Co robi ciężki sprzęt na polu PGR? Będzie ścieżka rowerowa

14
Share

Droga rowerem z Bródna na Targówek wkrótce będzie znacznie przyjemniejsza. 

 

Na polu PGR pojawiły się maszyny budowlane, które wykopały rów przypominający nieco wojenne okopy. I nie chodzi tylko o budowę skweru przy ul. Samarytanki. Prace wyszły już poza obręb placu budowy i prowadzone są na skraju pola aż do ul. Gilarskiej.

Budowa drogi rowerowej na polu PGR

Budowa drogi rowerowej na polu PGR / fot. targowek.info

Pracownicy budowy zapewnili nas, że tak powstaje… ścieżka rowerowa. I faktycznie, to ma sens. Dziś DDR (droga dla rowerów) biegnie wzdłuż Matki Teresy z Kalkuty, mija św. Wincentego i wchodzi w Gilarską, żeby nagle urwać się  zaraz za stadniną koni. Dalej na Zacisze i Targówek trzeba jechać po bardzo wąskiej i nierównej ulicy Gilarskiej, bo chodnik jest jeszcze węższy i nie ma szans ominąć pieszego.

Nową ścieżkę zaznaczyliśmy na zielono. Na niebiesko - istniejącą. Jasny zielony to skwer w budowie.

Nową ścieżkę zaznaczyliśmy na zielono. Na niebiesko – istniejącą. Jasny zielony to skwer w budowie (zaznaczony tylko orientacyjnie) / fot. Google Maps

Dzięki nowej ścieżce skręcimy z Gilarskiej na pole PGR i pojedziemy wzdłuż rowu Drewnowskiego i nowego osiedla na skraju pola. DDR wyjdzie na budowany skwerek i dalej na znacznie już szerszą ul. Korzona. Wykop pod przyszłą ścieżkę jest na tyle szeroki, że prawdopodobnie zmieści się tu i trasa dla rowerów i wygodny chodnik dla pieszych.

Oddanie skweru planowane jest na koniec roku, więc zgadujemy, że ścieżka będzie gotowa też mniej więcej w tym terminie.

ścieżka na polu PGR2

Maszyny rozjeżdżają zieleń na polu, ale nie ma innego wyjścia / targowek.info

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx