Boiska wreszcie dostępne dla mieszkańców (nie wszystkie)

11
Share

Ratusz o tym głośno nie poinformował, ale od 1 kwietnia prawie wszystkie boiska szkolne w dzielnicy są dostępne dla mieszkańców. Można grać do godz. 21. 

 

Problem z boiskami ciągnie się od wielu lat, bo dyrektorzy szkół po lekcjach je po prostu zamykali, żeby dzieciaki nie kręciły im się po terenie. Teraz wygląda na to, że ratusz po cichu wreszcie próbuje rozwiązać problem. W odpowiedzi na interpelację radnego Marcina Skłodowskiego (PiS), burmistrz Sławomir Antonik zapewnia, że od 1 kwietnia dostępne są prawie wszystkie boiska szkolne w dzielnicy. 

fot. Urząd Dzielnicy

fot. Urząd Dzielnicy

Na boiska można przychodzić od poniedziałku do niedzieli po zakończeniu lekcji i do godz. 21 (szkoda, że nie można pobiegać rano, przed pracą), o ile wcześniej szkoła nie wynajęła go na zasadach komercyjnych. W wakacje boiska czynne będą w godz. 8-21. Tam, gdzie nie ma monitoringu, trzeba wylegitymować się dozorcy dowodem osobistym, a młodzież legitymacją szkolną.

Otwarcie boisk ma kilka wyjątków. Teren jest niedostępny tam, gdzie trwają prace budowlane lub stan nawierzchni jest kiepski. W tych miejscach nie pogramy:

  • szkoła podstawowa nr 275 przy św. Hieronima
  • szkoła podstawowa nr 277 przy Suwalskiej
  • gimnazjum nr 141 przy Trockiej
  • liceum Lisa-Kuli przy Oszmiańskiej
  • liceum Czarnieckiego przy Żuromińskiej

We wszystkich pozostałych szkołach powinni nas wpuścić na teren. Zatem czekamy na lepszą pogodę i gramy! Piszcie czy to naprawdę działa, czy mieliście problemy z wejściem na któreś boisko: redakcja@targowek.info

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx