Czy radni Targówka wreszcie popracują?

16
Share

Radni naszej dzielnicy próbują się dziś ponownie zebrać na nadzwyczajnym posiedzeniu. Tak, znowu ma być o tabletach, choć tym razem nie tylko.

Posiedzenie Rady Targówka 4.04.2013 r. /fot. targowek.info

Posiedzenie Rady Targówka/fot. archiwum targowek.info

W środę 9 kwietnia o godz. 14 radni Targówka mają wyznaczone już trzecie nadzwyczajne posiedzenie w tym miesiącu.

Zanim zaczniecie wychwalać ich pracowitość, informujemy że poprzednie dwa – zwołane na 1 i 7 kwietnia – nie odbyły się, bo większość radnych (konkretnie: z rządzącej nami koalicji PiS – Spółdzielnia – Poczesny) po prostu nie raczyła na nie przyjść. A ci którzy przyszli (konkretnie: PO) byli zainteresowani tylko jednym jedynym tematem: tabletami, których nie umieją obsługiwać.

Dzisiejsze nadzwyczajne posiedzenie ma szansę się odbyć, bo tym razem tematem spotkania jest nie tylko kuriozalna sprawa tabletów (choć to też), ale również rzeczy, które są naprawdę ważne dla Targówka i naprawdę interesują mieszkańców naszej dzielnicy.

Dla ścisłości porządek obrad składa się z trzech punktów:

1. Informacja na temat budowy „Trasy Świętokrzyskiej”.
2. Informacja na temat budowy II linii metra na odcinkach: a. od stacji Dworzec Wileński do stacji Trocka, b. od stacji Trocka do stacji końcowej.
3. Informacja na temat sposobu wykorzystania tabletów zakupionych na potrzeby Urzędu Dzielnicy.

Nie jesteśmy pewni, czy za tymi wszystkimi „informacjami” będą szły jakieś konkretne kroki w celu przyspieszenia budowy trasy i metra, ale i tak należy odnotować w pracy radnych pewien postęp.

Na marginesie, od ostatniej regularnej sesji rady Targówka, która dotyczyła poważnych spraw, a nie elektronicznych gadżetów, minął już cały miesiąc. Daty kolejnej takiej sesji wciąż oficjalnie nie ogłoszono.

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx