wątpliwości będą rozwiane.  Lista może się jeszcze wydłużyć, bo projekty można składać do poniedziałku 10 marca.

you_targowek

Można oddać jeden głos w każdym obszarze

Który projekt podoba ci się na Bródnie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Który projekt podoba ci się na Targówku Fabrycznym i Elsnerowie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Który projekt podoba ci się na Targówku Mieszkaniowym?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Który projekt podoba ci się na Zaciszu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

* Przy „Smoczych łodziach” nie podano konkretnego obszaru, więc „tymczasowo” dopisaliśmy je do Elsnerowa. Tylko tam w naszej dzielnicy będzie jezioro, po którym takie łodzie mogłyby pływać…

PRZECZYTAJ TEŻ:

41 komentarzy na temat “Znamy wszystkie propozycje mieszkańców do budżetu! Zagłosuj już dziś!

 • 5 marca 2014 o godz. 09:59

  Smocze łodzie nie dotyczą Targówka Fabrycznego.

 • 5 marca 2014 o godz. 10:41

  A gdzie zatoczki parkingowe przy pawilonach na Kondratowicza? Tam non stop piesi i kierowcy patrzą na siebie „bykiem”, no ale przecież szachy w parku albo miejsca na ognisko są ważniejsze…

  Ale czemu się dziwić, jaki naród takie pomysły …

 • 5 marca 2014 o godz. 10:51

  @BWG – to czemu nie złożyłeś projektu jak Ci od ognisk? to są (jak z nazwy wynika) inicjatywy i projekty OBYWATELSKIE a nie urzędowe…

 • 5 marca 2014 o godz. 10:52

  Trzeba było zgłosić! Każdy mógł to zrobić !

 • 5 marca 2014 o godz. 11:08

  Kwestia Łodygowej już jest nieaktualna. Skoro w tym roku będzie projekt, a w przyszłym realizacja.
  Temat się zazębił z przyspieszeniem modernizacji.
  Więc pieniądze można wykorzystać na inny cel.
  Projekt Zaciszańskiej Strefy Kultury zawiera także bibliotekę, ale także miejsca spotkań dla mieszkańców, NGO’sów.
  A Zaciszańska Scena Talentów to scena na terenie nieopodal DK Zacisze, która będzie można wykorzystać przez cały rok.

 • 5 marca 2014 o godz. 11:30

  Ludzie,to są NASZE pieniądze,wykorzystajmy je popierając TYLKO projekty, które poprawią jakość życia w dzielnicy!!!
  Poprzyjmy TYLKO te projekty,na których wszyscy skorzystamy!!!

 • 5 marca 2014 o godz. 12:55

  żenada ale podziękujemy władzom przy najbliższych wyborach

 • 5 marca 2014 o godz. 12:59

  Wyniki powyższej ankiety wskazują jednak że kwestia ulicy Łodygowej jest dla respondentów ważna pani Katarzyno.

 • 5 marca 2014 o godz. 13:18

  Mieszkanko. Co jest żenadą? Przecież to propozycje mieszkańców są.

 • 5 marca 2014 o godz. 13:26

  przestałem tu zaglądać od nowego roku. nie żałuję!

 • 5 marca 2014 o godz. 13:29

  PAMIĘTAJMY,MIESZKAJĄC NA DANYM TERENIE NIE MUSIMY GŁOSOWAĆ NA PROJEKT NA NIM ZGŁOSZONY,CZYLI MIESZKANIEC TARGÓWKA FABRYCZNEGO MOŻE GŁOSOWAĆ NA PROJEKT Z BRÓDNA.
  WYBIERAJMY ROZSĄDNE,ŻYCIOWE PROJEKTY Z KTÓRYCH WSZYSCY BĘDZIEMY KORZYSTAĆ.

 • 5 marca 2014 o godz. 13:31

  Obywatelu Milk rozumiem dla mnie też Łodygowa jest bardzo ważna. (dlatego jako mieszkanka podjęłam działania w tym kierunku o czym Targowek.info też pisał)
  Informuję tylko, że kwestia Łodygowej jest wpisana w budżet Miasta 2015-2016 (jeżeli zostanie przegłosowana przez Radę Miasta po naszym wniosku to jest szansa na realizację 2014-2016). I naprawa i konserwacja pobocza też się w tym zawiera).

 • 5 marca 2014 o godz. 14:08

  DO Calineczka i Aktywny obywatel: nie po to płacę podatki w tej dzielnicy żebym musiał zgłaszać to co jest dla mnie zupełnie oczywiste, po to te „młotki” na stołkach w Urzędzie dostają pieniądze żeby się takimi oczywistymi rzeczami zająć, tym bardziej że temat był wałkowany wielokrotnie w urzędzie gminy i w lokalnych mediach, choćby na tym portalu …

 • 5 marca 2014 o godz. 14:39

  Ciekaw jestem kto będzie sprzatal Las Brodnowski po libacjach w miejscach przeznaczonych na ognisko…

 • 5 marca 2014 o godz. 15:07

  miejsca na ognisko to najgłupszy pomysł z tych wszystkich, czym się kierujecie, głosując na to?

 • 5 marca 2014 o godz. 15:39

  Miejsca na ognisko-no w końcu ktoś wpadł na świetny pomysł!Mam nadzieję,że lokalizacją przynajmniej dla 3 z nich będzie teren grodziska bródnowskiego.Supcio!

 • 5 marca 2014 o godz. 16:07

  Problem z budżetem partycypacyjnym jest taki, że projekty są wybierane demokratycznie, czyli najprostsze (ludyczne ;) pomysły podobają się naliczniejszym. Miejsce na ognisko w lesie jest tego przykładem. Ale to i tak nieźle. Wiecie co wygrało bodaj w Tarnowie…? Biesiada discopolo. Ludzie w swojej masie woleli jednodniowy festyn z kełbachą i wioskową muzyką niż chodniki, ścieżki i mnóstwo innych pożytecznych pomysłów. Dobrze że u nas nikt nie wpadł na taki pomysł. Jeszcze.

 • 5 marca 2014 o godz. 16:18

  Nikt nie nakazuje nikomu korzystać z takich ogniskowych miejsc.Gdybyś człowieku pomyślał to wiedziałbyś o tym,że jest to próba ucywilizowania tego co już ma miejsce.Praktycznie przez całą wiosnę,lato i jesień na grodzisku płona ogniska,na dziko.Wbrew zakazom.Wyznaczenie bezpiecznych miejsc na ogniska-jestem za.

 • 5 marca 2014 o godz. 16:20

  Remont pobocza ul. Łodygowej jest ważny dla społeczności lokalnej i propozycja by z niego rezygnować tylko dlatego, że remont całej ulicy został wpisany do budżetu miasta na lata 2015-2016 wydaje sie mało przekonująca (przynajmniej dla mnie). Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że władze i instytucje miejskie w roku wyborczym wiele obiecają mieszkańcom Targówka ale następnego roku pojawiają się „obiektywne” przyczyny dla których inwestycja zostaje z planu wykreślona.
  Ponadto tak szybka realizacja tej inwestycji jest mało prawdopobna, ponieważ na dzień dzisiejszy działki pod drogę nie są wykupione, a projekt i decyzja środowiskowa straciły ważność.

 • 5 marca 2014 o godz. 17:06

  Planowanie budżetu obywatelskiego to taka zabawa.Zupełnie jak obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży.Tu ludzie mają zobaczyć jak ciężko mądrze wydać publiczne pieniądze.Tam dzieci mają zobaczyć jak ciężko jest być dorosłym i debatować o losie kraju.
  Szkoda,że tam wyżej dalej nikogo nie obchodzi stan publicznej służby zdrowia,rosnący dług publiczny czy problem bezrobocia wśród młodych.Ale co tam,bawmy się,ooopa!

 • 5 marca 2014 o godz. 19:35

  Zastanówcie się krytykanci ktoś Wam daje możliwość powiedzenia i realizacji tego czego chcecie a Wy mówicie że to należy to do urzędników. A jak urząd zrobi coś innego to będziecie marudzić że nie zrobił tego czego byście chcieli… naprawdę polska mentalność…
  A co do miejsca na ognisko to w Powsinie czy na młocinach jakoś to działa i są tam tłumy w lecie, a zarząd lasów jeszcze drzewo daje z czyszczenia i wycinek. Mnie się pomysł podoba bo chyba lepiej żeby było kontrolowane miejsce niż samowolka

 • 5 marca 2014 o godz. 19:41

  Wiekszosc pomyslow nie delikatnie mowiac slaba!!! Mam pytanie, czy pomyslodawca danej inwestycji w przypadku dojścia jej do skutku ma jakies korzyści, czy jest to wzorowa obywatelska postawa i uscisk burmistrza itd.?

 • 5 marca 2014 o godz. 20:25

  W lesie nie palimy ognisk 100 m od ściany lasu, tj. drzew. Pomysł z góry poroniony, bo nie ma takiego miejsca, aby spełnił wymogi, na grodzisku też za wąsko. I kto dostarczy drewna na te ogniska, chyba skończy się powszechną dewastacją i łamaniem podszytu. Tak jak przy wiacie na Malborskiej po imprezach gimbów i dresmanów- połamane krzewy, młode drzewka, nadpalony dach wiaty (!), spalona ławka.

 • 5 marca 2014 o godz. 20:27

  Projekty powinny służyć ogółowi, a czemu służą takie wypociny, jak urządzenie miejsca spotkań właścicieli wysr… się psów?

 • 5 marca 2014 o godz. 22:33

  Proponuję urządzić głosowanie, gdy będą złożone wszystkie wnioski. Ja swoje dwa projekty składam dopiero za dwa dni :-)

 • 5 marca 2014 o godz. 23:19

  chyba wszyscy powariowali:pomniki,łodzie,zumba :-))uśmiałem się po pachy
  „demokracja to najniebezpieczniejsze z narzędzi”

 • 6 marca 2014 o godz. 07:48

  ognisko? to takie wazne? glosowalem za biblioteka choc wiem ze to mala korzysc dla wiekszosci. przydalby sie projekt dodatkowych stacji veturilo.

 • 6 marca 2014 o godz. 08:21

  widać gołym okiem,że podział na podobszary to strzał kulą w płot,bo powstają takie małe potworki,że szkoda gadać

 • 6 marca 2014 o godz. 08:40

  Szyszko pseudo-ekologu.Chodzi o wyznaczenie i utworzenie bezpiecznych miejsc na ogniska,koszt naprawdę niewielki a dużo frajdy dla całych rodzin z Zacisza,Bródna i okolic.Polana grodziska wydaje się być najlepszą lokalizacją.Całą rodziną będziemy głosować m.in.na ten projekt.

 • 6 marca 2014 o godz. 08:58

  Na leśnej polanie można palić ogniska,pod warunkiem,że robi się to w miejscach specjalnie wyznaczonych np:przez leśników i zabezpieczonych przed rozprzestrzenianiem się ognia (np:zagłębienie w ziemi,kamienny krąg i strefa piasku dookoła)

 • 6 marca 2014 o godz. 09:50

  co mam rozumieć przez „Integracja – edukacja Bródno”?

 • 6 marca 2014 o godz. 12:49

  JA popieram w kolejności:
  Zacisze:strefa kultury (ciekawy) oraz Łodygowa (konieczny!)
  Bródno:Budowa miejsca imprez artystycznych w Parku Bródnowskim – estrada (rewelacja)
  Targówek mieszkaniowy:Plac zabaw dla psów i miejsce spotkań ich właścicieli ( potrzebny choć jeden w dzielnicy )
  Kosze na psie odchody z zasobnikami są potrzebne w każdym obszarze

 • 6 marca 2014 o godz. 15:14

  Nie macie się co podniecać pomysłami, przedstawiciele gminy na oficjalnym spotkaniu szeptali między sobą; „trzeba zrobić wszystko by kasa trafiła na zbiornik na Elsnerowie”. Rozumiecie?

 • 6 marca 2014 o godz. 19:25

  do ściema z…ktoś cię wkręcił albo ci się coś przyśniło,że byłeś na spotkaniu z przedstawicielami dzielnicy,zbiornik nie ma nic do budżetu,nie siej dezinformacji

 • 7 marca 2014 o godz. 10:06

  To tylko zabawa,ale szkoda ,że w takich ankietach jedna osoba może wielokrotnie głosować na to samo czyszcząc historię przeglądania.
  Stąd 4 i 5 marca co minutę przez parę godzin przybywało głosów na przykład pomnikowi z Zacisza czy innym kiepskim projektom,co fałszowało rzeczywisty obraz preferencji mieszkańców

 • 7 marca 2014 o godz. 22:38

  do KRZYŚ: wymień te kiepskie projekty. Nie mów, że projekt jest kiepski, skoro go nie widziałeś.

 • 9 marca 2014 o godz. 20:07

  Wara powiadam,wara od Żołnierzy Wyklętych.Mój ojciec był jednym z nich i nie pozwolę by teraz ktoś sobie pamięcią o nich mordę wycierał.

 • 10 marca 2014 o godz. 17:10

  KU WASZEJ PAMIĘCI ZOŁNIERZE WYKLĘCI KOMUNIŚCI MORDOWALI TERAZ CHODZA UŚMIECHNIĘCI!!!!

 • 10 marca 2014 o godz. 21:21

  Powtarzam:
  Wara powiadam,wara od Żołnierzy Wyklętych.Mój ojciec był jednym z nich i nie pozwolę by teraz ktoś sobie pamięcią o nich mordę wycierał.

 • 11 marca 2014 o godz. 02:30

  Nie odnosi się to chyba do mojego komentarza, a i w powyższych nie widziałem nic na ich temat, tym bardziej złego. Chyba, że chodzi o same nazewnictwo. Ale sami tak na siebie mówią, a powyższe to cytat piosenki Tadka o tym samym tytule, co to niefortunne sformułowanie o nich.

 • 12 marca 2014 o godz. 08:57

  PAMIĘTAJMY,MIESZKAJĄC NA DANYM TERENIE NIE MUSIMY GŁOSOWAĆ NA PROJEKT NA NIM ZGŁOSZONY,CZYLI MIESZKANIEC TARGÓWKA FABRYCZNEGO MOŻE GŁOSOWAĆ NA PROJEKT Z BRÓDNA.
  WYBIERAJMY ROZSĄDNE,ŻYCIOWE PROJEKTY Z KTÓRYCH WSZYSCY BĘDZIEMY KORZYSTAĆ.
  WSZYSCY MIESZKAMY NA TARGÓWKU!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.