Były burmistrz wraca do polityki!

54
Share

Stowarzyszenie, którego członkiem jest Grzegorz Zawistowski, zapowiedziało start w jesiennych wyborach samorządowych. 

 

Ulotka stowarzyszenia wrzucana do skrzynek

Ulotka stowarzyszenia wrzucana do skrzynek

Przed świętami mieszkańcy Targówka znaleźli w swoich skrzynkach ulotki z życzeniami od Stowarzyszenia Nasz Targówek. Na tej samej kartce nowa organizacja przedstawia się mieszkańcom i wyraźnie odcina się od wszystkich znanych partii politycznych.

Choć to nie takie proste, bo od politycznych skojarzeń trudno będzie im uciec…

Na stronie internetowej nowej organizacji są krótkie notki o jej członkach. Listę otwiera Grzegorz Zawistowski, wieloletni burmistrz naszej dzielnicy, który stracił stanowisko rok temu po wewnętrznym „przewrocie” w rządzącej PO. Zawistowski z samorządem związany jest od 1994 rok. Był radnym miasta, a nawet starostą warszawskim. Targówkiem rządził z poparciem Platformy Obywatelskiej, choć formalnie nie był jej członkiem.

W stowarzyszeniu znajdujemy też kilkoro obecnych radnych (Ewa Moczulska, Danuta Winnicka, Lilianna Lach), którzy w radzie dzielnicy występują obecnie jako klub „Nasz Targówek”. Jest w nim także przewodniczący rady Zbigniew Poczesny (w wyborach wybrany z pierwszego miejsca listy PO), choć jego nazwiska nie znajdujemy na liście członków na stronie stowarzyszenia.

Organizacja zapowiada start w zbliżających się wyborach. Ma już nawet dość długi program (przeczytacie go tutaj), który przypomina nieco dzielnicową listę życzeń. Znajdziemy na niej oprócz inwestycji powtarzanych od lat (Most Krasińskiego, Obwodnica Śródmieścia, Nowo-Trocka, poszerzenie św. Wincentego, budowa metra), także takie ciekawostki jak budowę hali sportowej Arena Varsovia czy przedłużenie ul. Tużyckiej z Zacisza na Targówek Fabryczny.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierzemy w nich m.in. radnych Targówka, radnych Warszawy reprezentujących Targówek i prezydenta miasta.

Ex-burmistrz Grzegorz Zawistowski i bukiet kwiatków, które dostał na pocieszenie /fot. targowek.info

Grzegorz Zawistowski w dniu odwołania z urzędu burmistrza Targówka /fot. archiwum targowek.info

54
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx