Budują pierwszą siłownię pod chmurką

21
Share

Obiecane przed referendum, spóźnione o wiele miesięcy, ale wreszcie będą. Zaczęła się budowa pierwszej siłowni plenerowej. 

 

Robotnicy pojawili się wczoraj na trawniku przy św. Wincentego w pobliżu bloku przy Kondratowicza 18. Niby ma to być mała siłownia, ale do wylania fundamentów potrzeba była całkiem spora betoniarka. Zdjęcie dostaliśmy od internauty Maćka.

Robotnicy wylewają fundamenty pod siłownię przy św. Wincentego / fot. od czytelnika

Robotnicy wylewają fundamenty pod siłownię przy św. Wincentego / fot. od czytelnika

Przypomnijmy, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała budowę stu siłowni na świeżym powietrzu podczas kampanii referendalnej. Miały stanąć do końca zeszłego roku, ale były kłopoty z wyborem wykonawcy. Dlatego montaż zaczyna się dopiero teraz.

Lokalizację w głosowaniu internetowym wybierali sami mieszkańcy. W naszej dzielnicy głos oddało ok. dwa tysiące osób, co było jedną z lepszych frekwencji. Zdecydowaliśmy, że siłownie staną w tych miejscach (pogrubiona liczna głosów):

  1. Park Bródnowski – 432 
  2. Okolice ul. Bukowieckiej w pobliżu os. Wilno – 402 
  3. Park Wiecha w okolicy ul. Prałatowskiej – 368 
  4. Okolice ul. Łodygowej koło ul. Wolińskiej – 297 
  5. Okolice ul. L. Kondratowicza – Las Bródno – 274 
  6. Okolice Urzędu Dzielnicy – św. Wincentego – 167

Do tej listy trzeba dodać jeszcze siłownię na skwerze budowanym przy ul. Samarytanka – ona zaplanowana była już wcześniej i sfinansowana będzie z budżetu dzielnicy.

Jak będą wyglądały siłownie? To nie będzie raczej sprzęt do poważnego budowania rzeźby. Kulturyści zostaną przy tradycyjnych siłowniach, ale dla osób starszych czy po prostu zasiedziałych przy pracy biurowej, to całkiem fajne rozwiązanie.

Większość przyrządów opiera się na wykorzystaniu własnego ciała, a nie na dźwiganiu ciężarów. W każdej siłowni znajdzie się taki sam zestaw sześciu stanowisk do ćwiczenia, w tym m.in. orbitrek, wioślarz i narciarz (taki, na jakim ćwiczy na zdjęciu poniżej Hanna Gronkiewicz-Waltz).

Hanna Gronkiewicz-Waltz ćwiczy na siłowni na Bielanach / fot. Facebook

Hanna Gronkiewicz-Waltz ćwiczy na siłowni na Bielanach / fot. Facebook

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx